• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Kam vendosur te blej nje Tacoma dhe dua te mar mendimin tuaj nese eshte nder me te mirat ne pickup qe prodhon Toyota. Kam edhe nje Jeep Wrangler dhe dua ti bej bashke ne garazhdin tim. Te them te drejten kur e kam pare per here te pare ne nje gare ofroad me ka len pa fjale.

Ju si mendoni per kete makine ?

 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,389
Pikët
83
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Lumi me intereson opinioni i antareve qe kane eksperience me ofroad

A ka ofroad me te mire se Jeep Rangler a jo ?

Se une nuk kam mundur ti bej paralel deri me sot Jeep Ranglerit me asnje 4x4 ofroad. Vetem kjo Toyota tacoma 4x4 po me duket disi e mire por prap shume larg po me duket kur po i shoh do video ne youtube
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,581
Pikët
48
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Mir Star qe do ta blesh,po a e ke pyt Brarin ? Te pakten pyte per ngjyren se ka per ta permen.
 

Kryqi

Kristianizues
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
66
Pikët
0
Vendndodhja
Moske
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

4Runner i terheq te dyja keto qe tregon video. Ne do te kesh nje ofroad per t'i rene kryq e terthor "Myzeqese" e te shkosh deri ne "Theth" zgjidh 4Runner . Nese kerkon picup truck je n'rregull me Tacoma ose Tundra .
Paqe!
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Mir Star qe do ta blesh,po a e ke pyt Brarin ? Te pakten pyte per ngjyren se ka per ta permen.
:D

Saliu ma ka mundesu me e ble lol

Asgje nuk egziston pa bekimin e Saliut

4Runner i terheq te dyja keto qe tregon video. Ne do te kesh nje ofroad per t'i rene kryq e terthor "Myzeqese" e te shkosh deri ne "Theth" zgjidh 4Runner . Nese kerkon picup truck je n'rregull me Tacoma ose Tundra .
Paqe!
E ka bler kusheriri im para nje viti a dy vjetesh s'me kujtohet mire kete 4 runer V8 benzin. E mire shume eshte... ah sikur te kishte cere te eger si Jeep Rwangler do ishte perfekte
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,112
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Une s'ua kam fare idene ketyre fuoristradave qe jane me te vertete per rruge te veshtira. Nese behej fjale per makina sportive atehere po.
Ca garash ben dhe ku?
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Gara te lira/te organizuar nga nje grup cunash dhe gocash. Marim makinat ofroad bashke me zgaren per te pjekur ndonje cope mish / peshk, marim kallamat e peshkimit, ciftet e gjuetise, cadrat e kampingut dhe kalojme ndonje fundjave duke u argetuar ne menyra te ndryshme ne male dhe kodra e liqene e keneta. ( jo cdo fundjave ) por te pakten rreth nje here ne muaj ose dy.. here here shkon edhe pes a gjashte muaj qe nuk dalim.. Sipas kohes dhe mundesive
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,389
Pikët
83
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Gara te lira/te organizuar nga nje grup cunash dhe gocash. Marim makinat ofroad bashke me zgaren per te pjekur ndonje cope mish / peshk, marim kallamat e peshkimit, ciftet e gjuetise, cadrat e kampingut dhe kalojme ndonje fundjave duke u argetuar ne menyra te ndryshme ne male dhe kodra e liqene e keneta. ( jo cdo fundjave ) por te pakten rreth nje here ne muaj ose dy.. here here shkon edhe pes a gjashte muaj qe nuk dalim.. Sipas kohes dhe mundesive
A merr pjes edhe Sali Berisha ne keto gara more vlla ? :)
 

ARKIA

Ekuiliber shpirteror
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
207
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Euro super fare eshte FJ my next car (tani kam Highlander) i bera nje test drive last month te thote vellai ty mos u be pishman fare provoje ... Tundra V8 ka vellai im eshte si tanks lol vetem per te terhequr skafin se ajo do te kesh nje toke ne Kuvajt, ndryshe..... edhe Tacoma eshte e mire .
Gezuar!
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Euro super fare eshte FJ my next car (tani kam Highlander) i bera nje test drive last month te thote vellai ty mos u be pishman fare provoje ... Tundra V8 ka vellai im eshte si tanks lol vetem per te terhequr skafin se ajo do te kesh nje toke ne Kuvajt, ndryshe..... edhe Tacoma eshte e mire .
Gezuar!
Cfar highlander ke vlla se ato qe pashe une nuk benin per ofroad, ishin si bicim pickup per highway.. Edhe mua me pelqen shume fare tundra por edhe tacoma me ka pelqyer shume. Ne mes ketyre dyjave jam.

Gezuar vlla
 

thirsty

V.I.P
Banned
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
24,884
Pikët
113
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Gara te lira/te organizuar nga nje grup cunash dhe gocash. Marim makinat ofroad bashke me zgaren per te pjekur ndonje cope mish / peshk, marim kallamat e peshkimit, ciftet e gjuetise, cadrat e kampingut dhe kalojme ndonje fundjave duke u argetuar ne menyra te ndryshme ne male dhe kodra e liqene e keneta. ( jo cdo fundjave ) por te pakten rreth nje here ne muaj ose dy.. here here shkon edhe pes a gjashte muaj qe nuk dalim.. Sipas kohes dhe mundesive
eshte bukur keshtu
 

ARKIA

Ekuiliber shpirteror
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
207
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

2010 Highlander eshte SUV per te transportuar kallaballekun jo per aventura. Tacoma eshte super mos ik tek ndonje chevy apo dodge se nuk ia vlejne.
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

2010 Highlander eshte SUV per te transportuar kallaballekun jo per aventura. Tacoma eshte super mos ik tek ndonje chevy apo dodge se nuk ia vlejne.
hahaa e kuptova qe e ke per te udhetuar komod me familjen.

p.s

chev dhe dodge dhe as gmc nuk me pelqejne fare nuk kane paraqitje te eger fare , bile jane shume fabrikante dhe mi marin te keqen Wrangler-it qe kam :)
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,965
Pikët
0
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

bli tacoma me mire
harroje tundren- gjithe ajo gomare madhe :D
Vertet tundra eshte si kamion zhavorri lol

E pe videon deri ne fund ?

Ekspedicioni CZ

5 Wrangler (pervec atyre trejave me dy vende)

Jane edhe nja kater a pese video te tjera qe jan hedhur ne youtube

p.s

Do ta rishikoj mire kete pune se nuk ma mban xhepi edhe jeep wrangler edhe tacoma... do me duhet te mbaj o njeren o tjetren.

Nuk jam brari une :p

Lumi_ftp e di me mire kete pune
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,001
Pikët
113
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

Vertet tundra eshte si kamion zhavorri lol

E pe videon deri ne fund ?

Ekspedicioni CZ
Çne ishin me flamuj PeDe-je këto nga mbrapa??:D
 

thirsty

V.I.P
Banned
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
24,884
Pikët
113
Përgjigje e: Toyota tacoma 4x4 , a eshte me e mira ?

jo se pash videon se skam nerva tani
sme jepet lol

te kishte wrangler hapesiren mbrapa do ishte njesh fare. Ska shume hapesire wrangler per te mbajtur gjera.
 
Top