• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Shume thone jam i/e dashuruar, por nuk e dine sa e forte eshte dashuria....
Shume te tjere kalojne nje periudhe qe mund ta quajme aventure emocionuese, qe eshte e perkohshme. Dhe thone nuk ishte dashuria qe prisja, heqin dore.

A dallohet dot dashuria e vertete nga aventura?!

Bisedim te kendshem :)!
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
dashuria e vertete ekzsiton dhe eshte dashuria e nenes per femijen ose e prinderve per femijen ndersa ato te tjerat nuk e di pse i quajn dashuri kur jan gjithmone utopike dhe pjese e sistemit shoqeror qe njeriu ka gjetur per jeten e vet mbi toke
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,607
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Jo valla hiq saher qe simpatizoj dikend mendoj se u dashurova mbas disa ditve e haroj .:p
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Dashuri e vertet NJE eshte e pazevendsueshme Vetem ajo Biologjike ..aventura gjen pa problem ;)ky eshte dhe ndryshimi :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Asnje raport nuk fillon me Mendimin " Kjo eshte dashuria ".Ka pelqim, terheqje, e keshtu me radhe...

Nis si aventure , perfundon ne nje dashuri ose jo.
Veç kesaj .... aventure fillon me germen "a" , dashuri fillon me germen "d", ja dhe nje ndryshim :)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Meri ma ke marre mendimin ne kthes :D.Fillon ne ate menyre aventure mbasi nuk mund te nisesh per tu lidhur me dike duke then kjo eshte dashuria ime e vertet.Ka plot zhgenjime dhe kur mendon se ke kaluar fazen e aventures dhe te eshte mbushur mendja se eshte dashuria e vertet.Eshte e kote te rrish e arsyetosh vec jetoje si dicka qe te ben te ndihesh mire pran dikujt.Te rrish e te kerkosh arsyetime te dalin thinjat pa e jetuar ate ndjenje :D
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Femrat vertet mund te prirura per nje maredhenie te qendrushme , Ashtu sic mund te jen shume te prirura per ta shkaterruar nje te tille !
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Te pakten jane me fjalen "mund" perpara ...........;
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Pse smund te jete dashuria e vertete nje aventure??? Ashtu nuk e humb ate thrillin ate ndjenjen qe te jep ne fillim asnjehere..dhe je gjithmone fati te provosh dicka te re eksituese por jo vetem po me nje njeri tjeter qe e do dhe te do ne menyre te barabarte ???

I wish I Knew...
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Titulli: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Per mendimin tim dallohet pasi ka sh gjera sh veprime qe te bejne te kuptosh qe eshte dicka e vertet apo tallje ;)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Gjithkush e kupton vete se cfare e dallon dashurine e tij nga aventura, por tjetri/a e dallon dot valle ?!

une mendoj qe JO !
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Gjithkush e kupton vete se cfare e dallon dashurine e tij nga aventura, por tjetri/a e dallon dot valle ?!

une mendoj qe JO !
Jam dakort dhe eshte llogjike !

Dashuria e vertet qe te jet e vertet duhen shum arsye edhe bindese madje sepse s'ndodh saher ..duket sikur dashurohesh dhe ne momentin qe te del nje pretekst e harron shum shpejt kjo squhet dashuri ;) po thjeshte terheqje fizike apo momentale
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

..Bobobbo e kush ka arrit ta dallon kte gje ..? :O
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,782
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Dashuria e vertete humbet dhe nuk arrin te kontrollosh dot as veten.
Tek nje aventure i shof koken i ve qillon smerrem te harxhoje kohe time me djemte e botes... e te ul dinjitetin tim per stamo dumon .
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

- Po pra, gjithcka nis serioze dhe perfundon me nje aventure '' Faleminderit qe u njohem dhe me dhe gjithcka '' :mad:
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,256
Pikët
113
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Shume thone jam i/e dashuruar, por nuk e dine sa e forte eshte dashuria....
Shume te tjere kalojne nje periudhe qe mund ta quajme aventure emocionuese, qe eshte e perkohshme. Dhe thone nuk ishte dashuria qe prisja, heqin dore.

A dallohet dot dashuria e vertete nga aventura?!

Bisedim te kendshem :)!
Adventure has a beginning and an end - Love has only beginning.
 

Viking

“Don’t say it if you don’t mean it.”
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
20,169
Pikët
113
Përgjigje e: Te dallosh dashurine e vertete nga nje aventure ...

Aventura ngelet aventure Dashuria ne vetvete eshte Cmenduri.
 
Top