• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Te qenit krenar ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Te qenit krenar...

Te qenit krenar shpesh here na pengon te pranojne gabimet tona,na pengon te kerkojme ndihme atehere kur kemi nevoje.Te qenit krenar shpesh here na ben qe te mos ndryshojme mendim edhe pse thelle brenda nesh e dime qe duhet te ndryshojme.Te qenit krenar na ben te mos kerkojme falje atehere kur kemi lenduar dike.

C'eshte krenaria per ju??? Sa krenar jeni ju??
Ju ka ndodhur qe te kishit nevoje per nje ndihme e nuk keni pranur as ti kerkoni ndihme dikujt,por as te pranoni ndihmen e ofruar??!
Na tregoni dicka rreth kesaj teme,e perse jo dikush mund te flase edhe me zerin e eksperiences :)!

Shkrim te kendshem....

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Te qenit krenar ...

Te qenit krenar me veten eshte pikerisht nje hap qe vjen pasi ke vrare egon e semure. Vetem nese mund te vrasesh egon, mund ti japesh vetes shancin te jesh krenar me te.

Krenaria eshte vetndergjegjesim dhe bazohet ne vlera reale dhe jo bindje imagjinare. Nuk mund te jesh krenar pa e njohur veten fillimisht, pa e ndryshuar per ta dashur ate. Nuk mund te jesh krenar pa te dashur te tjeret.

Personalisht ndihem krenare, por jo plotesisht bazuar ne ate cka shkruajta me siper ! Gjithsesi kryeneçesia,krenaria eshte edhe pjese e personalitetit te nje personi! Une gjithmone kam qene e mendimit qe do jem kryelarte,edhe do luftoj per gjithcka qe deshiroj pa cenuar dhe pa lene askend te me cenoje,do luftoj pa i kerkuar ndihme askujt pervecse vetes dhe atyre qe i ndjej pjese e vetes time ..

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,776
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!

Ktu i bie te gjykojm veten!
Do ishte me mire sikur ta na gjykonte dikush tjeter sepse, sado te mundohemi veten e shohim me nje sy admirues.
Te jesh krenare nuk mendoj qe dmth te, mos e ulesh hunden para dikujt,te mos kerkosh falje, te mos pranosh gabimet etj etj...
Te jesh krenare dmth qe rrespekton veten dhe nuk lejon do ke do tet marr neper kemb.

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
79
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Te jesh krenar nuk do te thote qe te njeret duhet te te pelqejne apo te vleresojne. Ka shume njerez qe nuk duan te shohin mire.
Per mua te qenit krenar eshte kur bej dicka qe me ben te ndjehem mire. qofte ajo dicka qe shikohet apo jo .

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,420
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour

Te jesh krenar eshte nje cilesi e vyer ^po duhet ta meritosh dmth te jene te tjere **si e theksoi dhe Roxy me lart **qe duhet ta vene ne dukje..

Ne shqiptarët ende nuk e kemi idenë e krenarisë. Psh të themi një rast që është tepër konkret. Sa % e shqiptarëve janë krenarë që janë shqiptarë? Me llafe janë një përqindje e lartë, por me vepra atje ku u intereson e shesin këtë krenari ose më saktë e këmbejnë me skllavërinë e interesit.

Ty te ngelet te ruash ate Krenari e t'besh perpara!

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,724
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

*Krenaria, kjo cilesi e vyer * .....e larteson shqiptarin ....dhe ne detaje te vockla, qe bejne diferencen...

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,558
Pikët
48

Krenaria vlen kur eshte vlere,nuk vlen kur eshte mburrje e as sukses.

Joy

Joy
Anëtar
Jan 19, 2014
Postime
336
Pikët
18
Vendndodhja
Planet Earth

Krenaria i ben njerzit artificial,njerezimi i bene te vertet

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,854
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave

*Krenaria, kjo cilesi e vyer * .....e larteson shqiptarin ....dhe ne detaje te vockla, qe bejne diferencen...

Tre here u mata ta pija cig para kesaj fotoje, tre here me doli per hundesh.

Jo mo lla, ca thua ti. Kujt i jep doren ti ta ndihmosh? -qesh-

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
50,007
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La

ndihem krenare duke e injoruar dhe duke munduar te bej dicka pa pyetur dike qe nuk eshte sjellur mire ndaj meje

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,497
Pikët
113

gjella me kripe e kripa me karar..

terhiqe e mos e keput..krenarine.

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,779
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur

Jam krenar qe jam krenar.Te mos kerkosh ndihme nga te tjeret eshte maksimumi i vetebesimit.Njerez te tille jane te destinuar te bejne gjera te medha.

unreal

e38 fanatic
Anëtar
Jan 28, 2014
Postime
1,150
Pikët
0

Jam krenare qe jam Shqiptare por me krenare qe ruajta indetitetin tim edhe pse linda dhe u rita ne mergim;)
Per ruajtjen e identitetit pajtohem,po ti nuk zgjodhe nacionalitetin, apo gabohem?

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,146
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit

Per ruajtjen e identitetit pajtohem,po ti nuk zgjodhe nacionalitetin, apo gabohem?
Po mbaj edhe nacionalitetin e Maqedonis sa per mos tu a lene maqedoncive trojet tona, mos te humbi drejten e voteva,dhe pres me padurim te lind nje trim qe ti bashkon trojet tona,ndoshta keshtu sdo ket me perqarje mes nesh :)

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,927
Pikët
113

Jam krenar qe jame shqiptar, e qe jetoj ne Kosov, e jo nje grek,e nje njeri i pavler ne Shqiperi :)