• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tave krapi shkodranshe

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
gatim-tradite shkodrane..

,marrim krapin te cilin e kemi pastruar me par e presim ne racione dhe e vendosim ne tav te thell ne nje tigan shtojm qepen e grir holl e skuqim disa min shtojm salcen edomates nje got ver te bardh gjeth dafine rozmarin ose sherbel krip sipas deshires

ne nje tas te vogel shtojm dy lug gjelle miell e shkrijm mir me uje dhe ja hedhim mases te pregatitur ne tigan pasi ka zier te gjitha se bashku e hedhim peshkut qe kemi shtru ne tav peshkut i kemi hedhur para hudhra te prera holl e fusim ne furr ne temp 200 gr .peshkut kur e servirim ne pjat e zbukurojm me fet limoni e majdanoz ,
 
Top