• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tortelini në lëng mishi e zarzavatesh

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Përbërësit:

* mish
* zarzavate
* tortelini

Përgatitja:

Marrim mishin (mundësisht duhet të jetë viçi) bashkë me zarzavatet e pastruara dhe të prera në kubikë të vegjël (përveç një kokrre qepe, e cila hidhet e paprerë) dhe i ziejmë.

Pasi të kenë zierë, i kullojmë në një kullesë, duke ndarë lëngun nga zarzavatet. Në këtë lëng hedhim tortelinit dhe e servirim pjatën të ngrohtë, pasi ato të kenë zierë.

Atë ç'ka mbetet në kullesë e fusim në mikser me pak vaj ulliri dhe kripë dhe e kthejmë në salcë, për t'u ngrënë për hapje oreksi.
 
Top