• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tek cila dashuri e gjeni veten?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Tek cila dashuri e gjeni veten?

1).Dashuria romantike(kerkimi i shokut ideal me theksimin e bukurise fizike)

2)Dashuri shoqerore(nga miqesia kalohet ne marredhenie per nje kohe te gjate)

3)..Dashuri zoteruese(perfshirje xhelozi)

4)Dashuri altruiste(deshira per ti dhene kujdes partnerit/es pa pritur reciprocitet)

5).Dashuri pragmatiste(kenaqesi reciproke)
 
  • Like
Reactions: DUA

EDI_IT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

tek 5 edhe pak 1
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,346
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

Te 1shi.....
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

tek 1 dhe 5 :D
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

Tek cila dashuri e gjeni veten?

1).Dashuria romantike(kerkimi i shoqes ideale me theksimin e bukurise fizike)

2)Dashuri shoqerore(nga miqesia kalohet ne marredhenie per nje kohe te gjate)

3)..Dashuri zoteruese(perfshirje xhelozi)

4)Dashuri altruiste(deshira per ti dhene kujdes partnerit/es pa pritur reciprocitet)

5).Dashuri pragmatiste(kenaqesi reciproke)


TE GJITHA .....PERJASHTOJ PIKEN E 4rt
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

Dashuria nuk kategorizohet

Nga 1 tek 5 mendoj se e perbejne ate teresisht.

Nuk percaktoj dot.
 

Vlonjati

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 24, 2010
Postime
144
Pikët
0
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

Tek cila dashuri e gjeni veten?

1).Dashuria romantike(kerkimi i shokut ideal me theksimin e bukurise fizike)

2)Dashuri shoqerore(nga miqesia kalohet ne marredhenie per nje kohe te gjate)

3)..Dashuri zoteruese(perfshirje xhelozi)

4)Dashuri altruiste(deshira per ti dhene kujdes partnerit/es pa pritur reciprocitet)

5).Dashuri pragmatiste(kenaqesi reciproke)
Ke harruar : -- Dashurine Platonike

--- Dhe... Dashuria Romantike nuk ka te beje me bukurine fizike , por me bukurine Shpirterore
--Dmth te bijesh ne dashuri me nje tip romantik , qe ka nje shpirt plot romance, pavaresisht si eshte aspekti fizik i [/B]tij ------
---Tipat romantik jane tipat e dhene pas Letersise , arteve dhe gjerave te bukura e fine. Ata kane ndjenja te holla dhe preken shpejt , dhe jane tipa qe ne pergjithesi e vuajne shume ndarjen....nga Dashnorja lol
-
-------Dhe sipas nje shoqes sime dikur , por edhe mendimi i pergjithshem eshte qe :-------Meshkujt romantik jane preha me e lehte e vajzave

--Veten e gjej tek te gjitha, se kam pakez nga te gjitha --Pasi ato te gjitha formojne tamam ate qe quhet Dashuri---
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,217
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

- 1 shi- por pa theksimin e bukurise Fizike.....qe te jesh Romantik/e duhet te mbizoteroje deshira Shpirterore, kshuqe e ke lidhur gabim.
 

Iness

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Anëtar
Sep 8, 2013
Postime
4,457
Pikët
0
Përgjigje e: Tek cila dashuri e gjeni veten?

 
Top