• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Titulli i nje romani..:)

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Athere ka shum romane..dhe ka shum artista..un vendos Titullin ..antari pasardhes gjen autorin :)
Mos ngaterroni rradhen flm :)


Sikur te isha djale!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

se harrova ....mos duhet me vendos une nje titull tjeter ? ok

Ura me tri harqe
 

EDI_IT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

Il generale dell'armata morta
ISMAIL KADARE
 

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

11 Minuta nga Paulo Coelho

Te gjith duhet ta lexojne kete liber...
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

Athere ka shum romane..dhe ka shum artista..un vendos Titullin ..antari pasardhes gjen autorin :)
Mos ngaterroni rradhen flm :)
Me pak vemendje:
Ketu duhet gjetur autori i vepres, duke shfaqur me pas nje titull te ri ne menyre pasardhese, jo te behen rekomandime.


ZAHIRI .....

Autori ....?
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
persa i perket postit te vogelushja

Code:
Harku i triumfit - Gabriel Garsia Markez
nji korrigjim i vogel autori esht Erih Maria Remark
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

Korigjim i drejte Stealth!
Nje ngaterrese e imja me " Dashuria ne koherat e koleres",e cila po qe eshte shkruar nga Gabriel Garsia Markez :)!
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

Ky eshte i huaj me sa di.apo dhe te huaj futen ketu :D
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

E di qe eshte roman por lart thot LETERSIA SHQIPTARE..mund te kishin fututr dhe perkthimet ne shqip :)
Sharaviu

Te deshiroj
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Titulli i nje romani..:)

Plaku dhe deti - Heminguei
 
Top