• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

U2 përfituesit më të mëdhenj nga muzika

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Anëtarët e supergrupit irlandez U2 janë emëruar mbretër të parave të industrisë së muzikës, pasi kanë siguruar më shumë se 108 milionë dollarë në vitin 2009.


Turneu botëror “360” ka shtuar fitimet e bendit gjatë vitit të kaluar, duke i renditur katër anëtarët në maje të listës së Para-Fituesve të Billboard për vitin 2010.

Bruce Springsteen ndjek në pozitën e dytë me 57 milionë, derisa mbretëresha e popit, Madonna, e cila vitin e kaluar kryesoi, këtë herë është renditur e treta me 47 milionë dollarë.

Rokerët australian AC DC ishin fituesit e katërt më të mëdhenj të vitit kaluar, të ndjekur nga Britney Spears në pozitën e pestë me 43, respektivisht 38 milionë dollarë./Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top