• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Brazilit

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,008
Pikët
113
Vendndodhja
Honolulu
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

France 1998 ka qene interesante.

P.S Futbolli tash eshte me i veshtire per te u luajtur se ai i viteve 80 apo 90 ngaqe topi tash eshte me pak i perbere prej gomes dhe me shume prej pllastikes. Nuk eshte aq lehte si asokohe me driblu.

Kjo dmth se Messi dhe CR7 jane futbollist superior nga cdo ikon e se kaluares.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,612
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

I used to have a crush on Ronaldo :D tek ky i verteti jo ky kalamau i ri qe eshte tani.
Edhe une kam crush me nje futbollist tani, por me vjen turp t'ja them emrin ngaqe eshte me i ri se une. Lol
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,388
Pikët
0
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Edhe une kam crush me nje futbollist tani, por me vjen turp t'ja them emrin ngaqe eshte me i ri se une. Lol
Sa e turpshme që je eshe ti. Hë thuje dreqin se na bone tashi. Thuje se nuk e ke kap me zor, ke vetëm 'crush'.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,612
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Sa e turpshme që je eshe ti. Hë thuje dreqin se na bone tashi. Thuje se nuk e ke kap me zor, ke vetëm 'crush'.
Ky eshte, por mos i trego njeriu. :D

https://www.youtube.com/watch?v=CsNJFlu32qg
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

France 1998 ka qene interesante.

P.S Futbolli tash eshte me i veshtire per te u luajtur se ai i viteve 80 apo 90 ngaqe topi tash eshte me pak i perbere prej gomes dhe me shume prej pllastikes. Nuk eshte aq lehte si asokohe me driblu.

Kjo dmth se Messi dhe CR7 jane futbollist superior nga cdo ikon e se kaluares.
DIEGO i MPOSHTI te GJITHE i....VETEM.
Perse?
https://www.youtube.com/watch?v=1wVho3I0NtU
Sepse....dora e zotit ishte ne qiell por ka dhe...DJALL ne TROJE.
VAMOS ARGENTINA.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,612
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

https://www.youtube.com/watch?v=dmwRB3f6ui8
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Personalisht mendoj Brazili eshte favoriti kryesor per fitimin e kupes,jane ekip i kompletuar ne cdo repart te fushes dhe kane nje trainer qe po di si ti shfrytezoj e ti vendos lojtaret ne fushe.
Mbas Brazilit shoh Gjermanine.
Gjithashtu Franca dhe Spanja jane mire.
Argjentina sme bind,pervec sulmit qe e ka bombe ne mbrojtje e mesfushe le per te deshiruar dhe ka nje trainer qe me duket shume pa lidhje me filozofine e lojes qe ka Argjentina.

Do bej tifo per Argjentinen sepse Italia nuk u kualifikua.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Pikët
83
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Brazili favoriti kryesor?
Mesa duket se paske pa Spanjen kte vit :d
Brazili ka ekip me t'mire se 2014 por nuk eshte pretendent per titull.
Me ke do e fitosh boterorin me Felipe luis ne mbrojtje apo me Miranden.
Mesfusha gjithashtu pervec Casemiros dhe Kutinjos , pjesa tjeter sjane nivel per te perballu mesfusha si ajo e Spanjes , Gjermanise apo Frances.
Ndersa sulmin e kane shume OK.
Por ej , kush jam une te gjykoj brazilin dhe cilsine e tyre , thjesht po jap nje opinion amator nga ky cepi me ferra qe quhet Shqiperi :D

Per mu favorit eshte Spanja , Gjermania , Franca ...pastaj vjen Brazili.
Ndersa Argjentines do i duhet mrekulli sepse ka 22 kercunj dhe 1 superlojtar qe eshte Messi. Me kto kercunjt do duhet qe te rrezohen avionat e Spanjes , Gjermanise , Frances dhe Brazilit qe Argjentina t'kete shons me shku ne finale , sepse per ta fitu ska gje t'sgurte .lol

Ps.. Gjynah qe nje nder lojtaret me te mire te gjithe koherave do terhiqet nga kombetarja A me zero trofe. Pjesa tjeter pastaj ...jeta vazhdon..
 
Last edited:

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Brazili favoriti kryesor?
Mesa duket se paske pa Spanjen kte vit :d
Brazili ka ekip me t'mire se 2014 por nuk eshte pretendent per titull.
Me ke do e fitosh boterorin me Felipe luis ne mbrojtje apo me Miranden.
Mesfusha gjithashtu pervec Casemiros dhe Kutinjos , pjesa tjeter sjane nivel per te perballu mesfusha si ajo e Spanjes , Gjermanise apo Frances.
Ndersa sulmin e kane shume OK.
Por ej , kush jam une te gjykoj brazilin dhe cilsine e tyre , thjesht po jap nje opinion amator nga ky cepi me ferra qe quhet Shqiperi :D

Per mu favorit eshte Spanja , Gjermania , Franca ...pastaj vjen Brazili.
Ndersa Argjentines do i duhet mrekulli sepse ka 22 kercunj dhe 1 superlojtar qe eshte Messi. Me kto kercunjt do duhet qe te rrezohen avionat e Spanjes , Gjermanise , Frances dhe Brazilit qe Argjentina t'kete shons me shku ne finale , sepse per ta fitu ska gje t'sgurte .lol

Ps.. Gjynah qe nje nder lojtaret me te mire te gjithe koherave do terqihet nga kombetarja A me zero trofe. Pjesa tjeter pastaj ...jeta vazhdon..
Felipe Luis eshte rezerve e Marcelo.
I prish pak pune demtimi i Dani Alves ne mbrojtje por sme duken keq.Miranda nuk eshte Sergio Ramos por eshte mbrojtes i mire,plus kan Thiago Silva e Marquinos .
Ne mesfushe pervec Casemiro,eshte Paulinho qe kete vit ka lujt shume mire,Fernandinho i city po ashtu e mos harrojme Fred qe me duket e ka ble city e eshte super mesfushor.Jam dakort ska cilesine e mesfushes se Spanjes apo Gjermanise por prap sjan keq.E mendoj ashtu pasi me duken ekip solid.
Gjithsesi sic the me siper jane thjeshte mendimet tona..
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
30,993
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Une mendoj qe favorit jane Gjermania, Spanja, Barzili dhe Franca.

Qejf kam me fitu prap Gjermania, por edhe Portugali me pas fitu nuk ish kan keq, arsyja eshte qe eshte nje nder lojtaret me te mire te gjithe koherave Cristiano Ronaldo dhe padyshim qe nje trofe i till kishte me qene qershia mbi torte.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Une mendoj qe favorit jane Gjermania, Spanja, Barzili dhe Franca.

Qejf kam me fitu prap Gjermania, por edhe Portugali me pas fitu nuk ish kan keq, arsyja eshte qe eshte nje nder lojtaret me te mire te gjithe koherave Cristiano Ronaldo dhe padyshim qe nje trofe i till kishte me qene qershia mbi torte.
Portugalia ka 0 shance me fitu boterorin.Edhe europianin as ata vete sdin si e fituan me me shume fat se merite..
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Pikët
83
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Felipe Luis eshte rezerve e Marcelo.
I prish pak pune demtimi i Dani Alves ne mbrojtje por sme duken keq.Miranda nuk eshte Sergio Ramos por eshte mbrojtes i mire,plus kan Thiago Silva e Marquinos .
Ne mesfushe pervec Casemiro,eshte Paulinho qe kete vit ka lujt shume mire,Fernandinho i city po ashtu e mos harrojme Fred qe me duket e ka ble city e eshte super mesfushor.Jam dakort ska cilesine e mesfushes se Spanjes apo Gjermanise por prap sjan keq.E mendoj ashtu pasi me duken ekip solid.
Gjithsesi sic the me siper jane thjeshte mendimet tona..
Une Brazilin ne finale mund ta shoh vetem per faktin sepse deri ne gjysemfinale e kane autostrade , gjithmone nese ekipet e medhaja nuk deshtojne te fitojne grupin. Ndersa ekipet si Spanja , Gjermania apo Franca e kane shume me t'veshtire rrugen per ne finale!

Megjithate futbolli s'pyt , kush e mendonte qe ai Brazil ngrodhalaq i 2002 do fitonte boterorin , ose Italia e 2006 me Grosson , Luka Toni dhe Materazzin protagonist lol :D
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
15,497
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Boterori i Meksikes 1986, Itali-Korea e Jugut 3-2. Goli i Spilo Altobelit, nje nga golat me te bukur qe kam pare. Shikojeni me vemendje levizjen gati te padukshme qe ben Altobeli dhe qe e nxjerr kaush portierin, MJESHTER.

https://www.youtube.com/watch?v=Yq9sHo3VqVY
Mondiali 1986: Italia Corea del Sud 3-2
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Une Brazilin ne finale mund ta shoh vetem per faktin sepse deri ne gjysemfinale e kane autostrade , gjithmone nese ekipet e medhaja nuk deshtojne te fitojne grupin. Ndersa ekipet si Spanja , Gjermania apo Franca e kane shume me t'veshtire rrugen per ne finale!

Megjithate futbolli s'pyt , kush e mendonte qe ai Brazil ngrodhalaq i 2002 do fitonte boterorin , ose Italia e 2006 me Grosson , Luka Toni dhe Materazzin protagonist lol :D
Italia spritej per shkak te skandalit qe plasi ne serie a.por ekipin e kishte super.Pervec Toni ne sulm kishte Totti,Del Piero,Inzaghi.
Ne mesfushe Pirlo,De Rosi,Gatuso.Ne mbrojtje Cannavaro Nesta Zambrota e ne porte Buffon.
As Brazilit me Caffu,Lucio,Roberto Carlos,Rivaldo,Ronaldo,Ronaldinho nuk mund ti thuash ngordhalaq.
Gjithsesi futbollit si dihet.Ke franca sme bind Deschamp e mesfushen e Frances se shoh aspak superiore ndaj asaj te Brazilit.Ka vetem lojtar qe vrapojne me pak kualitet teknik pervec Pogba qe deri me sot ne kombetare gjithmone ka zhgenjy pritshmerite.
 
Last edited:

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Pikët
83
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Italia spritej per shkak te skandalit qe plasi ne serie a.por ekipin e kishte super.Pervec Toni ne sulm kishte Totti,Del Piero,Inzaghi.
Ne mesfushe Pirlo,De Rosi,Gatuso.Ne mbrojtje Cannavaro Nesta Zambrota e ne porte Buffon.
As Brazilit me Caffu,Lucio,Roberto Carlos,Rivaldo,Ronaldo,Ronaldinho nuk mund ti thuash ngordhalaq.
Gjithsesi futbollit si dihet.Ke franca sme bind Deschamp e mesfushen e Frances se shoh aspal superiore ndaj asaj te Brazilit.Ka vetem lojtar qe vrapojne me pak kualitet teknik pervec Pogba qe deri me sot ne kombetare gjithmone ka zhgenjy pritshmerite.
Se di ca moshe ke , por Brazili i 2002 i ngjante Argjentines se sotme , mezi u kualifikun ne vend te 5 ne grupin e vet dhe kane qene anej nga vendi 5-6 favorit per te fitu boterorin. Fati Brazilit qe u perballe me Belgjiken 1/16 , Angline ne cerefinale , Turqine ne gjysemfinale dhe Gjermanet ne finale.

Ashu si Italia ne 2006 me Australine , Ukrainen , Gjermanine , Francen.

Brazili 98 dhe i 2006 ka qene shume here me i mire se ai i 2002.
Edhe Italia e 2002 ka qene shume here me e mire se ajo e 2006.

Boterori pervec kualiteteve kerkon dhe fat ..dhe Brazilit si ka mungu fati asnjehere :)
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Se di ca moshe ke , por Brazili i 2002 i ngjante Argjentines se sotme , mezi u kualifikun ne vend te 5 ne grupin e vet dhe kane qene anej nga vendi 5-6 favorit per te fitu boterorin. Fati Brazilit qe u perballe me Belgjiken 1/16 , Angline ne cerefinale , Turqine ne gjysemfinale dhe Gjermanet ne finale.

Ashu si Italia ne 2006 me Australine , Ukrainen , Gjermanine , Francen.

Brazili 98 dhe i 2006 ka qene shume here me i mire se ai i 2002.
Edhe Italia e 2002 ka qene shume here me e mire se ajo e 2006.

Boterori pervec kualiteteve kerkon dhe fat ..dhe Brazilit si ka mungu fati asnjehere :)
Sjam fort i vogel jo,31 vjec e futboll ndjek qe femije, i mbaj mend mire boterorin e 2006,2002 dhe 98.Qe Brazili i 98 ishte me i forte se i 2002 jam dakort dhe ato favorizimet pro Korese ja lehtesuan rrugen drejt fitores.Per Italine e 2006 kam icik dyshime.
Gjithsesi qe duhet fat ne futboll nuk diskutohet.Nqs Higuain sdo humbte super rastin perball portierit ne 2014 e Sneijder me Robben sdo humbnin rastet flagrante ne 2010 do flisnim per te tjere fitues.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
15,497
Pikët
113
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Italia spritej per shkak te skandalit qe plasi ne serie a.por ekipin e kishte super.Pervec Toni ne sulm kishte Totti,Del Piero,Inzaghi.
Ne mesfushe Pirlo,De Rosi,Gatuso.Ne mbrojtje Cannavaro Nesta Zambrota e ne porte Buffon.
As Brazilit me Caffu,Lucio,Roberto Carlos,Rivaldo,Ronaldo,Ronaldinho nuk mund ti thuash ngordhalaq.
Gjithsesi futbollit si dihet.Ke franca sme bind Deschamp e mesfushen e Frances se shoh aspal superiore ndaj asaj te Brazilit.Ka vetem lojtar qe vrapojne me pak kualitet teknik pervec Pogba qe deri me sot ne kombetare gjithmone ka zhgenjy pritshmerite.
Une per vete e besoja qe Italia do ta fitonte ate Boteror, e kisha bindje qe ne fillim. Italia kishte pothuajse 15 vjet qe i afrohej fitores. Por per shkak te gabimeve te Sakit dhe paaftesise se trajnereve te tjere si Maldini ne France, calcio pane e salame, nuk arrinte qe ta fitonte. Ne 1990 shkuan deri ne gjysemfinale, kater vjet me vone e humben ne finale, etj. Ne 2006 kishin serish nje skuader shume te mire, por kishin edhe nje trajner shume te mire Lipin dhe ai ishte kyci i fitores.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,082
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Une per vete e besoja qe Italia do ta fitonte ate Boteror, e kisha bindje qe ne fillim. Italia kishte pothuajse 15 vjet qe i afrohej fitores. Por per shkak te gabimeve te Sakit dhe paaftesise se trajnereve te tjere si Maldini ne France, calcio pane e salame, nuk arrinte qe ta fitonte. Ne 1990 shkuan deri ne gjysemfinale, kater vjet me vone e humben ne finale, etj. Ne 2006 kishin serish nje skuader shume te mire, por kishin edhe nje trajner shume te mire Lipin dhe ai ishte kyci i fitores.
Italia deri ne vitin 2006 gjithmone ka pasur ekip pretendent per fitimin e kupes.Ne 2002 i eleminoj Hector Moreno me ate gjykimin skandaloz Pro Koreses.Ne 98 Franca fituesja e kupes botes me penallti e ndoshta pa merite.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Brazili dhe Boterori 2018

Me ben habi si nuk u grumbullua David Luiz nga Brazili per ne boteror...
 
Top