• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

TV OLED 31-inçësh nga LG

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Në panairin elektronik IFA i cili fillon pas pak ditësh në Berlin, LG ka për qëllim të paraqes disa ekrane të reja. Më interesanti prej tyre gjithsesi është televizori 31-inçësh OLED, i cili është në gjendje të shfaqë pamje tredimensionale (600 Hz).
Televizori ka trashësi prej vetëm 0.11-inçësh, mirëpo tani për tani bëhet fjalë vetëm për një prototip i cili ka për qëllim të tregojë nivelin e avancimit të prodhimit të ekraneve OLED me diagonale të mëdha. Në mesin e prototipave do të duhej të gjendej edhe televizioni plazma me 180-inç, po ashtu me mundësi të paraqitjes së pamjeve tredimensionale.Paraqitje presin edhe modelet komerciale, TV plazma PX950N me certifikatë 3D THX si dhe 3D LCD televizori LEX8 (400 Hz) me ndricim më të avancuar LED të prapavijës të ashtuquajtur Nano Lighting. Modeli i fundit ka trashësi prej 0.88 cm, e në shitje në Gjermani e Kore të Jugut del gjatë muajit shtator.
 
Top