• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tifozat e Italise

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Mua nga italianet vetem Baxho me ka pelqyer.
Po ata legenat e italise asnjehere nuk e linin te bente nje 90 minutsh te plote.
Une jam kunder Italise si tifoz fanatik Gjerman qe jam. Po te flasesh ne kte menyre per Italine eshte e padrejte.

E paske harruar kulmin e viteve te Seria A me 7 super klubet: Juventus, Milan, Inter, Roma, Lacio, Fiorentina, Parma.

Aq me tepër qe Italianet kane nje kulture sportive nga me te mirat ne bote. Trainer historikishte strateg, fitues. Leri inatet Shark se nuk ja humbin vleren qe kane si popull ne çdo aspekt jo vetem ne futboll.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,170
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Une jam kunder Italise si tifoz fanatik Gjerman qe jam. Po te flasesh ne kte menyre per Italine eshte e padrejte.

E paske harruar kulmin e viteve te Seria A me 7 super klubet: Juventus, Milan, Inter, Roma, Lacio, Fiorentina, Parma.

Aq me tepër qe Italianet kane nje kulture sportive nga me te mirat ne bote. Trainer historikishte strateg, fitues. Leri inatet Shark se nuk ja humbin vleren qe kane si popull ne çdo aspekt jo vetem ne futboll.
Ja mo nuk kam inat me ta.
Une i urrej! Pervec katenacos dhe rrezimeve te kota per te marre faulle e penallti e per te bere ndonje gol pa derdhur djerse fare... Me keto u ecen atyre. Bejne ndonje kundersulem, prishin lojen e kundershtarit, nese mundershtari bene ndonje manover sulmuese ata i kepusin me te vrare lojtaret e mire dhe te rrezikshem te kundershtarit. Fyejne lojtaret kundershtare me fjale te pista si ne rastin e Zidanit, qe per turpin e tyre e nxiren me te kuqe dhe ia vodhen Frances titullin boteror... Pastaj dilnin dhe e denigronin figuren e Zidanit qe u kishte dhene aq tituj me juventusin(Juventusi qe kur ka ikur Zidan, nuk ka marre asnje titull evropian), kur ishin keta piskuriq te pacip qe duheshin denigruar... E cfare mendimi te mire mund te krikosh per futbollin e tyre.

Atehere te gjitha kampionatet luheshin me lojtare nacional kurse keta filluan dhe hapen lojen e merkatos, te cilen nuk paten te ndenjurat ta manin per shume vite. Mblodhen ajken e lojtareve boteror ne Itali ku eshte ketu zotesia e tyre. Mblodhen atje Platini, Gulit, VanBasten, Rajkard, Breme, Feler, Maradona, Zidan, Falkao, Rrumenige, Sokrates, Ziko... Ata benin futbollin italianet shikonin.

Une i kam inat ata... Po nuk do te thot qe kam te drejte!
 
Last edited:

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,074
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Ja mo nuk kam inat me ta.
Une i urrej! Pervec katenacos dhe rrezimeve te kota per te marre faulle e penallti e per te bere ndonje gol pa derdhur djerse fare... Me keto u ecen atyre. Bejne ndonje kundersulem, prishin lojen e kundershtarit, nese mundershtari bene ndonje manover sulmuese ata i kepusin me te vrare lojtaret e mire dhe te rrezikshem te kundershtarit. Fyejne lojtaret kundershtare me fjale te pista si ne rastin e Zidanit, qe per turpin e tyre e nxiren me te kuqe dhe ia vodhen Frances titullin boteror... Pastaj dilnin dhe e denigronin figuren e Zidanit qe u kishte dhene aq tituj me juventusin, kur ishin keta piskuriq te pacip qe duheshin denigruar... E cfare mendimi te mire mund te krikosh per futbollin e tyre.

Atehere te gjitha kampionatet luheshin me lojtare nacional kurse keta filluan dhe hapen lojen e merkatos, te cilen nuk paten te ndenjurat ta manin per shume vite. Mblodhen ajken e lojtareve boteror ne Itali ku eshte ketu zotesia e tyre. Mblodhen atje Platini, Gulit, VanBasten, Rajkard, Breme, Feler, Maradona, Zidan, Falkao, Rrumenige, Sokrates, Ziko... Ata benin futbollin italianet shikonin.

Une i kam inat ata... Po nuk do te thot qe kam te drejte!
Po ja fut katunit kot tani. Ke pa noi ndeshje te italise ne kete europian apo hic? Kjo skuader nuk ka asnje lidhje me ate qe mban mend ti,eshte 90 minuta ne sulm,ben edhe futboll te bukur.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Ja mo nuk kam inat me ta.
Une i urrej! Pervec katenacos dhe rrezimeve te kota per te marre faulle e penallti e per te bere ndonje gol pa derdhur djerse fare... Me keto u ecen atyre. Bejne ndonje kundersulem, prishin lojen e kundershtarit, nese mundershtari bene ndonje manover sulmuese ata i kepusin me te vrare lojtaret e mire dhe te rrezikshem te kundershtarit. Fyejne lojtaret kundershtare me fjale te pista si ne rastin e Zidanit, qe per turpin e tyre e nxiren me te kuqe dhe ia vodhen Frances titullin boteror... Pastaj dilnin dhe e denigronin figuren e Zidanit qe u kishte dhene aq tituj me juventusin(Juventusi qe kur ka ikur Zidan, nuk ka marre asnje titull evropian), kur ishin keta piskuriq te pacip qe duheshin denigruar... E cfare mendimi te mire mund te krikosh per futbollin e tyre.

Atehere te gjitha kampionatet luheshin me lojtare nacional kurse keta filluan dhe hapen lojen e merkatos, te cilen nuk paten te ndenjurat ta manin per shume vite. Mblodhen ajken e lojtareve boteror ne Itali ku eshte ketu zotesia e tyre. Mblodhen atje Platini, Gulit, VanBasten, Rajkard, Breme, Feler, Maradona, Zidan, Falkao, Rrumenige, Sokrates, Ziko... Ata benin futbollin italianet shikonin.

Une i kam inat ata... Po nuk do te thot qe kam te drejte!
Lol

E mbylle diskutimin me kte qe the ne fund 😅

Nese ka nje popull qe na do me shume ne si Shqiptar, dhe na ka mbeshtet ne çdo kohë, jane Italiant. Fiksoja kte vetes ne koke, dhe te siguroj qe do i shohesh anen e mire.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,170
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ku eshte ajo sinjorina Gajtani?

Kjo e jona, e forumit, qenka me e plevitosur se ajo e filmit qe i prene floket shoqet se i spiunoi te tera tek italoanet nga dashuria e madhe per topin e tyre.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,577
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Italia e mbylli "Euro 2020" pa asnjë humbje. Seria e rezultateve pozitive shkoi tashmë në 34 ndeshje. Një "rrul" i vërtetë kombëtarja e drejtuar nga Roberto Mancini, që "shtyp" këdo që i del përpara.
A ishte ky sukses i merituar apo jo, sipas jush, antarë të forum-al
Cili ishte njeriu më meritor për fitimin e Kampionatit Europian?
Cili ishte çelësi i suksesit axurr?A7FAE255-D41B-4B93-81D0-23D709AFF14A.jpeg
 
Top