• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Testi gjenetik që po habitë botën!

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,005
Pikët
113
Vendndodhja
Testi gjenetik që "shkërmoqi" botën!

Një video që vlen të shihet deri në fund! Shpërndajeni këtë video të realizuar në shqip nga Konica.al, tek gjithë ata që pretendojnë se janë 100% "racë e pastër"

https://www.youtube.com/watch?v=awDjjDwkl_0
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
48,656
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
e kam pare dhe un kete video, kunati beri kete test gjenetik dhe burri mezi sa priste rezultatet lol...dua ta provoj gjitheashtu nga kurjoziteti :)
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,894
Pikët
63

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Une e bera para nja 4 muajsh dhe para 1 muaji me eredhen rezultatet.Interesante
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,981
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

100% rrace e paster ... are u kidding me. loool
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,981
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Une e bera para nja 4 muajsh dhe para 1 muaji me eredhen rezultatet.Interesante
C'fare na dole, kshu ? e c'fare pretendoje te dilje/ishe ? :rolleyes:
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

C'fare na dole, kshu ? e c'fare pretendoje te dilje/ishe ? :rolleyes:
Mendoja me shume ndikim sllav. Vetem 2% Europe lIndore. 27% Balkan. 58.6% italian. 7.5% hebre sefardik ( hebrenjte qe iken nga spanja prej inkuiziciont) dhe 2% ashkenazi. Total ishte 90.4 Europe dhe 9.6 middle east. Une bjond deri nga mosha 10 vjec e mendoja me shume elemente sllav ose Europe lindore. Por ne fakt ADN dominuese ishte nga Italia. Dhe normale eshte po te mendosh se sa shekuj kane qene nen sundimin romak.C'do njeri mire eshte ta beje kete test per te thyer konceptet idiote te rraces se paster. Kur flasin pastaj per rrace ariane ca shkurtabiq me kembe te shkurtra te hapin barkun. Ishin nja 4 dje ne nje kafene shqiptare nga Berati, e dukeshin si kurde.Busti i gjate kembet e shkurtra te gjithe me bark dhe te erret ne lekure. Po ti pyesesh jemi ariane thone
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,894
Pikët
63
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Mendoja me shume ndikim sllav. Vetem 2% Europe lIndore. 27% Balkan. 58.6% italian. 7.5% hebre sefardik ( hebrenjte qe iken nga spanja prej inkuiziciont) dhe 2% ashkenazi. Total ishte 90.4 Europe dhe 9.6 middle east. Une bjond deri nga mosha 10 vjec e mendoja me shume elemente sllav ose Europe lindore. Por ne fakt ADN dominuese ishte nga Italia. Dhe normale eshte po te mendosh se sa shekuj kane qene nen sundimin romak.C'do njeri mire eshte ta beje kete test per te thyer konceptet idiote te rraces se paster. Kur flasin pastaj per rrace ariane ca shkurtabiq me kembe te shkurtra te hapin barkun. Ishin nja 4 dje ne nje kafene shqiptare nga Berati, e dukeshin si kurde.Busti i gjate kembet e shkurtra te gjithe me bark dhe te erret ne lekure. Po ti pyesesh jemi ariane thone
Po mos harro qe nje pjese e mire e ushtrise romake kane qene nga trakia (ke gjurme gjenetike ne Angli biles per kete), dardania dhe iliria.
Spartaku qe drodhi Romen nga anet tona ka qene.
Kshu qe italia, shqiperia e greqia kane nje perberje te ngjashme gjenetike pa harruar qe etrusket mund te jene shqiptar e ne greqi ke plot arvanitas qe jane shqiptar te idiotsuar. :p

Cilen kompani perdore? :)
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,188
Pikët
113
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Mos harroni 500 vjet turqi, amani! :p
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Po mos harro qe nje pjese e mire e ushtrise romake kane qene nga trakia (ke gjurme gjenetike ne Angli biles per kete), dardania dhe iliria.
Spartaku qe drodhi Romen nga anet tona ka qene.
Kshu qe italia, shqiperia e greqia kane nje perberje te ngjashme gjenetike pa harruar qe etrusket mund te jene shqiptar e ne greqi ke plot arvanitas qe jane shqiptar te idiotsuar. :p

Cilen kompani perdore? :)
Me dolen dy greke dhe nje kroate si kusherinj gjoja,pra perberje gjenetike e afert.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,981
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Nje gje e kemi te sigurte... qe te tere i perkasim nje rrace, asaj njerezore. Jo me kot njerezit sot si idiote qe jane, i sistemojne sipas nacionaliteteve e jo rracave.

Kjo eshte absurde & qesharake... kur ne treg ka teste te tilla, por qe nuk ka ligj qe ti sistemoje/pranoje sipas testit.......... Controversial.

Ndryshimi per mendimin tim, ngelet tek kultura/t , jo tek rracat... it doesn't make sense.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Mos harroni 500 vjet turqi, amani! :p
Po ta nxjerr testi te sakte, deri edhe fshatin nese paguan. Une te thjeshte e bera sa per te pasur nje ide per kuriozitet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,176
Pikët
113
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

Mendoja me shume ndikim sllav. Vetem 2% Europe lIndore. 27% Balkan. 58.6% italian. 7.5% hebre sefardik ( hebrenjte qe iken nga spanja prej inkuiziciont) dhe 2% ashkenazi. Total ishte 90.4 Europe dhe 9.6 middle east. Une bjond deri nga mosha 10 vjec e mendoja me shume elemente sllav ose Europe lindore. Por ne fakt ADN dominuese ishte nga Italia. Dhe normale eshte po te mendosh se sa shekuj kane qene nen sundimin romak.C'do njeri mire eshte ta beje kete test per te thyer konceptet idiote te rraces se paster. Kur flasin pastaj per rrace ariane ca shkurtabiq me kembe te shkurtra te hapin barkun. Ishin nja 4 dje ne nje kafene shqiptare nga Berati, e dukeshin si kurde.Busti i gjate kembet e shkurtra te gjithe me bark dhe te erret ne lekure. Po ti pyesesh jemi ariane thone
yoko eshte nga dibra...mongoleze kineze-qesh--qesh--qesh-
me ariane nuku ka
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,188
Pikët
113
Përgjigje e: Testi gjenetik që po habitë botën!

yoko eshte nga dibra...mongoleze kineze-qesh--qesh--qesh-
me ariane nuku ka
Edhe afrikan te me dale gjaku, nuk pyes fare. Te kem shendet dhe qetesi, aq me duhet.

Ju vazhdoni me mbledhjet tuaja 'naziste'. :p
 
Top