• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Te jesh shqipetar

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Thone qe dashuria e shqipetarit eshte shume e shenjte,sepse shqipetari di te doje me zemer, por eshte e drejt te vrasesh ne emer te dashurise?
Marr shkas nga shume histori dhe lajme qe degjohen sot, per vrasje per motive xhelozie, ndarje si te mbiquajtuira ne emer te "dashurise".
Per cfare jemi krenar q ejemi shqipetar? Per cfare turperohemi qe jemi te tille?
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

te jesh shqipetar eshte shanc..te behesh nuk ke shance..;)
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

te flasim gjuhen tone sa me shume!! jam krenare qe se kam harruar!! Mos behemi nje komb qe humbim traditat!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

te jesh shqipetar eshte shanc..te behesh nuk ke shance..;)
-bravo--bravo--bravo--bravo- MarsS


Sipas mendimit dhe idealit qe perjetoj dhe veproj si shqipetare ... te jesh shqipetar don te thot:

Te jetosh me mendimimin shqip dhe per mendimin shqip.
Te veprosh per kombin dhe te identifikosh cdo veprim (te mire) te e identifikosh si pasoj e veprimeve dhe pasojave kulturore kombetare.
Te mbrosh te drejten e jetes me kombin.
Te mbrosh kombin nga vetja e vet dhe nga te tjeret.

Dhe nese arrin minimumin e kesaj mund te kesh chancin ti thuash vetes *jam shqiptare*
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
krenaria kur ska ku mbeshtetet behet qesharake sidomos per realitetin shqiptar
e vetmja fjale qe ska me asnji kuptim ne gjuhen shqipe eshte pikerisht kjo fjale
te jesh krenar per diçka duhet te japesh fakte mbi ate per te cilen pretendon qe je krenar
per çfar mund te jene krenar shqiptaret sot ? zero, hiç, asgje
arti kultura baraz me hiç me zhytje gjithmone e me te thelle drejt erresires drejt antishqiptarizmit
sistemi social baraz me xhunglen e korrupsionit
morali shqiptarve baraz me 20 euro ose me pak
pra me pak fjal kjo fjale mund te quhet nji nga fjalet e zhdukura te ish gjuhes shqipe sepse sot çdo gje mund te jete por shqip jo se jo
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

.. ne shqiptaret na pelqen qe ta mburrim dhe e quajme per krenari "jam shqiptar" ...kur nderkohe vijme nga nje vend shume i varfer dhe nderkohe jemi shume te "pa edukuar" si komb.


Ne vetvete ndihem krenare ( dhe per kete i jam mirenjohese prinderve) qe e di gjuhen shqipe dhe kam marre disa nga tradita tona qe jane shume te vlefshme...

Personalisht : jam shqiptare dhe kete nuk e mohoj dhe nuk e fsheh :) Ajo eshte kombesia ime /nacionaliteti im. --- kjo do te thote per mua te jesh shqipetare.

sorry , sjam hic patriote :(
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

Te qenurit shqiptar eshte sublim...Krenaria jone duhet shkelqej per ndjenjat liridashese dhe altruiste te popullit tone...sepse i perkasim kesaj race fisnike, te zgjuar e trime, popullit me te lashte ne Europe...
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

Te jesh shqipetare eshte fat,te jesh i europianizuar,eshte fatbardhesi.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

...bën Art contemporan...

https://www.youtube.com/watch?v=_LkHbtozHpU


``brutal``
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,661
Pikët
113
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

Nuk e di or shokeni. Un mesa di brenda kufirit shqiptar linda. Veten e ndjej superiore si e privilegjuar qe jam. Dhe pse jam nga fshati.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: Te jesh shqipetar

Te jesh Shqiptar nuk eshte ndonje WOW sic e bejne disa. Por eshte nje ndjenje e perzier midis fatit qe ruajtem gjuhen tone dhe fatkeqsise qe s'beme dot kurre shtet dhe s'bashkuam dot kurre trojet tona.

Dikush siper na permendi si fisnik , te zgjuar dhe trima. Kemi o njeren o asnjeren prej tyre , te treja bashke nuk shkojne. Fisniket kane ndertuar kombe , te zgjuarit shtete dhe trimat kane fituar luftra. Shqiptaret pervecse nje periudhe te shkurter te Skenderbeut skane fituar as luftra , skane ndertuar as komb dhe as shtet. Kshu qe kto virtytet pa ndonje gjurme konkrete historie spara m'pelqejne shume.
 
Top