• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Toka është e rrafshët, jo e rrumbullakët!

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
709
Pikët
63
Reagime dhe skjarime për Eksperimentin e Michelson–Morley-it:


 
Last edited:

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
6,721
Pikët
113
Tani shkencetaret kane gjete fosfinë ne Venus... tani se cajme me trapin per token ne eshte shesh ne eshte kumbull
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
709
Pikët
63
@ricky_ch e ke menduar ndonjehere, cila eshte arsyeja qe ti mendon se na kane mashtruar per token qe eshte e rrumbullaket? Ca interesi kane per t'na mashtruar?!

Kam dhënë më herët mendim më duket sa i përket kësaj
dhe po them prap: pas kësj fshihet Krijuesi apo Zoti dhe
në atë moment që vërtetohet kjo, gjithëçka sa i përket shkencës
do të kthehet b****prap. Derisa Zoti të mbahet fshehtë, njerëzimi
akoma mund të manipulohet. Njeriu nuk ka fushë jetësore
ku nuk ka manipulu apo keqpërdorë duke u nisur nga feja,
mjekësia, politika gjithëkah e ka bërë mut. Kur s'ka Zot, gjithëçka
justifikohet duke futur këtu edhe vrasjet.

Për mendimin tim sa i përket formës së Tokës nuk dij ç'të them,
por sa i përket lëvizjes aty kam dyshime. Simptomat flasin se
Toka nuk lëviz. Ekzistojnë ca probleme jo të kjarta të cilat i kam shtru
në fillim kur jam kyçur në ketë temë dhe se ato nuk kanë përgjigje
të duhura.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
6,721
Pikët
113
Kur vete te studioje ne biblioteke se c'me rrotullohet ca ajo mondua
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
30,971
Pikët
113
Toka eshte e sheshe nga gjatesia e njeriut

Nga zogu i tunes eshte i rrumbullakket
 
Top