• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Kur Salim Alyami kontrolloi llogarinë e tij bankare, kuptoi se ishte pasuruar paq me 5.6 milionë dollarë.
Në vend se të kënaqej, Salim nga Arabia Saudite u nervozua tepër. Vrapoi drejt e në qytetin Alkhobar dhe bëri panik për shkak të pasurisë së sapokrijuar. Kërkoi që ky gabim menjëherë të përmirësohej.

“Salim nuk filloi të mendojë se si t’i shpenzojë tërë ato para. Gjeti personin përgjegjës në bankë dhe kërkoi që gabimi menjëherë të përmirësohej. Pasi banka hetoi rastin, u mësua se paratë ishin transferuar gabimisht në llogarinë e Salimit dhe banka e përmirësoi menjëherë gabimin”, shkruajnë gazetat lokale.

Me sa duket ndërgjegjja e pastër nuk ka çmim, kështu që Salim vazhdoi me jetën e vet duke mos shpenzuar asnjë cent të parave që nuk ishin të tijat.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

po si nuk na qellon ne njehere ky fat i zi more aman..vallai ne kete rast ndergjegjjes do i kisha thene ik pir.....
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

haha mary ..... nejse leket e tjetrit mua sme duhen fare. do i ktheja atij personi qe i takonjne shume e $...vetem nese me bie loto :p -urra-
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

haha Roxy.. flm sh..po skam nevoj :p
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

haha mary ..... nejse leket e tjetrit mua sme duhen fare. do i ktheja atij personi qe i takonjne shume e $...vetem nese me bie loto :p -urra-
o SEa kur behet fjale per mil $ as qe me bie ndermend tja kthej atij qe i takojne, per te vetmen arsye sepse ai do te kete trefishin e ketyre qe me erdhen gabimisht mua... ehh nuk na ndodhin ne gjera te tilla jo, pa e dija une cdo beja :D
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: U nervozua që ia transferuan 5.6 milionë dollarë

mary une per vete do ja jepja..sepse prape si prape do u korigjonte gabimi qe eshte bere....
 
Top