• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Twitter mundëson porosi më të gjata se 140 karaktere

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përdoruesit e shërbimit të popullarizuar për rrjetëzim Twitter, falë një gabimi i cili është përvjedhur, tani e tutje mund të publikojnë porositë më të gjata se 140 karaktere në profilet e tyre.
Duke marrë parasysh se nuk bëhet fjalë për një opsion të ri, të qëllimshëm, pritet që administratorët e faqes së shpejti do të rregullojnë gabimin.

Lajmi për gabimin është shpërndarë shumë shpejt në forume të internetit, në të cilat janë paraqitur sqarimet e detajuara se si mund të publikohen “cicërima” më të gjata.

I punësuari i Twitterit John Adams i është falënderuar Chris White, personit i cili fillimisht e ka zbuluar “vrimën”, për identifikuar problemin. Adams ka thënë se gabimi do të rregullohet shumë shpejt, shkruan portali teknologjik "Mashable".
 
Top