• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thenie filozofike

Status
Temë e mbyllur.

Agim Metbala

V.I.P
Anëtar
May 16, 2011
Postime
11,106
Pikët
113
Vendndodhja
Rahovec,Kosovë
Përgjigje e: Thënie filozofike..

- Politikani i ngjan bimës mishëngrënëse që prejën së pari e josh me aromë të këndshme, pastaj e vret tmerrësisht!

@ Agim METBALA
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Muzikanti me i mire eshte ai qe nuk njeh trishtim tjeter vec lumturise me te thelle: deri me sot nje muzikant i tille nuk ka ekzistuar.

Nietzsche
 

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
6,518
Pikët
113
Përgjigje e: Shprehje filozofike.

Njerëzit e drejtë gjithmonë bëhen viktimë e sinqeritetit të tyre.

-Marilyn Monroe
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Luksi nuk më ka tërhequr asnjëherë. Unë pëlqej gjërat e thjeshta; librat, të qëndruarit vetëm ose me dikë që mund të më kuptojë.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejne te tjeret.


Nietzsche
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Bëjini sytë katër para martese dhe mbajini gjysmë mbyllur pas martese.

Nietzsche
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Atij qe i vjen zor te behet shkrimtar ka shume gjasa te behet nje shkrimtar i madh.

Nietzsche
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Besoj se dashuria ka nje pike te mos kthimit mbrapa, eshte nje pike qe pasi e kalojme nuk na jep me mundesine te kthehemi pas. Pikerisht ne ate moment kur zhvishemi nga robat racionale dhe zhytemi ne det, duke harruar te perdorim komardaren per shpetimin e zemres, sepse nuk dim te notojme. Eshte pikerisht kjo pike mos kthimi mbrapa qe shendrohet ne pandergjegjen me te cmuar te jetes sone.

Bisotti
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Grate ne emer te dashurise, shnderrohen vertet ashtu sic shihen nga imagjinata e burrave qe i dashurojne.

Nietzsche

nje thenie e magjishme
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Te pretendosh te jesh i dashuruar eshte mendjemadhesia me e madhe.

Nietzsche
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
21,906
Pikët
113
Përgjigje e: Thenie filozofike

Ata qe t'i fshin postimet ose ta kan friken, ose ndihen inferior ndaj mendimeve tua.

Mendimi i im.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Unë e kapërceva nevojën për të vërtetuar.

Nietzsche
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Çdo dashuri, sado qiellore që të duket, në të vërtetë i ka rrënjët në instiktin seksual, madje është përherë e për të gjithë një shtytje vendimtare seksuale, e veçant dhe e përcaktuar në mënyrë të përafërt, e individualizuar në kuptimin më të rreptë.

Shopenhauer
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
2,674
Pikët
83
Përgjigje e: Thenie filozofike

E qeshura nuk do te thote se je gjithnje i lumtur, thjesht do te thote se je nje person i forte.
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
2,674
Pikët
83
Përgjigje e: Thenie filozofike

Nese ndalesh gjithmone sa here qe nje qen leh, nuk ke per ta mbaruar kurre rrugen tende.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

Ndihesh thellesisht i fyer kur ve re qe, pikerisht kur pandehje se te dashuronin, ne fakt ishe njelloj me nje mobilie apo zbukurim dhome, me te cilat i zoti i shtepise u mburrej mysafireve.

Nietzsche
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,315
Pikët
0
Përgjigje e: Thenie filozofike

A je skllav ? Atehere s'mund te behesh mik i askujt.
Apo mos je tiran ? Atehere askend s'mund te besh mik.
Per nje kohe te gjate u fshehen te gruaja skllavi dhe tirani.Prandaj akoma gruaja nuk eshte e afte per miqesi ajo njeh vetem dashurine.

Nietzsche
 

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
6,518
Pikët
113
Përgjigje e: Thenie filozofike

Mjer ai qe ka dashur vetem formen trupin dhe pamjen. Vdekja i'a rremben te gjitha .
Dashuroni shpirtin se do ta rigjeni .


V.Hygo
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
21,906
Pikët
113
Përgjigje e: Thenie filozofike

Te mjeret ata qe kane idol dikend, e duke e kopjuar ate , harrojn veteveten.

Mendimi im.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top