• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

The Power Of Youtube!!!

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Kori me pothuajse 200 zera kendojne "Lux Aurumque" -- dhe shumica e tyre nuk jane takuar kurre me njeri-tjetrin. Kompozitori ka bashkuar zerat e tyre nepermjet YouTube-s.

Komposuar dhe punuar nga:
Eric Whitacre

12 Shtetet qe marin pjes:
Austria
Argentina
Canada
Germany
Ireland
New Zealand
The Philippines
Singapore
Spain
Sweden
United Kingdom
United States of America
Category:
Music


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=D7o7BrlbaDs&feature=player_embedded"]YouTube- Eric Whitacre's Virtual Choir - 'Lux Aurumque'
 
Top