• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Gjermanisë

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Tema ku mblidhen Tifozat E Gjermanisë Në Forum-Al!7F53B581-1CCF-4817-9C4F-D214B4687ECC.jpg
 
Last edited:

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Vitet qe Gjermania ka fituar titujt kampion Bote dhe Kampion Evrope!


 

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Ne 2002 ishim ne finale TE BOTERORIT,sna eci.Ne 2006 NE GJYSEM FINALE te boterorit na mundi Italia,ne 2008 ne finale te Europianit na mundi Spanja , ne 2010 ne gjysem finale te boterorit na mundi serish Spanja...Po dreqi ja marte ne 2014 do te jemi super kampioneeeeeeeeeeeeeeeee ne Brtazil.Kemi gjith kto vite qe i shkojme prane trofet me te lakmuar te planetit.

Kampionet ne Brazil 2014 jemi ne!!!!

Dojchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Te shkuara e te harruara lol

Pastaj nuk jemi humbsa,thjesht fati nuk ka qen ne anen e Gjermanise vitet e fundit.


Mos harroni se kemi 3 kupa Bote dhe 3 kupa Europe..
 

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise
Shpresojme qe sot te fitojme me nje golaeade kundra modesteve te Kazakistanit..
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,264
Pikët
0
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

As qe sdiskutohet sot qe do te fitojne
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,008
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Gjermonet, humbesit e medhenj ... -qesh-
Pikerisht , gjynaf te shkretet ,
hiqen shume te squte e te shkathet ,
dikur i adhuroja si skuader , tani me ngjallin vec Neveri !
Kushedi pse , ndoshta nga politika e tyre .... e dyfishte .
Po kot normal, kot nuk i ka rrahur nja dy here ITALIA ,
natyrisht , ndryshimi ishte mes tyre dhe Italianeve
se italia , vinte me te mbathura neper kembe deri ne gjysem finale ,
ndersa keta vinin pa pike frike , dhe kur perballeshin me Italine , skadonin hic !!

Hajde ndoshta e kane psikologjike .

Se keshtu e ka dhe historia e tyre , ne dy luftera boterore , Italia ua futi serisht , filloi me Gjermanin e perfundoi kunder tij , tani Gjermania gjeti se kujt t'ia fusi , nje cope greku .....por tek Italia se bene dot kete loje politike , qe mesa duket , s'kane psikologji dhe ne fushe ti arrijne .

Jane Deshtake !
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,706
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Ne 2002 ishim ne finale TE BOTERORIT,sna eci.Ne 2006 NE GJYSEM FINALE te boterorit na mundi Italia,ne 2008 ne finale te Europianit na mundi Spanja , ne 2010 ne gjysem finale te boterorit na mundi serish Spanja...Po dreqi ja marte ne 2014 do te jemi super kampioneeeeeeeeeeeeeeeee ne Brtazil.Kemi gjith kto vite qe i shkojme prane trofet me te lakmuar te planetit.

Kampionet ne Brazil 2014 jemi ne!!!!

Dojchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te shikosh enderra me sy hapur nuk ka asgje te keqe:p
 

TOMMY

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,763
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

iDea,ik shiko selermunin ti dhe hap ndonje teme ne ndonje nen forum dhe fol per filmat vizatimor me shoqet e tua..
 

Gold

Annuit Coeptis
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
258
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Gjermania zbulon listën paraprake të skuadrës për Botërorin

Pas Brazilit, është Gjermania, përfaqësuesja e radhës finaliste e Botërorit 2014 që zbulon listën e lojtarëve, me të cilët do të synojë fitimin e trofeut më të madh global për kombëtare. Trajneri Joakhim Lëv ka zgjedhur lojtarët, me të cilët do të kërkojë të triumfojë në turneun e kësaj vere në Brazil. Në listën e jopërfundimtare të trajnerit gjerman, Joakhim Lëv, gjendet edhe qendërmbrojtësi shqiptar i Sampdorias, Shkodran Mustafi. Ja emrat e lojtarëve, nga të cilët do të dalin 23 pjesëmarrës në finalet e Kupës së Botës.

Portierë: Manuel Neuer, Roman Weidenfeller, Ron-Robert Zieler.

Mbrojtës: Jerome Boateng, Erik Durm, Benedikt Höëedes, Kevin Großkreutz, Marcell Jansen, Matthias Ginter, Mats Hummels, Shokdran Mustafi, Marcel Schmelzer, Per Mertesacker, Philipp Lahm.

Mesfushorë: Lars Bender, Julian Draxler, Mario Gotze, Marco Reus, Andre Hahn, Sami Khedira, Leon Goretzka, Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos, Max Meyer, Mesut Özil, Thomas Muller.

Sulmues: Kevin Volland, Lukas Podolski, Andre Schurrle, Miroslav Klose

Burimi: http://www.panorama-sport.com/boterori-2014/gjermania-zbulon-listen-paraprake-te-skuadres-per-boterorin/#ixzz318Dk2mm5

PS: Lista nuk eshte perfundimtare. Lista mund te pesoje ndryshime ne ditet ne vazhdim.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
29,813
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozet e Gjermanise

Gjermania zbulon listën paraprake të skuadrës për Botërorin

Pas Brazilit, është Gjermania, përfaqësuesja e radhës finaliste e Botërorit 2014 që zbulon listën e lojtarëve, me të cilët do të synojë fitimin e trofeut më të madh global për kombëtare. Trajneri Joakhim Lëv ka zgjedhur lojtarët, me të cilët do të kërkojë të triumfojë në turneun e kësaj vere në Brazil. Në listën e jopërfundimtare të trajnerit gjerman, Joakhim Lëv, gjendet edhe qendërmbrojtësi shqiptar i Sampdorias, Shkodran Mustafi. Ja emrat e lojtarëve, nga të cilët do të dalin 23 pjesëmarrës në finalet e Kupës së Botës.

Portierë: Manuel Neuer, Roman Weidenfeller, Ron-Robert Zieler.

Mbrojtës: Jerome Boateng, Erik Durm, Benedikt Höëedes, Kevin Großkreutz, Marcell Jansen, Matthias Ginter, Mats Hummels, Shokdran Mustafi, Marcel Schmelzer, Per Mertesacker, Philipp Lahm.

Mesfushorë: Lars Bender, Julian Draxler, Mario Gotze, Marco Reus, Andre Hahn, Sami Khedira, Leon Goretzka, Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos, Max Meyer, Mesut Özil, Thomas Muller.

Sulmues: Kevin Volland, Lukas Podolski, Andre Schurrle, Miroslav Klose

Burimi: http://www.panorama-sport.com/boterori-2014/gjermania-zbulon-listen-paraprake-te-skuadres-per-boterorin/#ixzz318Dk2mm5

PS: Lista nuk eshte perfundimtare. Lista mund te pesoje ndryshime ne ditet ne vazhdim.
akoma me podolskin ky scemo
 
Top