• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Toni 35 kg kapet pranë Lezhës

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Lezhë, - Një peshk i pazakontë është shfaqur sot në ujërat e Adriatikut pranë Lezhës. Ai peshon plot 35 kg dhe ka lënë pa fjalë peshkatarët dhe banorët kureshtarë të zonës.
Peshku përfundoi në rrjetat e peshkatarëve në Lezhë në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe prej andej përfundoi në kuzhinën e një prej restoranteve të Tiranës njoftoi TV News24.
Një peshk i përmasave të tilla është diçka e rrallë në ujërat shqiptare. Peshkatarët thonë se nuk është e zakonshme të kapësh peshk të tillë në Adriatik. Megjithatë, peshku i llojit ton mund të arrijë peshën deri në 300 kilogramë.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Toni 35 kg kapet pranë Lezhës

Po pra rezik ishte duke u rritur akoma...
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Toni 35 kg kapet pranë Lezhës

kane fituar lek peshkateret :p mire mire...
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Toni 35 kg kapet pranë Lezhës

Mund te ritet 300 kg !!!!!!!!! Po ky qe kane kapur keta qenka bebe perse jane cuditur kaq shume!?
 
Top