• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tekste të këngëve labe

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,704
Pikët
113
Kjo s'është labçe por çamçe...
Dhe unë për ty do t'a sjell tekstin....


Aman doli djelli ne Malavire Qisi Celua ne Harile
Hajde Hajde
qisi Celua ne Harile
qisi Celua ne HarilePer te shkreten Pajgorile
Aman Aman,
per te shkreten Pajgorile
Mu te pusi Sulejmanit
Pusí e Celo Mezanit
Aman Aman
pusi(pritë) e Celo Mezanit
Kur na ra martin e pare
Celua na ktheu surrane
Aman Aman,
Celua na ktheu surrane
Kur na ra martin e ditë
Celua grremisi sitë
Aman Aman,
Celua grremisi sitë
Kur na ra martin e tretë
Celua u vra me te vertete Aman Aman,
Celua u vra me te vertete
Vane nenes e ja thane
Se Celon e kane vrane
Aman Aman,
Celon e kan te vrane,
Mos me thoni këtë fjale
se Celon e kam te gjalle
Aman Aman,
Se celon e kam te gjalle
edhe me ska per te lind gjale.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,704
Pikët
113
@BATO ka bere nje pune te mire tek kjo teme dhe per kete i jam mirenjohese :)

Disa keng labe dashurie:Të të jap edhe një tjetër dhe pastaj le të merret xha Kasua...
Thëllëza që shkel mbi vesë lere
Thëllëza qe shkel mbi vesë lere
Lere moj lere
Hajd-eee lere lere lere aman

Më erdhe larë në djersë lere
Më erdhe larë ne djersë lere
Lere moj lere
Hajd-eee lere lere aman

Me buzën lule behari lere
Me buzën lule behari lere
Lere moj lere
Hajd-eeee lere lere aman aman

Sa te pa deti me valë lere
Sa te pa deti me valë lere
Lere ler aman aman

Tha sikur të isha djalë lere
Tha sikur të isha djalë lere
Lere moj lere
Hajd-e lere lere aman aman

Nuk te lija pa të marrë lere
Nuk të lija pa të marrë lere
Lere moj lere
Hajd-eee lere lere aman aman

Tani që të kam me vete lere
Tani që teë kam me vete lere
Lere moj lere
Lere lere aman aman

U bëra sa shtatë dete lere
u bëra sa shtatë dete lere
Lere moj lere
Lere lere aman aman
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
15,820
Pikët
113
Shqipërtar kudo që jini
ane mbanë nëpër botë,
ju pret nëna që ju lindi
në gjirin e saj të ngrohtë.

Mbi këta gurrë xhevahiri
që janë vaditur me lotë,
pret nëna të vij i biri
ta puthë dhe diçka ti thotë.

Juve u ndau mërgimi
ikët dhe nuk erdhët dotë,
neve na ndau mjerimi
më të varfërit në Evropë.

Këtu ku ja thotë bilbili
ku buron ujët e ftohtë,
ku pimë qumësht nga gjiri
këtu do bëhemi tokë.

Sot që tundet rruzullimi
është dita vetëm sot,
feja jonë është bashkimi
ndryshe mbaruam si komb...
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,704
Pikët
113
Mua më pëlqen edhe kjo

Marika moj e dashuro,
ku je ku kishe vajturo ?
Erdha një ditë në shtëpi,
më than që s`jeshe brënda ti. Vërtet djalosh apo më qesh ? më than se je njeri pa besë. Marika moj aman aman,
e të kam shpirt e të kam xhan. Çe do tani fuqia ra,
fajin e ke ti mor maskara.
Të shtatë thikat ja ku i kam,
me një ma more shpirt e xhan. Marika moj ti je moj je,
shtatin ma ke si minare.
E në je burr me trimëri,
çke për të bër bëje tani
 
Top