• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Twitter e pasuron faqen me opsione të reja

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Rrjeti më i njohur në botë për mikro-blogje, Twitter, në faqen e saj e ka inkuadruar edhe një karakteristikë të re e cila i ndihmon njerëzve të gjejnë më lehtë njerëzit e tjerë, me të cilët ata kanë preferenca ose interesa të ngjashme. Përveç kësaj, Twitter ofron edhe më shumë risi.
Gjatë javës së kaluar, Twitter ka shtuar disa karakteristika interesante në faqen e saj, ndërsa njëra prej tyre quhet - „Suggestions for You“, e cila bazohet në një algoritëm i cili është zhvilluar nga ekipi për strategjinë e faqes. Me këtë opsion, sugjerimet funksionojnë duke u bazuar në disa faktor.

Përdoruesit e Twitter mund të qasen në këtë karakteristikë në kuadër të opsionit “Find People”. Për më shumë, në anën e majtë të faqes Twitter gjithashtu ka shtuar edhe seksionin “Who to Follow”. Kjo pjesë përmban njerëz ose organizata të cilat mund të zgjojnë interesimin e masës së njerëzve, në përgjithësi.
 
Top