• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Udhetim ne Toronto, Kanada

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,236
Pikët
113
Vendndodhja
Zero-Free-Time Zone
Pershendetje,

Nuk e di nese ndonje nga anetaret ketu jeton ne Kanada (pervec Hello_Kitty-t kuptohet :)) dhe aq me teper ne Toronto. Gjithsesi, nqs ka, cfare vendesh rekomandoni qe te shkoj te shoh dhe cfare restorantesh rekomandoni? Nuk eshte se kam shume kohe ne dispozicion (3 mbremje dhe nje dite te plote) prandaj dua te di nga lokalet se kuptohet ato/ata i njohin vendet me te vecanta per te vizituar. :)

Faleminderit paraprakisht!
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
2,806
Pikët
83
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Kush eshte me i bukur Montreali apo Toronto?
Une do shkoj ne Montreal pas 2 javesh
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Pershendetje,

Nuk e di nese ndonje nga anetaret ketu jeton ne Kanada (pervec Hello_Kitty-t kuptohet :)) dhe aq me teper ne Toronto. Gjithsesi, nqs ka, cfare vendesh rekomandoni qe te shkoj te shoh dhe cfare restorantesh rekomandoni? Nuk eshte se kam shume kohe ne dispozicion (3 mbremje dhe nje dite te plote) prandaj dua te di nga lokalet se kuptohet ato/ata i njohin vendet me te vecanta per te vizituar. :)

Faleminderit paraprakisht!
Kam qen dy here atje, po nuk i mbaj mend te gjitha, po kqyri kto dy linka ndoshta do gjesh dicka:
https://www.google.ca/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=best restaurants in toronto
http://www.seetorontonow.com/attractions/torontos-must-see-attractions/
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,542
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

- CN Tower me restorantin brenda.
- Niagara Falls dhe ka plot restorante aty. Canadian side eshte me e bukur se ajo e Amerikes.

Downtown Toronto per shopping and restorants. Everywhere you go are pretty much the same. Ah po harrova edhe kete gje: do gjesh ketu te gjitha emrat e rrugeve qe jane ne Amerike, in the exact same order, si psh Bay St, King St Queen St , etj,.

I welcome you to Toronto, and enjoy your trip!
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,389
Pikët
83
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

WOW sa e shpejte Hello Kitty, pak me heret e permendi emrin e saj Estheri, ja Hello Kitty erdhi sikur sekondi :)
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Kush eshte me i bukur Montreali apo Toronto?
Une do shkoj ne Montreal pas 2 javesh
Nuk kam qen ne Montreal kurr, por konsiderohet si perj nje qyteteve me te mira, dhe me shum kultur ne Kanada.

Per qytet te Amerikes Veriore thojn qe Montreali ka shum "vibe" Evropiane.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,542
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Te dyja linket jane te mira..por reklamimi qe j'u behet nuk i kalon dot expectations.

Nga vendet turisktike do vecoja Casa Loma. Si vend historik ja vlen vertete te vizitohet. Te tjerat vende qe reklamohen jane so-so.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,542
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Nuk kam qen ne Montreal kurr, por konsiderohet si perj nje qyteteve me te mira, dhe me shum kultur ne Kanada.

Per qytet te Amerikes Veriore thojn qe Montreali ka shum "vibe" Evropiane.
Me mire te te dali syri se sa nami...apo si duhet te thuhet per Montrealin "Mire qe i ka dale nami, po syte pse i kane dale?!

Montreal? - GARBAGE.
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Me mire te te dali syri se sa nami...apo si duhet te thuhet per Montrealin "Mire qe i ka dale nami, po syte pse i kane dale?!

Montreal? - GARBAGE.
Nejse, une ende kam per te vizituar dhe ta zhvilloj opinion per Montrealin. Kam shok qe e kan vizitu dhe ju ka pelqy shum, une per veti jetoj ne Kanaden perindimore, dhe sdo jetoja as ne Toronto e Montreal, por per vizit u tjeter sen...
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,236
Pikët
113
Vendndodhja
Zero-Free-Time Zone
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

- CN Tower me restorantin brenda.
- Niagara Falls dhe ka plot restorante aty. Canadian side eshte me e bukur se ajo e Amerikes.

Downtown Toronto per shopping and restorants. Everywhere you go are pretty much the same. Ah po harrova edhe kete gje: do gjesh ketu te gjitha emrat e rrugeve qe jane ne Amerike, in the exact same order, si psh Bay St, King St Queen St , etj,.

I welcome you to Toronto, and enjoy your trip!
Thanks :)
Kam qene dhe nje here tjeter aty por po kerkoja dicka me konkrete, dmth, a ke ti nje favorite restaurant aty qe do e rekomandoje apo nje vend qe me te vertet ja vlen ta shohesh por qe e dine lokalet dhe jo turistet. Po kerkoj per hidden gems qe nuk i gjen thjesht duke bere nje kerkim ne google. :)
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,236
Pikët
113
Vendndodhja
Zero-Free-Time Zone
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Kush eshte me i bukur Montreali apo Toronto?
Une do shkoj ne Montreal pas 2 javesh
Nuk kam qene ne Montreal. Sa per Toronto eshte si qytetet e medha ketu ne US. Vendi ku dua te shkoj me pushime ne fakt eshte Vancuver.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
10,542
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Thanks :)
Kam qene dhe nje here tjeter aty por po kerkoja dicka me konkrete, dmth, a ke ti nje favorite restaurant aty qe do e rekomandoje apo nje vend qe me te vertet ja vlen ta shohesh por qe e dine lokalet dhe jo turistet. Po kerkoj per hidden gems qe nuk i gjen thjesht duke bere nje kerkim ne google. :)
Locally do te rekomandoja diku ne Pape and Danforth, qe jane me restorante greke (very good food) dhe frekuentohet shume, shume nga shqiptaret. Shqip, greqisht dhe anglisht nuk shan dot aty, se merresh vesh, but it is a cute place for coffee, nice food and to hang around. Queen St and Young St are good places too, and also you can get souvenirs. Aty ke plot restorante dhe CN Tower afer. Casa Loma nuk lihet pa vizituar. Ja vlen te vizitohet.
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Nuk kam qene ne Montreal. Sa per Toronto eshte si qytetet e medha ketu ne US. Vendi ku dua te shkoj me pushime ne fakt eshte Vancuver.
Qe ke naj pytje per Vancouver, ksajde m'ki.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,236
Pikët
113
Vendndodhja
Zero-Free-Time Zone
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Qe ke naj pytje per Vancouver, ksajde m'ki.
Patjeter. :)

___________________________________________________

Toronto kishte bukurine e vete si gjithmone, por pjesa me e bukur e 5 diteve ishte udhetimi per ne Niagara Falls dhe kalimi i kohes atje.P.S. The rainbow both times was simply magic by the water. :)
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,662
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=faHEo6ZrqKY[/ame]
Dea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,662
Pikët
113
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=hStx1Tmhdtc[/ame]
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,657
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Udhetim ne Toronto, Kanada

Une kam nje shoqe ne Canada..gjithnje shkruan: "Kush ka ndonje rrugen per ne Shqiperi se dua te coj ca ilace?"

p.s. rruge i thencin se ne ajer do kalojne...
 
Top