• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

dr.Dugi

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 25, 2010
Postime
45
Pikët
0
Te rrespektuar antarë, te gjithe besoj qe pak a shume jeni te informuar lidhur me rrjedhen apo ecurin e zgjedhjeve ne Kosove, andaj desha te bejme nje debat me aq sa kemi ne kapacitet. Temen e hapa ketu pasi edhe Kosova eshte Shqiperi.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

dr.Dugi

E drejte qe eshte me interes, por nji ide lidhur edhe me zgjedhjet (per te cilat ka rendesi rezultati perfundimtar), mund ta kishe thene edhe vete i pari.Me sa kuptoj je shume me afer kesaj teme.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Une degjova ne lajme se Kosova paska veshtiresi financjare... shyqyr qe Shqiperia eshte mire te pakten ekonomikisht se ndryshe keq do e kishim punen.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

mire ??

A e din borxhin e jashtem qe ka Shqiperia ?


pa folur per veshtiresite e qindra familjeve ....
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Ncuq, nuk e di.

Une sa here pyes me thon qe nuk na ben syri terrt nga kriza se n'krize kemi qene gjithe jeten...

Pastaj perderisa qeveria i dhuroji kallashnikove dhe municjone Afganistanit do te thote qe jemi me mire se ata.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

mbi 3 miliard Euro me sa di une

Sa per tjerat qe ke thene je ok.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Mr.Dugi
Cilat jane rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve?
Me komentet qe kam lexuar ne shtypin e huaj kane kaluar te qeta.
Pjesmarrja ka qene 48% e votuesve.
Ju jeni me afer realitetit,se shtypin shqiptar se marr mundimin ta lexoj!
klm
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 25, 2010
Postime
45
Pikët
0
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Mire !
Rezultatet e publikuara nga KQZ jane keto:
PDK-33.5%
LDK-23.6%
L.VV-12.2%
AAK-10.8%
AKR-7.1%
LDD-3.3%
FER-2.2%
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

mbi 3 miliard Euro me sa di une

Sa per tjerat qe ke thene je ok.
Po buxhetin sa e ka qeveria jone?

Qe te rrim shtrember e te flasim drejte mua nuk me duket aspak e mire situata ekonomike e vendit... Ndjej nje pesimizim dhe tensjon qe sa vine e shtohen.

Le te shpresojm qe tja kemi dhuruar te gjithe kallashet Afganit perpara se te na falimentoj qeveria sepse normalisht Sala kur ik nga pushteti ik me lufte...
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Ore, po me tregonte nje shok bosnjak se anglezt kan filluar t'akuzojn Thacin per lidhje me krimin e organizuar direkt pas zgjedhjeve...

Si eshte puna? Kush po ka interes te destabilizoj Kosoven?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

Po buxhetin sa e ka qeveria jone?

Qe te rrim shtrember e te flasim drejte mua nuk me duket aspak e mire situata ekonomike e vendit... Ndjej nje pesimizim dhe tensjon qe sa vine e shtohen.

Le te shpresojm qe tja kemi dhuruar te gjithe kallashet Afganit perpara se te na falimentoj qeveria sepse normalisht Sala kur ik nga pushteti ik me lufte...
E ka pas thone njoni qe ne 1991,por e qunin budall apo te marre hajvanet.
lg
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,385
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves

kto zgjedhjet per asamblet kumunale po afrohen .shoqria kosovare eshte nji shoqri e pa tradit ne qeshtjet e zgjedhjeve.Kreu i cili i organizon,i monitoron etj nuk eshte ne dijoni se sa me pesh jon kto zgjedhje,prandaj nuk pritet ndo nji mrekulli.
Qeveria e Ks eshte ne mundesin e manipulimit te rezultateve ,rrjedhes se ture,dhe procesit deri ne finale ,me shpalljen e fituesvet.
Mundesia e degradimit te zgjedhjeve per asamblet ne KS,jon evidente qe me fillimin e tyre.Medjumet te cilat luajn nji rol te madh jon ne sherbim te qeveris -partis ne pushtet.
Financimi i fushatave eshte nji proces qe kerkon para...kte mundesi ,kuptohet se nuk e kan ne menyre te barabart te gjitha partit.
Blerja e votes eshte nji gje e cila tani më nuk eshte e panjohur per qytetaret e Kosoves.
Kushtezimet ndaj qytetarit jon prap nji mundesi e favorshme per partin ne pushtet.

Nga burime te sigurta jom i informuar se mos pergjigjeja e pjesmarrjes neper fushata do tua shkepus asistencen shum familjeve,mosnjohjen e statusit te veteranve te luftes,largimin nga puna ,e te ngjashme.

skamja ,thuhet se te dergon ne der te armikut....Kshtu qe disa faqezinj tregohen aq pa ndjenja sa te manipulojn e kushtezojn familje te tera duke ua mohuar vullnetin e tyre qe ta shprehin ne zgjedhjet ,nji e drejt kjo e mohueshme ,nji shkelje kjo flagrante mbi dinjitetin njerzor.

Edhe regjimi i aparteidit ne A,Jugore u tregua me i zellshem se sa kto broqkullat tona pushtetare., qe plote gojen e kan vetem injoranc,veshtir qe me kto zgjedhje te tregohet vullneti qytetar.Shpresoijm ,qe te ndryshojm si qytetar per se mbari ,te pakten kure ta hedhim voten.Me gjith se pastrimi i listave te votuesve te ndar nga jeta po spastrohet me te madhe ne te gjitha rrethet.Veq vanim se skan shpetim,fitorja do ti takoj atyre qe nuk ia dhan voten Dacicvet.
 
Top