• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Kjo eshte nje teme per te sjelle tekste kengesh te krishtera ne Shqip. nuk duhet te permbaje debate kjo teme vetem tekste .
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Flamuri i fitores

Ne shpalosim lart flamurin

Dhe drejt Jezusit shikojme

Zot i Zoteve eshte Ai

Fitimtar perhere qendronrrefreni

Ngrini , ngrini lart flamurin

Se fitorja do te vije

Krishti ka ne dore fuqi

Askush tjeter pervec Tij
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Ktheje shikimin drejt Jezusit


Ktheje shikimin drejt Jezusit
veshtroje bukurine e Tij
dhe do te kuptosh
se ne bote gjithshka eshte bosh
para dites se te shenjtit Perendi
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Jezusi eshte me ne neper stuhi
1.
Edhe ne stuhi me mua je ti

Ndonese nuk te shoh prap te kam shume prane

Ty te bindet deti dhe ererat te kane frike

Me ty jam i sigurt ne c'do veshtiresi


2.
Edhe nese dallget duan te me mbulojne

Nema doren tende edhe mbame fort

Ty te bindet deti dhe ererat te kane frike

Me ty jam i sigurt ne c'do veshtiresi
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Per Ty kam nevoje Perendi

1.
Per ty une kam nevoje
i dashur Zot Jezus
kur Ti me therret degjoj
dhe paqja mua me mbush

rrefreni
Per Ty une kam nevoje Zot
une pa Ty s'jetoj dot
c'do ore e c'do cast
Ty po te kerkoj

2.
Per Ty une kam nevoje
oh prane meje rri
tundimet s'me pushtojne
kur afer Zot je ti

rrefreni......

3.
Per Ty une kam nevoje
ne gezim e ne shtrenges
eja tek une bano
pa Ty s'kam fare shpres

rrefreni........

4.
Per Ty une kam nevoje
gjithshka qe ke premtuar
nga zemra i besoj
plotesoji keto per mua

rrefreni......

Per Ty une kam nevoje
O Zot Jezus Mesi
qe Ty te te takoj
po vij, po vij tek Ti

rrefreni......
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Emrin tend Zot lartesoj

Emrin tend Zot lartesoj

keng laverimi do t'kendoj

sa gezim qe yti jam

sa gezim qe shpetimtar te kam

rrefreni

Erdhe nga qielli ne tok

rrugen tregon

dhe nga toka ne kryq

vdes ne vendin tone

dhe nga kryqi per ne varr

dhe nga varri prap ne qiell

emrin tend Zot lartesoj
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Ai ju dha jete juve.

Ai ju dha jete juve
qe ishit te vdekur ne mekate
na dha jete ne Krishtin
kur ishim te vdekur ne faje

refreni

Me ane te hirit ne besim
Ju jeni te shpetuar
kjo nuk vjen nga ju o njerez
Perendia na e ka dhuruar.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Tekste kengesh te krishtera, Shqip.

Ejani tek Une.

Ejani tek Une
ju qe jeni te lodhur
se Une do tu shplodh

Ejani tek Une
ju qe jeni te lodhur
se Une do tu shplodh

Se Une do tu jap paqtim
se Une do tu jap shpetim
se Une do tu jap dashurine
qe ju e kerkoni.
 
Top