• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Teknika SEO – Typos

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
ForumDimë që shumë nga personat që kanë blogjet e tyre mundohen të gjejnë mënyra për tu rënditur sa më mir në motorët e kërkimit si Google,* Yahoo, apo Bing edhe për tu vlerësuar me PageRank sa më të lartë.

Në këtë artikull do t’ju shpjegojmë një mënyrë që mund të merrni “Backlinks” nga motorrët e kërkimit.

Nëse me blogun tonë ne duam të arrijmë një pozicion të lartë në rënditje, atëher ne duhet të përqëndrohemi tek një fjalë kyce të faqes. E zëmë se fjala kyce e faqes tonë është ‘‘google adsense”. Pra ne kur shkruajmë një artikull mbi Google Adsense në Blogun tonë ne mundohemi të vendosim gjithmonë tek “tags” fjalën google adsense.

Këtu pikërisht qëndron edhe hilja e kësaj metode. Të gjithë kur kërkojmë në google nga shpejtësia arrijmë të bëjmë gabime. Pikërisht kjo gjë duhet shfrytëzuar nga ne për të marrë më shumë vizita edhe rank. Kështu që gjatë krijimit të tags apo fjalëve kyce me vendos në faqe duhet të vendosim edhe disa të tjera si psh: ‘google adsence‘ , ‘ gogle adsense‘ , ‘ goegle adsense‘ etj pra me një fjalë të vendosim fjalet kyce të ngjajshme por të shkruara me një gabim të vogël. Kështu që gjatë gabimeve të personave të ndryshëm ne do marrim disa backlink edhe vizitor shtesë. Kjo është një metode që ndoshta nuk njihet nga të gjithë edhe quhet TYPOS.
Jepini pra futeni njiher në zbatim edhe provoni nëse do keni rezultate.

Copyright protected by Digiprove

Teknika SEO – Typos është një postim nga: RomeoLab.Com
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top