• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënie me vlerë nga njerëz të mëdhenj.

Camorristi

Horr
Anëtar
Sep 5, 2019
Postime
266
Pikët
43
Vendndodhja
Itali
“Shoku më i mirë është ai që të sjell një libër që nuk e ke lexuar më parë”


"Cfarëdo që të jesh,ji një i mirë”Abraham Lincoln
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,351
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
“Shoku më i mirë është ai që të sjell një libër që nuk e ke lexuar më parë”


"Cfarëdo që të jesh,ji një i mirë”Abraham Lincoln
Paraprakisht mirë se erdhe.

Për temën: jo të gjithë librat kanë porosi të mirë, ndaj jo të gjithë quhen libra të mirë dhe duhet të lexohen!

shoku i mirë, vërtet të sjelle një libër të mirë; shoku i keq, "me hile", të sjell një libër të keq, me hile që ka porosi të keqe!
 

Camorristi

Horr
Anëtar
Sep 5, 2019
Postime
266
Pikët
43
Vendndodhja
Itali
Paraprakisht mirë se erdhe.

Për temën: jo të gjithë librat kanë porosi të mirë, ndaj jo të gjithë quhen libra të mirë dhe duhet të lexohen!

shoku i mirë, vërtet të sjelle një libër të mirë; shoku i keq, "me hile", të sjell një libër të keq, me hile që ka porosi të keqe!
Faleminderit për urimin e mirëseardhjes
Konteksi i Fjalis është gjetkë i nderuar.

Nuk ka rëndësi përmbajtja e libërit por ka rëndësi se si miku është i informuar për rutinën tënde.
 

Socio

........
Anëtar
Feb 23, 2012
Postime
9,137
Pikët
113
@Gi de Masha

Nuk ka 'shok te keq' !
 
Last edited:

Camorristi

Horr
Anëtar
Sep 5, 2019
Postime
266
Pikët
43
Vendndodhja
Itali
“ Të stërvitësh të tjërët është fuqi,të stërvitësh vetëveten është fuqi e vërtet”

Lau Tzu
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,220
Pikët
113
Nuk eshte e drejta e ndarjes apo divorci qe demton martesen,por pabarazia dhe shtypja e njeri-tjetrit gjate kohes se saj.

Владимир Ильич Ульянов.

BRILIANT.
 

Camorristi

Horr
Anëtar
Sep 5, 2019
Postime
266
Pikët
43
Vendndodhja
Itali
Nëna ime mendon se jam më i miri dhe une u rrita me iden që të besoj gjithmonë cfarë nëna ime thotë

Diego Maradona 10
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
8,046
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përfundimisht, shokët e shpirtit takohen sepse ata kanë të njëjtin vend fshehës.
(Robert Brault)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,220
Pikët
113
Per aresye te ndryshme Y dhe Z-ta,kundershtuan mbeshtetjen e levizjes kombetare(nacionaliste) te .....sllaveve te jugut(serbet ne fjale),kunder monarkise se Hausburgeve,sepse pane ne levizjen e tyre nacionaliste(te QMENDUR),nje forcim te atehershem te fuqise cariste ruse,ku me popuj shumekombesh(yugosllavia),shteti mbrojtes i sllaveve(pra Rusia),do renditej ne krahun e tyre,kundra monarkise se lartepermendur.

PS...dhe kjo u VERTETUA ne apo si HISTORI.

y-ja apo z-ta ishin.

Marksi dhe Engelsi.

FAZIT: allbancat e Kosoves SOT jane....nje ure ndermjetese apo lidhese te besueshme ne mes te....usa dhe mazhorances se be-se ne BALLKAN.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,910
Pikët
113
Nese dikush te zhgenjen, mos u merzit, ishte maksimumi qe mund te te ofronte.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,386
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Guri i çmuar nuk pastrohet pa e fërkuar fort. Edhe njeriu nuk përsoset pa vështirësi.

Njeriu i mençur nuk ka kurrë dy mendje, njeriu dashamirës nuk shqetësohet kurrë, njeriu kurajoz nuk ka frikë kurrë.

....Confucius
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,253
Pikët
113
Compassion is the basis of morality
Schopenhauer
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,985
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
"Kur qëllimi është i gabuar, çdo arritje drejt atij qëllimi është e gabuar".

Fridriq Niçe
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,337
Pikët
113
Compassion is the basis of morality
Schopenhauer
Keqardhja dhe dhembshuria mund te jete baza e moralit por eshte themeli i raporteve te ndyra dhe te demshme mes njerezve. Te kesh meshire eshte si te perdhosesh krenarine e tjetrit dhe une nuk e kuptoj si mund te ndihet i lartesuar dikush nga kjo ndjenje. Quaje moral, po deshe.
 
Top