• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Brazilit

Gold

Annuit Coeptis
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
258
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
CBF BRASIL - 5 Here KAMPION BOTE

BRAZIL 2013! Champion of Confederations CUP!1 Korrik 2013! MITIKU MARACANA! Brazili shpallet kampion per here te katert ne kupen e konfederatave. Nje finale shume e bukur ndaj kampioneve te Europes dhe Botes, Spanjes. Brazili i ringritur nga magjistari Felipao (Luiz Felipe Scolari), plagos "demat" e Spanjes ne nje duel Titanesh. Ritmet Samba fillojne te shpejta qe ne minuten e 2-të, kur Fred, edhe pse i shtrire ne toke, arrin te realizoje per Brazilin. Spanja dominon perqindjen e mbajtjes se topit, ndersa Brazili e kthen ne tabele qitje porten Spanjolle. Dy minuta perpara perfundimit te pjeses se pare, Nyemar, pa dyshim lojtari me i mire i ketij kompeticioni, traumatizon me nje gjuajtje te forte portierin Iker Casillas dhe pjesa e pare mbyllet ne 2-0. Nuk duhet harruar se pak perpara ketij goli, David Luiz, shpeton porten e Brazilit duke e larguar topin pothuajse nga vija fatale, pas gjuajtjes se Pedros.

Pjesa e dyte vazhdon edhe me e vrullshme per Brazilin. Sapo nis, eshte serish Fred qe gjunjezon per here te 3-te Casillas, dhe rezultati fiksohet ne 3-0, qe do te jete dhe rezultati final i takimit. Navas per Spanjen fiton nje penallti por as me penallti nuk ja arrijne te shenojne, pasi Ramos gjuan jashte. Me pas, Neymar, pasi ka tromaksur Arbeloan dhe Sergio Ramos ne pjesen e pare, trullos edhe Pique, te cilin e detyron te dale jashte me karton te kuq. Dhe me pas eshte gjithçka stervitje, pasi Brazili e kishte siguruar fitoren.

Brazili fiton Kupen e Konfederatave ndersa Neymar fiton Golden Ball (Lojtari me i mire i turneut).

Duhet theksuar se Brazili ka arritur te vendose disa rekorde ne kete kompeticion. Se pari, eshte fituesi me me shume trofe, 4 te tille. E ka fituar kete kompeticion 3 here rrjesht. Ka vendosur nje rekord mjaft te thelle, duke fituar ne kete kompeticion 12 takime radhazi. Duke filluar qe nga gjysme-finalja e vitit 2005 dhe finalja e po ketij viti te cilat jane fituar nga Brazili, te dyja kupat e konfederatave ne vazhdim jane fituar nga Brazili duke i fituar te gjitha ndeshjet, 5 ne 2009 dhe 5 ndeshje e 20013. Pra ne total 12 fitore radhazi.

Nje detaj i kendshem eshte se Brazili kompeticionin ne kompeticionin e ketij viti i ka fituar qe te gjitha ndeshjet qe ne pjesen e pare.

Tashme, kam besim te plote se ekipi i ringritur nga magjistari Felipao do te beje nje udhetim te bukur edhe ne Boterorin qe do te zhvillohet pas nje viti po ne Brazil. Eshte nje ekip mjaft i ri ne moshe, vetem 27 vjeç dhe ne perberje ka yje e mjaft lojtare cilesore. Padiskutim qe Neymar eshte imazhi i ketij Brazili. Lojtari qe me ardhjen e Felipaos ne krye te ekipit ka rilindur dhe ka rigjetur formen e tij me te mire dhe ne kombetare, duke u bere me te vertete pike referimi. Brazili eshte permendur gjithmone per sulmin e frikshem, por tashme, pervec sulmit, Brazili mund te krenohet dhe me mbrojtjen ndoshta me te forten ne bote. D. Alves, David Luiz, Thiago Silva si dhe Marcelo jane te jashtezakonshem. Mesfusha po ashtu perbehet nga lojtare mjaft cilesor, si Luis Gustavo, kampion i trefishte me Bayern Munich, Paulinho, nje lojtar qe ka shkelqyer gjate sezonit te fundit si dhe Oscar i Chelsea. Po ashtu shume te rinj premtues po rriten dita ditas ne kampionatin brazilian. Le te shpresojme pra qe Brazili do te beje historine ne Marakana, per te fshire nga memoria tragjedine e 1950.

Forca Barzil
 

BlueBaron

Kalorës i Lirisë
Anëtar
May 29, 2011
Postime
1,308
Pikët
0
Vendndodhja
Në Tironën e Ondrrave
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

Dopieta e Frexhi (Fred) ishte fantastike. David Luiz ka bo neshjen e tij mo te mire. Ndersa Çago Sillva (Thiago Silva) ishte monumental ne kete kompeticion.

Ne krah te djatht brazili ka nevoje per nje Maicon. Dani Alves nuk jep garanci. Mesfusha cka. I vetmi qe ishte statik Luiz Gustavo. Paulinho dhe Oscar loje me hope, nuk jane kampione.

Sulmi rrotullohet rreth Neymar, fenomenal. Ndersa Hulk dhe Fred nuk me krijojne pershtypjen e kampioneve te sulmit te Brazilit.


Galaktik ishte kendimi i hymnit, Marcha Trionfal !!!
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,943
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

kot fare brazili...gjermoni ka me e thy nmes
Na marrsh te keqen e na u befsh kurban!

Mistrece paraqitet ne baze. :)

Si me ka thene njeri, skuadra e zemres nuk nderrohet kurre. Po, kurre. Qe ne boterorin e 1994.
 

Gold

Annuit Coeptis
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
258
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

Yyyyy Mistrece. Welcome to Brasil LAND. Hahaha. Qenkemi bashketifoze qe nga e njejta kohe. Edhe une kam qe ne 1994 qe ndjek Brazilin e deri me sot. E kam ndjekur hap pas hapi dhe vazhdoj ta ndjek akoma me po te njejtin pasion "feminor" qe e kam ndjekur atehere ne 94.

Dhe kemi te drejte o Mistrece qe nuk nderrojme ekip, pasi Brazili na ka dhuruar emocione te forta e te paperseritshme ne çdo kohe, ne çdo periudhe dhe do vazhdoje te na dhuroje te tilla emocione edhe ne vazhdim.
 

shoku_tanku

Patronazhist
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
29,122
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

hipet ne nje anije te cpuar..jeni shtyre me zor deri tani dhe mbas ketij boterori do fundoseni plotesisht...megjithate ka plot sporte te tjera si varka shpetimi
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,943
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

per kupa patatinash te thekin keta...per boteror e kane nje cike zor
Shiko se nuk te shkon ee!

Shaji si zhabzinj, apo hamshor te parpermbajtur por per kupa boteroresh t'u vish anash se nuk kane te barabarte!
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,943
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

Dhe kemi te drejte o Mistrece qe nuk nderrojme ekip, pasi Brazili na ka dhuruar emocione te forta e te paperseritshme ne çdo kohe, ne çdo periudhe dhe do vazhdoje te na dhuroje te tilla emocione edhe ne vazhdim.
Nuk kam per te harruar gjysem-finalen e '98 me Hollanden. Loje fantastike. Golat e Ronaldos ne 2002. Trajektoren e Roberto Carlos me Francen. Ah edhe Zagallon ne '94. Isha e vogel atehere, e mbaj mend si neper enderr. :D
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
30,642
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

5 here kampion thote Goldi. Brazili s'do vete,se po te donte u bente 15 here kampion bote.
:)
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
15,473
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

brazili eshte skuadra me tifozet me simpatike :)
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
15,473
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

Cherry blossoms,ku ke qene ti,se me morri malli o goc. :)
duke thartu trute me formula :) kam nje shoqe braziliane (ne fakt eshte gjysem braziliane e gjysem italiane) qe e kam shume xhan, e te ajo bazohem me shume kur them qe tifozet braziliane jane the best! :)
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,344
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Brazilit

duke thartu trute me formula :) kam nje shoqe braziliane (ne fakt eshte gjysem braziliane e gjysem italiane) qe e kam shume xhan, e te ajo bazohem me shume kur them qe tifozet braziliane jane the best! :)
Plotesisht ke te drejt edhe une i dua fanset e Brazilit:

 
Top