• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Të qeshim me gabimet tona.

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,604
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Mir do te ishte te postojme ndonje ndodhit tonen qe bem tjeret te qeshen.:p
Kete ngjarje vetem e kam treguar njeher ne nje forum tjeter.

Kur isha ne pushime para disa vjetve,patem shkuar te stergjyshi qe jetojn ne nje fshat te tetoves,nejtem sa nejtem ne mbremje teja na i shtroj shtratin dhe shkuam te flejm,
une isha me nje dhom me kusheriren time nga gjysa nates ajo po me zgjon se e kishte nevojen,problemi ishte se nevojtorja ishte ne fund te oborit dhe skishte drita,une i thash jo valla kur hiq sdal nga dhoma.Ne dhomen qe ishim ishte nje saksi me lule te bukura,ajo pa spa i hiqi breget dhe ja leshoj ne saksi.te nesermen kur u zgjuam regulluam dhomen dhe teja na tha aferim sa mir e paskeni regulluar plus edhe lulen e paskeni ujitur.
Ne heshtem dhe me kaq mbeti deri sa u kthym mbas dy vjetve e kur shkuam per se dyti her,
po e pyes teten se ku e paska ate lulen e bukur,ajo me tha aaah u prish sedi pse aju ma moret mesysh se mbasi shkuat per nje jav edhe lulja u venit ,e ketu su mbajtem dhe ja treguam te verteten se pse lulja eshte vyshkur,tetja ja plasi gazit duke na then se guxoni me u martu pa ma pru nje lule mua.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

ghaghaghaghghaghaghaghghahgaghaghghaghaghaghaghaghghagha sa kom qesh :D
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,604
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Edhe kjo mu kujtua.:)

Me kujtohet para kater vjetve kur se flisja mire shqipen,nje shok me pat vet se qfar sheje jam ne horoskop,une mbasi se dija se si i thojn shqip i thash jam burri lopes(demi)Kur se haroj sa u pata turperuar e sot me qeshet.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

S'po me kujtohet per momentin ndonje "gafe" qe mund te kem bere, por shumicen e rasteve qesh me vehte dhe perpiqem ta marr lehte pasi e mendoj me vone...
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,461
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Mbaj mend ne fillim kur erdha ktu ne Uk normale qe gjuhen se dija si shumica qe ikin ne emigracion.
Daja im ka dy cuna,ati te voglit ja linte gjithmone floket e gjata edhe,shkoj un bashk me dajen ne nje dreke te ftuar diku ke nje angleze nejse, ne muhabet e siper me pyet mua kjo anglezja,si esht Erdi ? Edhe un qe i pergjigjem,mire esht flm dhe ne vend qe te thoja ja kan prere floket i thash ja kane prere koken.. ajo hapi syt :O ca thua moj ?? Mos do te thuash floket ? Uaaa!!! po i thash ate doja te thosha... mua se sme ra tavani siper u bera flake e kuqe :S:S
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

ahahahahahah e lezetshme kjo nalt shumkemi histori te tilla..

ktu ne itali ku jetoj un kam afer bazen e natos dhe shum komshij amerikan,un ne fillim sdija dhe shum anglisht biles dhe tani jo shum por me ka mesuar bashkjetesa me kto,nje komshie mary nje dit tek po beja xhiro me biciklet ateher isha e vogel me tha kush esht ky i dashuri jot ,un veçqe te thoja my brother dmth vllai i thash my father haahahahah se kujtoja se kshu i thoni vellait ajo hapi syt e çuditur ne ikem dhe as u sqaru muhabeti ahahahhaha do e ket kuptu vet..
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
210
Pikët
28
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Me kyt problemin e gjuhes ka te forta lol

Ma e bukra jeme ka ken kur i kam than nje kolegeje qe e takova jashte punet "marshallah sa te mire e paske djalin, te ngjanka".
"Asht i dashuri" mu pergjigj ajo. Hapu toke te futem mrena, se kam dasht veten. -paqe-
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Me kyt problemin e gjuhes ka te forta lol

Ma e bukra jeme ka ken kur i kam than nje kolegeje qe e takova jashte punet "marshallah sa te mire e paske djalin, te ngjanka".
"Asht i dashuri" mu pergjigj ajo. Hapu toke te futem mrena, se kam dasht veten. -paqe-
Pale cfare diference paskan pasur ato te dy, qe tu krijua iluzioni nena me femijen :D


Rasti me i bukur per mua ka qene ne Kosove, gabimi i ne Tironsave. I themi njecik uje, nuk themi me jep pak uje. Mire qe s'kam ngrene dru, nje burre tek te 40-tat punonte ne banak. Vetsherbim aty, merrje pijen, ose ndonje gje per te ngrene. Dhe une qe e kisha qejfin ta shtyja me uje brioshin. Te lutem me jep njecik uje, ai qe var turinjte dhe ky miku im i thot. Do pak uje ne gote, se nuk e njeh gjuhen mire. Me veten time mendoja, po cfare thash une, dhe ma spjeguan qe keshtu - keshtu, ehh medet thash. Nje komb jemi dhe s'merremi vesh me njeri - tjetrin, e presim te na marrin vesh te tjeret.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Ajo eshte ne 40tat e vona. Ai, mora vesh me vone, ishte 22. ;)
Ehh, me vajti mendja. Prandaj bera dhe nje pyetje te hapur. Syri nuk shikon kur s'ke mendjen, po krahason kur shikon :D

P.s Ka dal ne mode kohet e fundit, mama te deshperuara me djem te rinje :D
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
210
Pikët
28
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Ehh, me vajti mendja. Prandaj bera dhe nje pyetje te hapur. Syri nuk shikon kur s'ke mendjen, po krahason kur shikon :D

P.s Ka dal ne mode kohet e fundit, mama te deshperuara me djem te rinje :D
Dhe asht patjeter e nevojshme me ec me moden? lol

Nfakt edhe ktu e shoh shpesh, e kam pa dhe te shqiptaret :( por gjithkush per vete ske ca ban sepse nuk mund t'i diktosh tjetrit se si te jetoje jeten e tij. Por asht nji gja qe nuk ka kurresesi te jete (ose ma sakte te zgjasi) sepse asht, ma merr mendja, ma teper lidhur me paraqitje, nevoje te perkoheshme. :)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Dhe asht patjeter e nevojshme me ec me moden? lol

Nfakt edhe ktu e shoh shpesh, e kam pa dhe te shqiptaret :( por gjithkush per vete ske ca ban sepse nuk mund t'i diktosh tjetrit se si te jetoje jeten e tij. Por asht nji gja qe nuk ka kurresesi te jete (ose ma sakte te zgjasi) sepse asht, ma merr mendja, ma teper lidhur me paraqitje, nevoje te perkoheshme. :)
Crregullime personaliteti, deliri madheshtis, deshira per te qene ne qender te vemendjes. Mungesa e interesit shoqeror dhe eksperienca te reja seksuale, te cilat spjegohen ndryshe, kthimi ne kohe ose adoleshenc e vonuar.

Jeta njehere vjen dhe duhet jetuar, po me normale morale dhe etike...;)
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,604
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Po keshtu eshte kur se flet gjuhen mir.
Une edhe sot nganjeher gaboj kur flas shqip,po ju tregoj edhe nje ngjarej tjeter.

Isha ne pushime te gjyshja, dhe shkonim me nje dasem gjushja u regullua u vesh mir me nje namazbez ne koke mu dok shum e bukur.Une fjalen respi e kisha pas ndegjuar por per mua donte te thote diq e mir si kompliment per shembull.E ate dite kur pash gjyshen si kompliment i thash ooooo gjyshe sa e bukur qenka bere qysh nje respi,te gjith filluan te qeshin dhe tani me treguan domethenjen e kesa fjalie,mua shum me erdhi keq saqe qe nga ai moment i urej fjalt e ndyta.
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Po keshtu eshte kur se flet gjuhen mir.
Une edhe sot nganjeher gaboj kur flas shqip,po ju tregoj edhe nje ngjarej tjeter.

Isha ne pushime te gjyshja, dhe shkonim me nje dasem gjushja u regullua u vesh mir me nje namazbez ne koke mu dok shum e bukur.Une fjalen respi e kisha pas ndegjuar por per mua donte te thote diq e mir si kompliment per shembull.E ate dite kur pash gjyshen si kompliment i thash ooooo gjyshe sa e bukur qenka bere qysh nje respi,te gjith filluan te qeshin dhe tani me treguan domethenjen e kesa fjalie,mua shum me erdhi keq saqe qe nga ai moment i urej fjalt e ndyta.
hahahahahahhaha shume funny kjo :)
dhe une se flas mire shqipen, :)

une ngaterroj te majten me te djathten shqip lool ,
e kur dal me makine dhe une duhet te coj dike me makine, bohh sa zor me vjen se gjithmon marr gabim... e qe te dal nga situata , cti bej, u them : "ma falni :p ,,, kshu eshte kur je analfabetke" -urra-
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,604
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

hahahahahahhaha shume funny kjo :)
dhe une se flas mire shqipen, :)

une ngaterroj te majten me te djathten shqip lool ,
e kur dal me makine dhe une duhet te coj dike me makine, bohh sa zor me vjen se gjithmon marr gabim... e qe te dal nga situata , cti bej, u them : "ma falni :p ,,, kshu eshte kur je analfabetke" -urra-
-qesh--qesh-Edhe une ashtu thoja nganjeher, ma fal ose per shembull o babi tregoja be mamit se sma ka kuptu.Por tani motra po me zavendeson edhe kjo katastrofe tani per tani e ka fjalorin.:)
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Edhe kjo mu kujtua.:)

Me kujtohet para kater vjetve kur se flisja mire shqipen,nje shok me pat vet se qfar sheje jam ne horoskop,une mbasi se dija se si i thojn shqip i thash jam burri lopes(demi)Kur se haroj sa u pata turperuar e sot me qeshet.
hahahahaha burri lopes looool
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Re: Te qeshim me gabimet tona.

Në një odë burrash,bënin muhabet të gjatë për kulturë.I zoti i shtëpisë lëvdohej se kishte lexuar shumë libra bashkëkohorë në në gjuhë standarde.Për t'i bindur mysafirët,pasi i ishte derdhur çaji duke pirë i kërkoi shërbëtorit t'ia ndërrojë atë qini ,duke i thënë(sipas tij) në gjuhë standarde;"Më sill një qiri shpejtë!Djaloshi i ri me vrap ia pruri para syve një qiri!I zoti i shtëpisë u vrë në fytyrë,shpurdhke me sytë kah djaloshi që ta kuptoj,por kot.Plasi qeshja nga mysafirët,dhe njëri pyeti:-ç'na erdhi ky qiri o i zoti i shpisë,kur pika e ditës është?

-Eh,rinia e sotit s'i ka kërkah mendë.Unë i kërkova në gjuhë standarde,por s'p'e kuptoka djaloshi!Mysafirët qeshën edhe më në zë,duke kuptuar qartë gjuhën standarde të zotit të shtëpisë..
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
56,023
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

nje gafe qe kam bere dhe qe e krahsoj nje nga momente bjonde te mija eshte kur shkova ne "drive-through" te Sunshine Bank per here te pare vetem (pa njeri ne makine :p). Gjithemone hyja ne bank, spara shkoja ne drive-through.. dhe mire sic jam ne drive through ajo bank receptionist me thot 'hello, si mund te te ndihmoj"….."dua te depozoj chekun" i them…"ok dergoje lart"…shikoj rreth e rrotull se cfare te shtyp ta dergoj lart…por mbaj mend kur shkova njehere me burrin (dicka e thithte)…dhe mire marr ate cilinder container, dhe i jap nje shtyrje lart duke menduar se do ta thithte…ajo gruaja pret pret dhe prap me thot "ma'am te lutem dergohe"…e nevozuar e shtyj prap lart e konfuzuar pse nuk po e thithte lol…"is not working"…i them…"did you push the "sand button"…hmm po mendoja ku qenka kjo buton damn it, kur ul syte e ve re ishte veshyr tek my blind spot :D dhe e nervozuar e shtyp duke menduar "inshalla spa cfare po beja" :p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,552
Pikët
113
Përgjigje e: Te qeshim me gabimet tona.

Une aq shume bej, sa gjalle se me kujtohet ndonje tani.
 
Top