• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tave peshku

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Ne pergatitjen e kesaj recetet nevojiten:-Peshk i pastrua-miell -piper-kripe-hurdhra-salce domatesh -uthel -pak uje -gjethe dafina -majdanoz -Tave peshku me hurdhaPeshku i pastruar dhe i larë pritet në copa, i hidhet kripë, piper. Lyhet me miell dhe skuqet në tigan me yndyrë të nxehtë, por duhet patur kujdes të mos kuqet shumë (sa të marri ngjyrë). Hiqet dhe vihet në një pjatë. Në yndyrën e tepruar në tigan hidhen hudhra të grira trashë shtohet miell i cili kaurdiset pak pastaj salcë domatesh. Të gjitha këto përzihen me njëra tjterën shuhen me uthull pastaj shtohet pak ujë, kripë, piper e gjethe dafine. Masa hidhet në tavë dhe vihen sipër copat e peshkut të skuqura lehtë si me sipër dhe piqet në furrë 15-20 minuta duke i hedhur pastaj majdanoz i grirë holle në procesin e fundit të pjekjes. Ju befte mire.
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Tave peshku

Mund te behet dhe i shoqeruar me qepe te grira dhe domate, kurse salce pak, sa per ngjyre. Ne minutat e fundit te pjekjes shtohen dhe disa kokrra ullish te zinj.
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Tave peshku

perla ke te drejte eshte shume i shishem edhe me ullinj
une e bej me patate edhe limon direkt ne fure behet me i mire se domatja e rendon pak stomakun
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Tave peshku

po dhe me patate te prera rrumbullaket te holla dhe me qepe te prere hollshem..dhe me majdanoz ..behet shume e mire..mundesh te presh dhe limon me gjethe dafine.. nejse :p ...une e haj peshkun gjithesesi ;) kiss gocat lart.
 
Top