• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Talente Te Reja

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Meqe ma mer mendja qe shum prej jush jan shpirtra poetik dhe qe mbase ne jeten reale ndruheni ti shprehni mendimet tuaja te mbushura plot me nektar ndjenjash te larmishme po ju ftoj te shkruani ketu reshtat tuaja poezit tregimet novelat ose pse jo edhe romanet qe mund te keni shkruar ose qe do te shkruani
pra jeni te ftuar ti jepni shprehje mendimeve tuaja
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
o poetet tona po jemi shqiptar moj me nis me shkrujt anglisht ëa u pa qe jena shqipo lol
hajt mundohuni pak se ju ben mir
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Talente Te Reja

un pajtohem me Stealth,,,,,,,,,,,
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

Buze detiti kalterosh ndodhem une perdite
Ulem dhe shikoj ate qe kurre s'me merzit
Shkrihem,behem nje me detin e per nje cast asgje s'mendoj
Veten krahasoj me mbretin dhe per detin enderroj.

Eshte deti i qytetit tim te lindjes
Ore ne bregun e tij te ecja mesova
Deti qe me shoqeroi prej vitesh
Mes zhurmes se tij gezimin enderrova.

Sekretet e mia shkruar jane ne kaltersi
Deti mua kurre nuk me tradheton
Prandaj me shume bregdet qe dua
Je ti bregdet i detit JON.

(Poezi kushtuar totalisht vendlindjes time te bukur :) )
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Talente Te Reja

po vetem me lexu lejohet ë :O :D
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

Tingujt e pianos me vijne ne vesh
Dhe shikoj henen diku mes resh
Naive krynece me shikon dhe ajo
Kujton se kam zili qe nuk jam e bukur sa ajo ...

Por naiviteti nga fytyra e saj c'vleresohet
Kur vjen mengjesi dhe dielli afrohet
Ma ben me sy dielli dhe me qesh
Naives kryeneces si thote as "Miremengjes"...

:)!
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

Tani une po shtrihem se jam paksa e merzitur,e lodhur dhe nga mendime totalisht e sfilitur gjithsesi ti ke privilegjin te hysh ne porten time pa trokitur vetem me ler te te them dicka: Nese me gjen pika loti ne sy,jane thjesht pika qe bien e bien vazhdimisht per ty...
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
po ju anetaret e tjer kaq shpirt te varfer keni sa sju dalin as dy vargje per dashurin ose diçka qe ju frymezon ne jet ë
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

.. Dikur isha e vogel
Dhe shume une enderroja
Te luaja me kukulla gjithmone une deshiroja...

Tani jam paksa e rritur por serish une enderroj
Dhe jo te luaj me kukulla por e lumtur te jetoj ... !!!

:)!
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Talente Te Reja

po una qe sdi poema me vogelushe ku i ke mesuar ti me me trego ene mua:p
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

Mbi barin e lendines gjeta nje manushaqe te njome
Pikat e veses mbi te shkelqenin dhe ajo aroma e brishte kundermon ...

Petalet e buta i perkedhela dhe e pyeta mos kishte ftohte
Ajo tundi petalet e njoma dhe me tha " Mes jush jam ngrohte :) "
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Talente Te Reja

..Nuk e di perse trishtohem kur rreth meje duket se gjithcka shkon mire...
...Nuk e di se cfare nuk shkon ne ndjenjat e mia qe nuk ndihem shpirterisht e lire...

... Ka momente qe deshiroj te shkoj larg,te shkoj larg personave qe me lendojne me koshience,por ndoshta edhe pa koshience,larg kesaj shoqerie qe te vlereson kur sillesh keq e jo mire... Pyes veten : Cfare po perfitoj ne kete pike ku jam,ne kete moment kur kuptoj qe nuk duhet te isha kaq e mire me te tjeret,ne kete momente kur ndjej se sinqeritetin tim e kam marre per dobesië! Ne fakt nuk po fitoj asgje,ndoshta asnjehere nuk kam fituar asgje pervecse dinjitetin dhe sadisfaksionin tim duke i bere te tjeret te ndihen mire... Por tashme ska me,ndoshta nuk vlen me nje sjellje e tille...

Ka ardhur momenti te ndryshoj paksa emocionalisht sepse ne te kundert e lenduara ne kete film me shume seri do te mbetem une dhe vetem une...!!!
 
Top