• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje dashurie..

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

-Kur ma ben shpine rremuje :mad::mad:
-Kur kerkon llogari me kembengulje :mad:
-Kur ben sikur me degjon me vemendje :mad:
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Une pervehte e kam tokzuar senzoret e ndjenjave qe prodhojne acarime ne sistemin nervor...pra te une nuk ka acarime ...une veq tri sene i di ,njera me probleme profesionale kurse tjetra di te bej specialitete te skares ne menyr perfekte dhe 3...kuptohet ne detyrat e shtepis kam qef me kan i shkelqyeshem pa keqkuptime jo me prashit apo mu marr me probleme te kopshtit por diqka ma shum!!...Hahahaha
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Kur me akuzon per gjera qe si kam ber , e kur kthesat i merr me vones.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

po pra po po nese vjen puna deri te rreshkitja demi eshte me i madh dhe ske vetem gomat pastaj :p
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

duhet te dish dhe te ngasesh mire flori..ndoshta seshte faji "makines" :p
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Aty ku ka acarim, s'ka dashuri.. ose ka fare pak.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Nuk te dua, prandaj me acaron.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,934
Pikët
113
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Nje nder acarimet e mija ne nje lidhje eshte ...kur partenrja mundohet te lexoj dicka me shume ne mendimet e mija se sa ajo qe them une, dhe nxjerr dhe konklyzione..mbi mendimin qe ai mendon kjo me acaron vertet..ne nje lidhje..
Jam ploltesisht dakord me kete qe ke shkruar me lart. Mua me acaron ne kulm sepse qe dikush te jet ne gjendje te mendoj edhe per ty se pari duhet te jete ne gjendje te mendoj per vete, dhe shumica e 'tyre' nuk e kan shume te theksuar kete 'shqis'.

Jane pasoja nga e kaluara e tyre. Pasiguri qe kan marre me vete gjate lidhjeve te meparme dhe i aplikojn si ti doj qefi.

p.s tani vura re se shkrimi qeka ber ne 2010...nejse. Ajo qe une citova nga shkrimi origjinal prap qendron.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Te gjithe dashurojme...
Te gjithe perjetojme grindje acarime pasjon brenda nje lidhje..
Por kur partneri/ja na acaron nga nervat rrembimi i nervave shkon ne max..
Thoni cilat gjera ju acarojne...ne nje lidhje..ato qe mendoni ato qe perjetoni ne nje lidhje..etj..
Besoj qe ka plote gjera..le ti themi...ashtu siq i mendojme dhe i jetojme ne perditshmerin ton.......

.....

*Ah, ju Lutem, mos me beni te qesh me keto tema....!*

ps : Na falni, te nderuar anetare, ...se na vjen icik kshu, si vetvetiu, pergjigja e mesiperme, pa koke..
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,934
Pikët
113
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

"...as vete nuk e di,pse lodhem ta gjej
ende ndjej,ndonese ka shum akull mes nesh
kjo vjesht e heshtur,dimrin se fsheh..."


Lexoni postimin #24 ne temen me poshte...paragrafin e pare i cili ka te bej me postimin #22 ne po kete teme.

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=23504&page=2
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,425
Pikët
113
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Gjera kryesore eshte ne nje lidhe qe te acaron, tek une eshte kur ta tesh nonstop, pse kete , pse ate, pse keshtu, pse ashtu, duhet patjeter me lexuar romanin PSE :mad:
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,511
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Ai i propozoje asaj dikur me nje leter publike (February 28, 2010, 06:33:36 PM ) :

Nuk dua te evidentohem si skeptik apo nihilist totalitarist apo me morbusin "Delirium Maestris" por thenia hipotetike "felicitatem sibi suficentum est" nuk konvergon dot me empirizmim dhe tradhendenalizmin si logjizma individuale Buinoviciteti i subsekuencialitetit tim spiritual pedant dhe operacional divergon ne 2 koncepte diametralisht ne kunderta:
1-monoekzistenca qe per mua eshte aberacion i normalitetit dhe rezignacion i egolitarizmit dhe
2- biekzistenca qe ngjan si sardanizem, por ne te vertete eshte unifikim i utopise me hedanizmin larg utilitaritetit dhe pozitivitetit tim spiritual pa jura divina per te te thene ne menyre eksplikte dhe koncizse me nje skepsis introvert jo obulik opak dhe apatik !
Te dua moj qene
Te dua ...
i love you ....sweety......

_________________________________

Kur ajo u rrit i ktheu pergjigje (15 giugno 2012):

S'e di seç ndodhi sonte...
Mos valle nje termet ndjenjash?
Nje nga ata termete qe duan te shfarosin gjithcka : ku malli, endrrat, dhembjet, lotet,te gjitha jane viktima.
Duket erresire per pak...pastaj shoh nje drite te zbehte ne fund te shpirtit, dua ta fik me egoizmin tim, por pastaj...
Pastaj e le, shoh te ngrihet trishtueshem serish ajo mikja e perjetshme e dashurise, shpresa...
Dua dhe nuk dua, paradoks...
..Por ne fund e di qe do me mposhte, e do ndjej mall .
S'e di seç ndodhi sonte !
Termet ? Stuhi?
C'te ishte valle?_____________________________________

Ai ja ktheu (15 giugno 2012):

Shsht pa paradokse pa Dilema thjeshte dhe qarte Ti dhe Une pergjithmone .


____________________________________

Ne realitet ajo e kuptoi : Ti , une dhe Sherri ne mes !
____________________________________
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
8,550
Pikët
113
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

ne rastin time:

momenti kur ai duhet te behet nervoz behem une,dhe pse ai nuk tregon nervoz mua me bene akoma me shume nervoze...

problem te madhe me kete ceshtje...

te gjithe duan nje te bute une nje te sert :p
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Te dua ..Por mos me acaro...Kush jane gjerat qe u acarojne ne nje lidhje

Te dua te dua..:p
 
Top