• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tirana, kryeqyteti i “1001 pallateve”

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,600
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Eshte zbatimi me i perkryer i teorise se shokut Mao, qe

"Fshati te rrethoje, qytetin",...

Cmund te presesh tjeter nga "kopilat" dhe "bijte e kopilave", qe Elita na i ka vene ne krye, ne popullit fshatar...
A sikur ta prishin edhe ate pallatin e kultures dhe muzeun kombetar sa mire do bejne. Megjithese ne mandatin e 5 do prishin edhe bashkine ata se sdo kete me sheshe ndertimi.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,426
Pikët
113
A sikur ta prishin edhe ate pallatin e kultures dhe muzeun kombetar sa mire do bejne. Megjithese ne mandatin e 5 do prishin edhe bashkine ata se sdo kete me sheshe ndertimi.
Per kto duhet te mos bejne note proteste ruset dhe qinezet, se artitektura e tyre jane,

Po ata shane bq-ra si taljont,..
 
Anëtar
Sep 19, 2020
Postime
4,236
Pikët
113
Mbaj mend vjet tek pallati ku jeton mikja ime, po ndertohej nje pallat mu ne byç te ballkonit saj. Me perpara mund te dilje ne ballkon te shijoje kafen dhe te merrje ca rreze dielli, tani hije kudo. S'bie dielli kerkund. Ishin ankuar si pallat, por kishin ra ankesat ne vesh te shurdhet. Per mua qe jetoj jashte kjo eshte e pakonceptueshme. Betoni ne Tirane eshte an eye sore!
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,601
Pikët
113
Mbaj mend vjet tek pallati ku jeton mikja ime, po ndertohej nje pallat mu ne byç te ballkonit saj. Me perpara mund te dilje ne ballkon te shijoje kafen dhe te merrje ca rreze dielli, tani hije kudo. S'bie dielli kerkund. Ishin ankuar si pallat, por kishin ra ankesat ne vesh te shurdhet. Per mua qe jetoj jashte kjo eshte e pakonceptueshme. Betoni ne Tirane eshte an eye sore!
E mburren tirana vend i bukur -qesh- -qesh- -qesh- -qesh-
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,803
Pikët
113
kam pershtypjen, se ne tirane, smogu po shtohet nga viti ne vit, dhe mund te vije dita qe te behet nje qytet i pabanueshem,
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
17,002
Pikët
113
Ndrageta eshte ul kembekryq.
S'ka rruge tjeter.
Investimi ne ndertim esht investimi me i keq qe mund te behet. Keta pervec se jane kriminele jane edhe injorante. Nuk kane as imagjinate dhe as aftesi qe te ngrene nje biznes tjeter qe mund te jete me shume perfitim per ekonomine e vendit. Sepse paraja nuk ju mungon. Thjesht jane kafshe te babezitura qe duna te nxjerrin shpejt e shpjet sa me shume fitim te mundin.
 
Top