• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

The Kelly Family

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113


Historia e familjes Kelly duhet të jetë një nga grupi më të pazakonta biografi ka. Kthehu në 1966, balerin Barbara Ann dhe burri i saj Daniel Jerome Kelly largohen nga SHBA me katër fëmijët e Danny, Caroline, Pali dhe Kathy dhe të vendosen në Spanjën jugore. Frymëzuar nga tradita e lashtë e atdheut të tyre të ri, fëmijët të fillojnë kënduar dhe vallëzuar me muzikë popullore me prindërit e tyre. Sepse ata e gëzojnë të bërë muzikë, ata fillojnë të shfaqen në ditëlindjen e partive, dasma dhe Fiestas lokale. Dan Kelly, puna e të cilit si një tregtari antike në Toledo e bën atë të familjes shtylla e familjes 1966-1972, i jep dorë nga biznesi dhe fillon te kendoje me fëmijët e tij.

n 1973 familja shkon në Pamplona dhe për një vit, shkon taverne e artistëve "" La Viana "atje. Nënë Barbara jep mësime fëmijëve të baletit në shtëpi, dhe ata e marrin mësimet e muzikës në qytetin e TALAVERA Reina de la. Nën emrin e "Kids Kelly", të familjes të bëjë debutimin e tyre televizive spanjisht në 1975 dhe të shkojnë në turne nëpër Spanjë.

udhëtimin e tyre e parë në Itali më 1976 papritur kthehet në fillim të turneut të zgjeruar të Evropës. Ndërsa Dan Kelly po tregon fëmijëve të tij të qytetit të Romës, minibus Kellys "është vjedhur, duke lënë vetëm instrumentet e tyre dhe të pasaportave. Seriozisht e shkurtër e para tani, familja fillon kënduar në rrugë. Kalimtarët-nga stop me habi, dhe-mbledhjes shportën e mban mbushur me të holla. Në fund të ditës së parë, Dan tregon fëmijëve të tij: "Kids, jeta jonë ka ndryshuar!" Ata shkojnë më nga Italia në Austri, Irlandë, Gjermani dhe Hollandë. 1977 e sheh Kellys në Gjermani, ku ata janë zbuluar si muzikantë rrugë, dhe jo shumë kohë pas kësaj, ata nënshkruajnë kontratën e parë të tyre rekord.


Ata marrin tyre të parë Numri hit 1 në Holandë dhe Belgjikë në vitin 1980 me "Kush do të Eja Me Mua (Song Davidit)" (dhe të 40 paraqitjet televizive), dhe në Gjermani, vetëm ngjitet në nr 15. E tyre në anglisht autobus dykatësh të atyre ditëve, me logon e saj markën "Familja Kelly", është një pamje e njohur.

kontratat e fëmijëve Kelly's nëna kancerit të gjirit në 1981. Kthimit të familjes për të Pamplona, Spanjë. Një vit më vonë, kur nëna Barbara Ann vdes, duket sikur ëndërr që filloi kështu promisingly ka ardhur në një fund i papritur. Kellys marrë dëshirë e saj të fundit, "Keep on kënduar", si një premtim për t'u plotësuar.


1983 e sheh kthimin e familjes në Paris, dhe në 1986 ata udhëtojnë në rrugët e 20 qytete të SHBA, më në fund të vijnë në Gjermani në vitin 1988. Ata gjetën vetë kompania e tyre rekord, "Kel-Jeta", dhe zë vend për një kohë: lundër e banuar "Sean O'Kelley", që ata blejnë në Amsterdam në vitin 1989, bëhet shtëpi të re të tyre të përhershëm. Një i ri godet goditje të familjes në vitin 1990: Ati Dan ka një goditje, është i paralizuar poshtë anën e tij të djathtë dhe është dergjur. Kelly fëmijët të shkojnë në turne vetëm për herë të parë. Në sajë të disiplinës së tij hekur, i ati i tyre merr përsëri në këmbët e tij, dhe për herë të parë që prej sëmundjes së tij, ai shfaqet me fëmijët e tij në vitin 1994 para 16.000 njerëz në fazën e Westfalenhalle në Dortmund.


ai 1993 album "Wow", shënon fillimin e një epoke të re. Rrugët dhe tenda janë rritur shumë të vogla për familje të suksesshme muzikore. Albumi i tyre "Gjatë Pirg" vulos suksesin e tyre në 1994 dhe sjell zgjidhje përfundimtare. Disk shet më shumë se 4.5 milion kopje në Evropë. Kellys shfaqen në pothuajse të gjitha tregon TV popullore. Speciale vet e tyre televizive janë shikuar nga një audiencë të miliona. Nga 1995, Kellys kanë fituar të gjithë shikuesit e madhe 'dhe dëgjuesit' shpërblime: Bambi, Goldener Lowe, BRAVO-Golden Otto, Artë Europa, 2 Viva kometa dhe gjermane Video çmimin. Është shpejt të bie shi platin dhe ari për albumet e tyre dhe teke. Familja e mbush stadiumet të gjithë Evropën e futbollit dhe e bën më të mëdha paraqitja e saj jetojnë në Vjenë para një audience prej 250.000.


ai Kelly Family sukses vazhdon me albumin "Gati Heaven" (1996). Pasi duke lëvizur në shtëpinë e tyre të reja të Eastgrove në Irlandë jugore, ata kalojnë një moment historik me "growin 'Up" (1997). Kthimi i familjes në Gjermani, në shtator 1998 dhe bëjnë kryesore e tyre të banimit Schloss Gymnich (shtëpi ish ftuar për vizitorët e shtetit në Gjermani). Familja e të kthehemi në turne me albumin e tyre "Nga zemrat e tyre" (1998). Ata të shënuar përvjetorin e tyre të 25 me dy Best Of albume (1999). Ndërkohë, Kellys janë të njohur në kontinente të tjera, në vende të tilla si Kina, Afrika e Jugut dhe SHBA.


Me një total prej mbi 15 milionë albume të shitura dhe mbi 2 milionë video në kredi të tyre, familjare Kelly mund të shohim pas, pas 27 vjet histori të grupit në një karrierë të suksesshme tërësisht. Ky album "Gjatë Pirg", me të cilën Family Kelly bërë definitive rrugëdalje e tyre ndërkombëtare, ka shitur 3.5 milion kopje në Gjermani vetëm, duke e bërë të gjitha me kohë më të mira të Gjermanisë-shitës. Në mbarë botën, familja kënduar kanë mbledhur një grumbull çmimesh ari dhe 48 disqe platin deri më sot.

Në pranverën e vitit 2001 Angelo, Maite. Zemërim, Barby, Joey, Jimmy dhe Patricia hyri në studio në jug të Francës dhe të regjistruar albumin e tyre 15 studio "La Patata" (emrin e njërit prej Kellys favorizuar restorant), i cili u lirua më 8 prill 2002. Ata gjithashtu kryer mbi 80 koncerte throuout të gjithë Evropën.

Për shkak të shëndetit të ulur nga operacioni i tij para Krishtlindjeve (2001) Daniel Jerome Kelly paqësore u nda nga jeta në moshën 71 në 5 gusht 2002 rrethuar nga familja e tij në shtëpi. Menjëherë pas varrimit të tij në Irland dhe ceremonie përkujtimore për publikun, Kellys përfunduar paraqitjet e tyre të planifikojë dhe të vazhdueshme turne.

Në këtë vit të 2003 grupi është perfoming disa koncerte nëpër Evropë, dhe ata janë në studio regjistrimi albumin e tyre të ri.

I Feel Love
2 Hooks
3 Please Don't Go
4 I Really Love You
5 Maximum
6 Oh It Hurts
7 Yo Te Quiero
8 Dance to the Rock 'n' Roll
9 Why Don't You Go
10 You're Losing Me
11 You Got Me Rockin' Now
12 Hallelujah
13 Sweetest Angel
14 I Will Be Your Bride


When The Boys Come Into Town
2 Every Baby
3 I Can't Help Myself
4 Nanana
5 You Belong To Me
6 Staying Alive
7 Come Back to Me
8 Fell in Love With an Alien
9 Hey Diddle Diddle
10 Like A Queen
11 Stars Fall From Heaven
12 Thunder
13 Calling Heaven
14 Nothing Like Home

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=1viSfRzI8to"]YouTube - Kelly Family - I Can't Help Myself
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ucyJp7_kSjQ"]YouTube - The Kelly Family - Fell In Love With An Alien

If I would tell you how much you mean to me
I think you wouldn't understand it
so I wait I wait until this day comes when you will understand me
But I can't help myself I can't stop myself I am going crazy
and I can't stop myself cannot control myself I am going crazy
and I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
and I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
I cannot change it I'm sure not making it one big hell of a fuss
I cannot turn my back I've got to face the fact life without you is hazy
And I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
and I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
Kiss me thrill me don't say goodbye hold me love me don't say goodbye
oh oh oh don't say goodbye
But I can't help myself and I can't stop myself I am going crazy
I cannot turn my back I've got to face the fact life without you is hazy
and I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
and I love you I want you I wanna talk to you I wanna be with you
oh oh oh oh oh oh kiss me goodbye
Out in the fields, where the farmers grow bread
When called for the meals, they took for the shed
Then dark came to fall, and silence was all
A beauty shone bright, surrounded by light
C'Mon Now

I fell in love with an alien
I fell in love with her eyes
I fell in love with an alien
I'm telling you no disguise
I'm in love with an alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an alien
I'm telling you no disguise

She came looking out babe, for a Romeo
She ain't looking out babe, for a homeboy
I'm in love with an alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an alien
I'm telling you no disguise

The moon went to bed, the sun growing red
A scarecrow appeared, and chased her in fear
She sent me her love, her love to me
And then we did grow, a big family
C'Mon Now

I fell in love with an alien
I fell in love with her eyes
I fell in love with an alien
I'm telling you no disguise
I'm in love with an alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an alien
I'm telling you no disguise

She came looking out babe, for a Romeo
She ain't looking out babe, for a homeboy

I fell in love with an alien
I fell in love with her eyes
I fell in love with an alien
I'm telling you no disguise

I'm in love with an alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an alien
I'm telling you no disguise

I fell in love with an alien
I fell in love with her eyes
I fell in love with an alien
I'm telling you no disguise


I'm in love with an alien
I'm in love with her eyes
I'm in love with an alien
I'm telling you no dis...
Telling you no disguise
 
Top