• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Të dashurosh dy persona njëkohësisht

eGo0sTyle

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 29, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
In HeLl
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Jeni dakort me mendimin se ....Nje dashuri eshte ,por kopje te saj ka me mijera?Ju lutem argumentoni pak.
Besoj se cdo dashuri ka te vecanten e saj duke pare ditet e sotme besoj se dashurin e gjen me gram jo me si dikur sepse njerzit jan me pak te vendosur e me shume te prirur per te ber tradhteti.
Dashuria si ndjenj eshte dicka e bukur por sic thashe me lart njerzit fillojn e merziten shpejt nga idea e te qenit i varur ose i detyruar ndaj dikujt tjeter ne disa aspekte te jetes rutin tyre e keshtu qe zgjatja e dashurise eshte shkurtuar si shume kohet e fundit,
E nje gje tjeter qe me ben pershtypje eshte personat qofshin meshkuj apo femra qe e kan perjetuar nje here dashurin dhe ne fund mbeten te zgjenjyer per aryse te ndryshme filloj e tkurren drejt kesaj gjeje e si japin me rendesi dmth qe qellimi kryesor i jetes se tyre e monotonia e trurit i jep vetem nje arsyetim ` jam me mire vetem ` gje qe eshte e gabuar gjithmon bazuar ne mendimin tim per arsye sepse njeriu ne jete mund te pesoj disa disfata por ne fund do te gjej dike qe ta doje realisht dhe te gjej harmonin me te por besoj se me pare duhet te gjejm harmonin me vetet tona.
 

The_AnGeL

World is Mine
Anëtar
Jan 27, 2010
Postime
174
Pikët
0
Vendndodhja
Atje Ku Ballakumja Eshte me e Shijshme ;)
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Po kur pra pse s`ma jep njera mua shancin , une dua lidhje serioze nuk du prova moj goc . te lutem shum me mua nuk ka poezi me mua ka sinqeritet e seriozitet , besim kto jan kryesore. :) kaq di un i her per i her per nje qe do dua edhe do me doje !:)
 

The_AnGeL

World is Mine
Anëtar
Jan 27, 2010
Postime
174
Pikët
0
Vendndodhja
Atje Ku Ballakumja Eshte me e Shijshme ;)
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Me behet qefi per ty por dicka ka ke ju vajzat jo vetem ke ty po ke gjitha se sapo ndaheni beni sikur nuk lidheni me e vjen fundja asnjera nga ju nuk ngel beqare por perseri dashuroheni , por me nje ane deri tani qe skam dashuruar besoj se kam bere mire :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Me behet qefi per ty por dicka ka ke ju vajzat jo vetem ke ty po ke gjitha se sapo ndaheni beni sikur nuk lidheni me e vjen fundja asnjera nga ju nuk ngel beqare por perseri dashuroheni , por me nje ane deri tani qe skam dashuruar besoj se kam bere mire :)
Mos thuj qe je i virgjer lol apo qe ske dashuruar kurr...se tmori lumi ;)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Shoh qe ktu flasin kto gocat me nje lirshmeri te papame . Ama kur vjen puna per tju dhene nje mashkulli ose per ta lene veten te lire se bejne . Dalin neper takime edhe mundohen gjithmone te bejne partnerin te dashurohet ato duan gjithmone te jene me te kthjellta. Ndersa ketu thone qe pse nuk eshte aq e vertete ose aq e madhe nje dashuri , kur jan ato qe gjithmone me intriga luajne persa i perket dashurise ...
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Une jam i vogel do i ha fiqt e mi qe kam per te ngrene ;) Por ti mblidh fiqt e tuaj qe po ti han komshijte ;)
 

The_AnGeL

World is Mine
Anëtar
Jan 27, 2010
Postime
174
Pikët
0
Vendndodhja
Atje Ku Ballakumja Eshte me e Shijshme ;)
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

E Shof s`po te kritkoj po eshte me e mira per te gjith ju se kam vite qe shkruj ne forume te them dicka qe mund te ja thuash edhe te tjerve meqe je moderatore ne forum nuk ka lezet qe te merzisni njeri tjetrin ose te flisni me kunja gjeja me e bukur eshte te ngacmoni njeri tjetrin ne teme ti permbaheni temes e mos dilni jasht saj duke ofenduar ose duke folur me kunje .!
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Nje dashuri!Te deshiroj
per gjithcka qe kam perfytyruar,enderruarr,deshiruar
te deshiroj
per ate puthje qe ende nuk ta kam dhen
te deshiroj
deshiroj gjithcka te ti fajet e tua,sukseset e tua,pasigurit e tua,dhimbjet e tua,te desiroj aq shume saqe asgje nuk me mjafton
te deshiroj dhe nuk e di as perse.
Kur te ndiheni keshtu per dike kjo eshte THE ONE :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Nje dashuri!Te deshiroj
per gjithcka qe kam perfytyruar,enderruarr,deshiruar
te deshiroj
per ate puthje qe ende nuk ta kam dhen
te deshiroj
deshiroj gjithcka te ti fajet e tua,sukseset e tua,pasigurit e tua,dhimbjet e tua,te desiroj aq shume saqe asgje nuk me mjafton
te deshiroj dhe nuk e di as perse.
Kur te ndiheni keshtu per dike kjo eshte THE ONE :)

Shume e goditur :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

E Shof s`po te kritkoj po eshte me e mira per te gjith ju se kam vite qe shkruj ne forume te them dicka qe mund te ja thuash edhe te tjerve meqe je moderatore ne forum nuk ka lezet qe te merzisni njeri tjetrin ose te flisni me kunja gjeja me e bukur eshte te ngacmoni njeri tjetrin ne teme ti permbaheni temes e mos dilni jasht saj duke ofenduar ose duke folur me kunje .!
Shum e drejte !
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Shoh qe ktu flasin kto gocat me nje lirshmeri te papame . Ama kur vjen puna per tju dhene nje mashkulli ose per ta lene veten te lire se bejne . Dalin neper takime edhe mundohen gjithmone te bejne partnerin te dashurohet ato duan gjithmone te jene me te kthjellta. Ndersa ketu thone qe pse nuk eshte aq e vertete ose aq e madhe nje dashuri , kur jan ato qe gjithmone me intriga luajne persa i perket dashurise ...
Shum gabime ky postim yvo...un po ta them :
n'sy mendimin tim sepse pak a shum me njef e ma din natyren qe kam..jam shum *Open* dhe sdi te mashtroj...nese kam dicka qe e premtoj e bej..nese kam premtuar dhe kam synim dicka e realizoj..
Askush sma imponon tbej dicka qe se deshiroj..kshuqe skam pse genjej as x psh as veten time ...
Kshuqe mos i perzini gjerat si sallate mixe ...Flm nese me kuptove:)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Nje dashuri eshte....

Shume meshkuj ngaterrohen nga instiki tyre mashkullor,duke perkufizuar dhe nje ndjenje simpatie ne"dashuri" nga kjo ndodhin shume mosmarrveshje midis nje mashkulli dhe nje femre.Ka femra qe kete e perdorin me vetdije ka plot te tjera qe as nuk e shkojn ne mend qe ta bejn kete gje me vetdije.Thjeshte ne e marrim ne ate menyre.Dashuria eshte dhe vec e njeanshme,kur ndihesh per dike ne menyren qe kam then me lart por personi tjeter se ka fare ate lloj ndjesie per ty..(i qendroni larg kesaj lloj ndjenje).Perfundimishte Dashuria Number ONE eshte ajo qe krijon nje perhumbje nga cdo gje rreth jush.
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Re: A mund te rrahe zemra per dy persona njekohesisht...?

ndodh ndodh sidomos per ato qe e kan zemren e madhe :D ( mua me ka ndodh per vete ) :D :D
 
Top