• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

T.I, mësues në burg

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Reperi T.I ka ndërruar profesionin gjatë qëndrimit në burg në vitin 2009, pasi që e provoi se si të ishte mësues, kur pa se shumë prej të burgosurve nuk kanë ide se si të përparojnë.
“Kur unë isha atje e kam vërejtur se shumë prej të burgosurve kishin në mendje vetëm se si të liroheshin, të bënin përsëri krime dhe të ktheheshin nga burgu, për shkak se nuk kishin se çfarë të bëjnë. Kështu, unë arrita që ta bëja një klasë dhe tentova t’u ndryshoj mënyrën e të menduarit kriminelëve, ishin biseda të hapura ato dhe krahasime të perceptimeve se si i shihnin ata gjërat në jetë”.

“Qëllimi im kryesor ishte t’u tregoja, ‘Të merrni diçka të cilën kurrë nuk e keni pasur, duhet të kërkoni të bëni diçka që nuk e keni bërë më parë’”, deklaroi T.I.
 
Top