• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënia e natës

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
22,592
Pikët
113
Ne ambalazh te cokollates, e gjete kete thenie ?
Tani t'u kujtua ?
*Lere per me pare, ose mbaje per me vone....* lol
Apo s'ke dale ende nga Big Brother 2020 ?!
----------------------------------------

Kam frike se do te vdes vetem - thone njerezit pergjithesisht...
Kur te vjen vdekja, nuk ke me frike prej vetmise.
Kisha nje gjyshe jo biologjike ne pallat, qe me mbante e kujdesej per mua.Ishte shkodrane, martuar e rritur ne Tirane. E kam dashur aq shume, sa s’di te te them, mbase ngaqe skam pasur gjalle gjyshërit as nga mami e as nga babi.
Edhe ajo e thonte shpesh kete shprehje, si dhe shume e shume te tjera nga populli i mencur.

P.S. Qoftet i pergatiste ne korridor dhe i skuqte ne banjo. Bente qoftet me te mira ne bote. ❤🤣
 

Meri

.
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
13,293
Pikët
113
Kisha nje gjyshe jo biologjike ne pallat, qe me mbante e kujdesej per mua.Ishte shkodrane, martuar e rritur ne Tirane. E kam dashur aq shume, sa s’di te te them, mbase ngaqe skam pasur gjalle gjyshërit as nga mami e as nga babi.
Edhe ajo e thonte shpesh kete shprehje, si dhe shume e shume te tjera nga populli i mencur.

P.S. Qoftet i pergatiste ne korridor dhe i skuqte ne banjo. Bente qoftet me te mira ne bote. ❤🤣
Sa e kapshme je mi !
Po. Te kuptova. Pune qoftesh... :p
Kur isha e vogel, kisha nje fustan roze si ato te princeshave....me dantella, tyl, lidhse, fjongo....
Gjeta disa arra te papjekura, me levozhge te njome, i bija me force dhe fustani u ngjyros, me pika pika.
E fsheha dhe pas disa kohesh m'a gjeten ne dollap, kishte zene myk.

ps : brenda temes dhe ne kontekst te inkoherences ...
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
10,732
Pikët
113
thëniet e Profetit Muhamed:

“Pastërtia është pjesë e besimit.

Lani duart pasi të zgjoheni; nuk e dini se ku kanë lëvizur duart tuaja ndërsa flini.

Bekimet e ushqimit qëndrojnë në larjen e duarve para dhe pas ngrënies”.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,378
Pikët
113
Edhe tha: vajta ke barnatorja te bleje kullufa 😂 kur ajo farmacistja ma ktheu: o Zoot! shyqyr qe edhe ne kete kohe gjindet dikush qe …. -qesh--qesh--qesh- se ma shpifen keta Coronavirusat duke kerkuar maska 😷 ``fumato``
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
4,522
Pikët
113
Edhe tha: vajta ke barnatorja te bleje kullufa 😂 kur ajo farmacistja ma ktheu: o Zoot! shyqyr qe edhe ne kete kohe gjindet dikush qe …. -qesh--qesh--qesh- se ma shpifen keta Coronavirusat duke kerkuar maska 😷 ``fumato``
Edhe ti maske kerkove, po do ket qen beqare ajo , s'ka dit gje e shkreta😂
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
4,922
Pikët
113
Vendndodhja
Tetove
Ti që po bëhesh i madh, a e din ti se një virus i vogël ty t’bën me u shtri për tokë!”

Jakupi Asipi r.a
 
Top