• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

The gods of guitar !- Zotat e kitares !

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,498
Pikët
113
Shume persona e krahasojne me Jimi Hendrix, ndersa une mendoj se kitara e tij ka arritur persosmeri hyjnore harmonike, e cila tejkalon Jimi Hendrix.

Sillni pjese te tjera nga zotat e kitares !

 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,199
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !


Deep Purple - Child in Time - Made in Japan (1972)
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !


AC/DC - Let There Be Rock (from Live at River Plate)
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
28,731
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

nuk eshte solo

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

Jedan ticket...

Te enjten 05.Qershor 2018-te ora 20.30


Vendi kqyrimit

Stehplatz.

Une skam kollare per mbledhje ose LLAPAzhulesira.

Qmimi...65.05 euro.

Vari lesht...shume e paperfillshme.

BRILIANT.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

NJISHI tek Beni...

 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

Legjendat anash, per kete kitaristin nuk kam ide as si quhet por qe e degjoj minimum 10 here ne dite, cdo dite, koheve te fundit. Ky ben dashuri me kitaren.

Nga min 3:23

 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
28,731
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

20 INJORANTE,nuk e dine se cfar eshte...


MADHESHTORE.

Pucra....lekura e Benit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

elton deda dhe ata PESHTARAKET ne troje,impresionojne masat por KURRE...MUA.Merreni si te doni.


Shume e THJESHTE...ju bie TELAVE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

Kush esht Elton deda lol?
Their choice of material was always very much to do with what they were thinking as architecture students. Rather unexciting people, I would've thought, primarily. I mean, anybody walking into an art school like that would've been tricked maybe they were working their entry into an art school.


PINK FLOYD.

PS...kur nderton nje kulle,behet THEMELI pastaj qatia.
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,285
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

E kisha ner men ta hudhsha tek tema...muzika ballkanase.

Por kush do bote lufte me....darat masanej.


Ps....kshu kot se s`kom vrejt....kemi noi tune qe i bi ...KITARES.

Se per dupet e DI.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,690
Pikët
113
Përgjigje e: The gods of guitar !- Zotat e kitares !

 
Top