• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënie filozofike..

Status
Temë e mbyllur.

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Erresira nuk mund ta deboje erresiren; vetem drita mund ta beje kete.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Nje njeri ka nevoje per pak cmenduri !sepse vetem keshtu ai mund te prese litaret dhe te jete i lire..

--------------------------------------------------------------------------------

 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

--------------------------------------------------------------------------------
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Jeta njerezore eshte e pakenaqshme! Shkaku eshte egoizmi dhe pangopesia njerezore! Kto marrin fund kur gjith deshirat dhe synimet e tij, zhduken.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

..Me mire me arsye te jesh fatkeq , sesa pa arsye e te jesh i lumtur...!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Mos i quaj besnik ata që flasin simbas fjales tende, por atë që kundershton thenjen tende jo të saktë.
Sokrat
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Shqetesohuni me shume per karakterin se sa per reputacionin tuaj. Karakteri eshte ajo qe ju ne te vertete jeni, ndersa reputacioni eshte vetem ajo qe te tjeret mendojne qe ju jeni.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..Njeriu ështe shërbetor i jetes ..!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Ndryshimi midis gjenialitetit dhe budallallekut eshte se gjenialiteti ka limit.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Eshte me e lehte te thyesh nje atom sesa nje paragjykim
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Instinkti percakton nevojen dhe inteligjenca krijon preteksin per t`iu shmangur asaj.
--- Proust

E mira të lartëson, e keqja të turpëron
--- Populli

Mendja e te zgjuarit budallait nuk i duhet gje.
--- Populli
Nuk ka rrezik me te madh se te behet dikushi, ai qe nuk ishte askushi!
--- Populli
Doreheqja eshte heroizmi i mediokritetit.
--- Barney
 

Noe

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
8,031
Pikët
113
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Njeriu rralle mendon ne drite per erresiren. ne lumturi per fatkeqesine,ne kenaqsi per vuajtjet,por perkundrazi , gjithmone mendon ne erresire per driten ,ne fatkeqesi per lumturine,ne mjerim per bollekun.
 

KILI MERTURI

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 17, 2010
Postime
86
Pikët
0
Përgjigje e: THenje Filozofike..

"Kur e ke koken plot, mos u mërzit se do te mbetesh me bark të zbrazur"
Kili
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: THenje Filozofike..

"Buzëqesh gjithnjë edhe pse buzëqeshja jote është e trishtuar, sepse më i trishtuar se një buzëqeshje është trishtimi
që nuk buzëqesh kurrë
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Peshku edhe pse i pa tru, di ti shmanget kundershtarit.
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: THenje Filozofike..

jeta e njeriut është ashtu siq I ka mendimet,ajo që beson se do ti ngjaj edhe do ti ngjaj.
Uiliam Xhems
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: THenje Filozofike..

Une jam i afte te fus ne koken tende nje ide, por te jesh i bindur qe ajo ide sdo te te mund te te perkase asnjehere ty edhe pse gjendet ne koken tende.

P.S Se maj mend kush e ka thene.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top