• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Gjermanisë

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,465
Pikët
113
i ka fut gjysmen e ekipit gabele..loje pa nerv
Pasoja te ngrofjes globale, nga bardhosh bjonde, njepjese jane kthy si kafe brazili.

P.s

Po edhe te bardhet, qe ka fut me te vdek si bo nona.

Nje Myler, qe ka shpirt gjerman, packa qe i ka rene bateria, e hoqi qafe nga kombtarja.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Zyrtare, Hansi Flick trainer i Gjermanise. Paç kemben e mbare Mister, ishalla po na sjell Europianin.

P.S Flick do mare drejtimin e kombetares pas perfundimit te Europianit.

FB_IMG_1621939008710.jpg
 
Last edited:

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përfaqësuesja e 🇩🇪 shkon në stërvitje me 🚲 në pritje të debutimit në Euro 2020 🏆 📸 Bayern & Germany

FB_IMG_1623450332740.jpg
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,465
Pikët
113
Joachim Loew i shiti tifozët e Gjermanisë për budallenj
19:03, 30/06/2021
Nga Matthias Bruegelmann, BILD
Fakti është: dhjetë vitet e para të Loew ishin të shkëlqyera. 5 turne, 5 herë të paktën në gjysmëfinale, titulli i Kupës së Botës në vitin 2014 me atë fitore 7 me 1 kundër Brazilit.


Por po ashtu është fakt se: tre vitet e fundit të Loew kanë qenë zhgënjyese. Eliminim në raundin e parë në Kupën e Botës, eliminim në raundin e nokautit në Europian, vetëm dy fitore në shtatë ndeshje turneu.
Pasoja është një vetëmashtrim fatal!


Vetë Joachim Loew dhe drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit përreth menaxherit Oliver Bierhoff duhet ta kishin pranuar se do ishte më mirë të ishin tërhequr pas atij rezultati 0 me 6 kundër Spanjës në nëntor, ose të paktën pas atij rezultati 1 me 2 ndaj Maqedonisë së Veriut në mars. Kuntz, Rangnick ose fituesi i mëvonshëm i Champions League, Tuchel, do të kishin qenë gati.
Çdo tifoz e ndjente se nuk kishte më ajër. Vetëm FGJF, e shkatërruar nga lufta për pushtet, nuk donte ta pranonte. Mirënjohja u vlerësua me lart se parimi i arritjeve. E gjithë Bundesliga po ashtu zgjodhi të heshtë.
Federata kishte shpresuar se një trajner i kombëtares si Loew, i cili nuk kishte më nevojë të pyeste askënd për shkak të largimit të paralajmëruar, do të tregonte sërish veten.
Një mashtrim!
Loew tregoi mbi të gjitha se sa kokëfortë është: Kimmich nuk ishte në qendër! Mueller, që u rikthye në minutën e fundit, nuk ishte në pozicionin e tij te Bayern. Mbrojtja në mënyrë të pazakontë me tre lojtarë, ndryshe nga katër siç ka ndodhur zakonisht. Zëvendësime të diskutueshme. Ngecje në çdo ndeshje!
Ishte e frikshme se si më pas nuk u dëgjua asnjë autokritikë. Konferenca e fundit për shtyp e Loew si trajner ishte një përzierje kujtimesh sentimentale me disa fjalë bla-bla-bla.
Përse Gjermania dështoi kaq keq në këtë kampionat evropian me vetëm një fitore në katër ndeshje? Loew nuk e sheh veten në pozicionin për të kryer një analizë të tillë. Në vend të kësaj, ai iu referua kushteve të vështira të viteve të fundit. Sikur çerekfinalistet e tjera të Europianit si Danimarka, Ukraina apo Çekia nuk kanë luftuar fare me koronën...
Një deklaratë falimentimi! Miliona tifozë mendojnë se janë mashtruar.
Me të vërtetë një turp që kjo ishte përshtypja e fundit e epokës së Loew.
Pasaradhësi i tij, Hansi Flick tani përballet me dy sfida.
Loew i dorëzon atij një ekip të pasigurt, që nuk është zhvilluar më tej prej vitesh, dhe që duhet të luajë një Botëror të suksesshëm në nëntor të vitit 2022.
Por akoma më e rëndësishme dhe më e vështirë njëkohësisht është që të fitosh përsëri tifozët. Shumë gjëra janë prishur.
Paç fat zoti Flick. Ju presim me padurim!

© SYRI.net
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Flick ose shpresa e madhe e tifozeve - 85% e te pyeturve ne sondazhin e Sport1 presin qe pasuesi i Low te beje me Gjermanine, te njejten gje qe beri me Bayern.

FD91C6F4-0C3D-4900-BD7B-F2F2CB66E939.jpeg
 
Top