• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Po e hap kete teme ne te cilen do doja te postoni mendimet e juaja filozofike, gjithesesi jo te kopjuara apo cituara.

Ju falemnderit.

Ja po sjell une nja dy sa per fillim:

Po nuk dashurove - venitesh, po dashurove - cmendesh

Po e fillove diten me lote, do ta perfundosh me ulurime!
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Te jesh askush tjeter por vetem vetvetja, ne nje bote qe po mundohet aq shume dite e nate te te bej ty si cdo njeri tjeter, eshte beteja me e veshtire qe ti lufton, dhe vazhdon te luftosh..
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Me lek mund te blesh nje liber por jo kulture;)
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Kur eshte me mua, ajo sheh dritat e Parisit... (sigurisht te ndezura)

Edi.... E di qe nuk eshte thenie filozofike, por mua me sjell kenaqesi sa here qe e degjoj.
 

Emirjola

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 9, 2010
Postime
150
Pikët
0
Vendndodhja
verdalle!
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Mend s'kishte.....Mend s'donte...mend shiste..!
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,113
Pikët
113
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

ne djall shkofshin rethanat. krijoj shancet.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Pun,pun,nate e dit,qe te shohim pakez drit,por mos ri me driten fik.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

ne jetomi pa deshiren ton.. pra jemi si te bugosun.. çfar asht shperblimi , kur te kryhet denimi ?
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Per ata qe shkojne ne ferr, s`ka nevoje te lene testament tu digjet trupi pas vekjes.

_________________________________________________________________P.S : Pershendes anetaret qe kane postime me thenie jo te kopjuara (origjinale).
Psemi,ça eshte ferri,furre ku piqen tavat edhe djalli eshte furrxhiu.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Merr c'te duash dhe ik, por dal te puth nje cik.

Po ta mendoni mire, edhe kjo ka filozofine e saj brenda. He e kuptuat?!
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,662
Pikët
113
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Peshkaqen paske shume filozofi :d


Leri gjerat te shkojne sic duhet, por mos harro ndergjegjen!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Kjo filozofia do na haje ne. Nuk mund t'a ndaloj. Me del nga te gjitha anet.

Por kam vendosur ta ndaloj. Ja dhe nje e fundit.


Ne kete bote kemi ardhur te gjithe njesoj ... me syte mbyllur.
Nga kjo bote ikim te gjithe njesoj ... me syte mbyllur.
Te gjithe jemi njesoj kur fleme gjume ... me sy mbyllur
A nuk i mbajme syte mbyllur te jemi gjithmon njesoj...


Kjo eshte nje menyre te menduari qe tall sistemin komunist dhe barazin.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

patatja nuk eshte thjesht buke edhe gjelle,nese i shton sheqerin behet edhe raki!
hahaaaaaaaaaaaaa.........
Patatja italisht eshte dhe nje gje tjeter,edhe se nuk behet raki e ka sheqerin brenda.
 
Top