• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Italise

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,653
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Mu DHIM vetem PORTIERI me GRANDIOS.
Por me ve(n)tura demode ose karakatina nuk i jep dot gaz kerrit.
Mire tju bohet.
Tani ne ARD, para fillimit te ndeshjes Gjermania-Franca, e pash duke qare e duke fol Buffon (nuk e kam pa ndeshjen...)....woow, shume me erdhi keq. Vertet njeri shume i mire. Sportist absolut. Nga fjalet edhe i mencur. Nder te tjera foli edhe se si humbja do te mund te kete efekt negativ ne aspektin social...
Une gjithmone e kam dasht e admiru kete sportist...
Vertet Grande Buffon!!!
 
Last edited:

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,382
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Low ndjen keqardhje për Italinë / “Gjesti që bëri De Rossi është madhështor”

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, nuk e ka pritur aspak mirë eliminimin e Italisë. Për trajnerin gjerman, mungesa e Italisë në Botëror është tragjike për futbollin.

“Më vjen realisht keq, është fatkeqësi për të gjithë, ku mungon një emër si Italia, apo Gjermania, Franca, Brazili apo Argjentina. Është e trishtueshme të mos shohësh në Botëror gjigantë si Bufon e të tjerët”, – ka deklaruar trajneri i botës.

I pyetur për gjestin që bëri De Rossi kur refuzoi të futej në fushë, duke thënë se nuk duhej nevoja e një lojtari me tipare mbrojtëse, kur duhej sulmuar patjetër, Jogi u përgjigj: “E pashë atë episod, ku De Rossi këshillonte futjen e një sulmuesi. Për mua është shenjë madhështie”.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Siç e kam thene me vjen keq qe Italia do mungoj ne boteror, pavarsishte se nga ne Tifozat Gjerman urrehet. Kurjoz jam te di se si ndjehen tifozat auxurr per menyren se si do shikojne boterorin nga ekrani..
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Tifozat e Italise, mund te merni pjese ne diskutime, edhe pse do e shikoni boterorin duke pi ca birra para televizorit pa ekipin tuaj te zemres lol
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

KEAN te NGORDH.

09-08-2018, 14:10.

Dhe ka SHUME te DREJTE....HULUMTUESI.Nje tifoz i Juventusit ka FOLUR: L INVIDIA E UNA BRUTTA BESTIA.

Nga Maurice me tanto Amore.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Mi vreni PAKEZ ju lutna...

https://www.youtube.com/watch?v=8Tcnb6IVyw4

AJO BONANSEA eshte ...MONSTRUOSA.

Grande ITALIA ne do morrin kupen dhe perse????
Sepse 8 jane TONAT apo te JUVENTUSIT.
AproPO....me mire lujne FEMRAT,dhe nuk dijne te bejne...simulime.

RESPEKT.

`thankyou`
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Sdua te hap teme te re....

https://www.youtube.com/watch?v=lj_58PTtMOc

Per SYTE te BALLIT....luajne me bukur...FEMRAT.

Me erdhi keq qe humbi KINA.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Nje fitore e SHKELQYER e Femrave TONA.

Partita senza storia, con le juventine scatenate: tripletta per Cristiana e doppietta per Aurora.

Permbledhja....ka LEZET ti VRESH, se sa te lexosh LLAFAZANE ka ish lagja.

Fund jave te mbare...SORELLE ``shqipe``
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Tifozat e Italise

Nje fitore e SHKELQYER e Femrave TONA.

Partita senza storia, con le juventine scatenate: tripletta per Cristiana e doppietta per Aurora.

Permbledhja....ka LEZET ti VRESH, se sa te lexosh LLAFAZANE ka ish lagja.

Fund jave te mbare...SORELLE ``shqipe``
Me tere MEND kenaqesh kur i SHIKON(ke)...

https://www.youtube.com/watch?v=Uz9QVe1STNk

-bravo-
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Ekip i maru.....

https://www.youtube.com/watch?v=kEN0YExTTQ8

Mezi rrafin kta jevgjit e armenise....boahhhhhhhhhh

@Venom

Ky Emerson me duket lojtar i mire por nuk e njof shume.

@dardanet.

Ja vlen te vejme 10 euro per Kosoven kundra Qekeve??????
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,084
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Ekip i maru.....https://www.youtube.com/watch?v=kEN0YExTTQ8Mezi rrafin kta jevgjit e armenise....boahhhhhhhhhh@VenomKy Emerson me duket lojtar i mire por nuk e njof shume.@dardanet.Ja vlen te vejme 10 euro per Kosoven kundra Qekeve??????
Emerson Palmieri ka qene goxha premtues kur ishte ke Roma, pasi e bleu Chelsea pesoj demtim te gjate e doli nga skena. Eshte permendur se dhe Juventus ka qene e interesuar ne periudhen kur flitej per largimim e Alex Sandro.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Me kte katnarin ka ushnja imobile,me aqerba,e tjere jena....ibret.

I vetmi ky Sensi i Interit qe eshte lojtar me VISION.Thjesht...duket lojtari i mire.Kur e thote ne PABLITO.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,209
Pikët
83
Italia ka brez shume te mire tani , sensi , pellegrini , palmieri , chiesa , tonali , zaniolo , barella , kean ..etj.
Mu mpelqen si ekip , dhe futbollin e ben t'mire sulmus.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Sys mos shaj rende. Lol

Shikoje ke ka Italia ne grup...

https://www.youtube.com/watch?v=20IVDMy4ytA

PS: ta dija do shikoja keta dhe perseja?

Se keta PESHTARAKIS i rraf....une,ti,drague,baba ka durrsi,viking,doganieri pa bo stervitje hiq.

Pra Italia fiton me....NGORDHESIRA.

Kta lojtaret e Romes apo Laqit jane te mire me bo....prashitje nga myzeqeja.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Hajde mo..............

PS: Hollande(qe per Benin jane FAVORITE),Gjermania,Spanja,Anglia lere me Franca na .......ZHDEPIN me tre te notes,apo hame DRU si gamori m`dahon.

Skemi c´bojm.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,553
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Beno, mos e nenvlerso kaq shume Italine. Ka trainer te mire, dhe ekip solid, pa yje por punetore fitues. 10 ndeshje 10 fitore ne paraeliminatore, seshte pak.
 
Top