• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Terrori i liris

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
6,121
Pikët
113
Njerezia eshte e TERORIZUAR nga liria me shume edhe se uria. Nga eksperianca ime me njerez ai eshte konstatimi. me mire vdekje se liri, Lirine konceptojn si tortur pa fund.
Cili eshte koncepti juaj i liris? Ne se njerzit nuk do te kishin frik nga LIRIA, lumenjt e gjakut do kishte kohe qe to te versonin neper rruge. Kryesisht ju drejtohem juve o nipa e Iskanderbegut.


 

Jack

Welcome autumn ...
Banned
Anëtar
Sep 2, 2013
Postime
5,705
Pikët
113
Vendndodhja
Bayswater, London
Ka shume lloje liri-sh , liri shpirterore , liri ne zgjedhje , sdi ta formuloj tamam por mendoj se liria eshte koncept relativ . 🙄
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
6,121
Pikët
113
Ka shume lloje liri-sh , liri shpirterore , liri ne zgjedhje , sdi ta formuloj tamam por mendoj se liria eshte koncept relativ . 🙄
Po eshte reltaiv. Shume e vertet. Disa lirin e konceptojn vetem mungesen e pengesave per ti ren tajares. Te tjera liri nuk egziston per ta. Disa duna lirin qe te hane fasule sa te duan dhe te gjitha lllojeve. Posi sikur per mirshin qe po tendohet, mund te ndaloher ngreja e fasuleve.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,105
Pikët
113
Kur njeriu u perzu nga kopshti i Eden-it, aty fitoi "lirine" te cilen po e gezojme ende sot ... perfshire edhe per keto qe numron ti me siper ... ;)
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,667
Pikët
113
@Pjer Thomas mendimi juaj. @Vodafone , si e koncepton lirin?
kole, shoh qe qenke shum provokativ ne temat e tua, dhe kjo po me pelqen, se ti guxon te hedhesh gjithshfar lloj hamendjesh, ngjarjesh, fotosh, ngacmimesh, hipotezash, mirpo ti kujton se ke te verteten absolute, nderkoh qe nuk eshte ajo qe mendon,
per temen do te thoja, se; liria eshte e frikshme jo per njerzit, por per kastat drejtuese,
 

Juno

X-file
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
3,386
Pikët
113
Vendndodhja
Space
Kolë, ti duhet te jetosh ne nje bote pa energji,internet.
Bota e internetit eshte ushqim per paranoja.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,268
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Petro ik e fli gjume … Edi jam . 😆
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
6,121
Pikët
113
kole, shoh qe qenke shum provokativ ne temat e tua, dhe kjo po me pelqen, se ti guxon te hedhesh gjithshfar lloj hamendjesh, ngjarjesh, fotosh, ngacmimesh, hipotezash, mirpo ti kujton se ke te verteten absolute, nderkoh qe nuk eshte ajo qe mendon,
per temen do te thoja, se; liria eshte e frikshme jo per njerzit, por per kastat drejtuese,
Perpiqem te ve trurin tuaj ne pune VETEM KEQ.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
6,121
Pikët
113
Juve dhe kombi po shuhet, vendi po shkatrohet. Liri veprimi ka, ka mundesi veperimi, c'fare ju ka terrorizuar qe nuk veni gishtin ne plag, por ndodh qe sulmoni ata qe shfrytezojn lirin per te vene gishtin ne plag?
Ju terrorizon LIRIA E MENDIMIT DHE VEPRIMIT?
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,153
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Njerezia eshte e TERORIZUAR nga liria me shume edhe se uria. Nga eksperianca ime me njerez ai eshte konstatimi. me mire vdekje se liri, Lirine konceptojn si tortur pa fund.
Cili eshte koncepti juaj i liris? Ne se njerzit nuk do te kishin frik nga LIRIA, lumenjt e gjakut do kishte kohe qe to te versonin neper rruge. Kryesisht ju drejtohem juve o nipa e Iskanderbegut.


Absurdi do te te kishte zili or Shtjefen Zarigoga. Veri pampersa trunit Lulash se po rrjedh nga te kater anet...
 
Top