• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Të hyrat e Facebook pritet të arrijnë në 1.2 miliardë dollarë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Vitin e kaluar, shpenzimet e reklamimit të bëra në Facebook kanë arritur shumën prej 665 milion dollarëve gjithsejtë.
Këtë vit, eMarketer parashikon se Facebook do të arrijë të grumbullojë rreth 835 milion dollarë vetëm në SHBA, ndërsa në total shuma e të hyrave të rrjetit social pritet të jetë rreth 1.29 miliardë dollarë.

Reklamuesit janë duke e konsideruar Facebook, si njërin ndër kanalet kryesore për reklamim. Parashikimet për vitin 2011 mund të jenë ende të hershme, mirëpo ajo që pritet të ndodh është rritja edhe më dinamike e të hyrave për rrjetin social më të madh në botë.

Në anën tjetër, të hyrat për MySpace kanë rënë me rreth 14 për qind, ose në 297 milion dollarë që vijnë prej reklamave në faqe, mirëpo gjithsesi kjo rënie nuk duhet ta habis askënd, duke e marrë parasysh rënien e popullaritetit që e ka faqja.
 
Top