• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

U2 gjobiten në Torino

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Policia italiane strikte ndaj U2 në Torino. Banda irlandeze është gjobitur për volumin shumë të lartë të muzikës në provat e koncertit që të premten e ardhshme, në Stadiumin Olimpik do të rihapë edhe turin botëror.


Shkelja ka të bëjë kryesisht për volumin gjatë orëve të natës, pas matjeve të decibelëve të bëra nga autoritetet.

Italia do të jetë ndalesa e parë e turit botëror të ndërprerë pas dëmtimit të Bono që ishte i detyruar të evitonte shfaqjet live.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top