• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tableti më i ri Coby Kyros kushton vetëm 250$

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaDuket se prodhuesit tashmë në mënyrë të rregullt janë duke lansuar modele të reja të kompjuterëve tablet, ndërsa edhe ne në Telegrafi.com kemi raportuar vazhdimisht për modelet e ndryshme të kompjuterëve tablet. I fundit në këtë treg është modeli i ri i tabletit të cilin e ka prezantuar prodhuesi – Coby.
Coby Kyros MID7015 është dizajnuar të jetë një model më i lirë i tabletit që bazohet në Android, ndërsa i njëjti përfshin specifika të ngjashme si, ekran të ndjeshëm në prekje me 7 inç dhe rezolucion prej 800x400 piksel, si dhe versionin e sistemit operativ Android 2.1.Karakteristikat e tjera të Coby Kyros përfshijnë 4GB hapësirë për memorie, plus një port për mikroSD kartelë dhe një tjetër për standard HDMI, i cili sipas prodhuesit Coby është në gjendje të bëjë trajtim të plotë për kualitet të Full HD në 1080p.

Mirëpo, pjesa më e mirë e këtij tableti është vetë çmimi i saj – 250 dollarë për një të tillë. Për më shumë detaje, vizitoni faqen e prodhuesit – Coby
 
Top