• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

UFC: Jones vs Gustafsson 2

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Une besoj se Jones ka me fitu , eshte fighter ma i mire dhe ma komplet ne ate division, po thom ashtu edhe pse kisha pas ndoshta qef Gustafsson me fitu , ish kane shume interesant... I dyti ma i miri eshte Cormier.. Kisha pas qef edhe Jones vs Anthony Johnson ... n'qoft se Jones e fiton ket match kunder Gustafsson edhe nje kunder Johnson athere pa dyshim se ky eshte ma i forti ne light heavy weight division

Kush fiton nga keta dy bahet kampion por kjo eshte edhe nje shanc e fort per Gustafsson mu ba kampion per t'paren her.Edhe Shqiptari Ilir Latifi eshte ne ket main card vs Anderson.

 
Last edited by a moderator:

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,220
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Gustafsoni e ka humb nje ndeshje me pike ndaj Jones , dhe do e kete te veshtire te fitoj.

Jones ka stil te vecante te luftuari , godet mire kembet dhe gjunjet e kundershtarit dhe perdor shume mire brrylat si goditje , edhe ne toke eshte i mire.

Ndersa Gustafson ka goxha stamine ne luftim , te rri gjithmone aty afer dhe ste jep mundesi per frymemarrje. Mjekren e ka te forte dhe bokson mire , por prap Jones eshte i forte.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,220
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Ilir Latifi po fitoi kte ndeshje i bie qe ndeshje e ardhshme ta kete per titull apo jo?
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Gustafsoni e ka humb nje ndeshje me pike ndaj Jones , dhe do e kete te veshtire te fitoj.

Jones ka stil te vecante te luftuari , godet mire kembet dhe gjunjet e kundershtarit dhe perdor shume mire brrylat si goditje , edhe ne toke eshte i mire.

Ndersa Gustafson ka goxha stamine ne luftim , te rri gjithmone aty afer dhe ste jep mundesi per frymemarrje. Mjekren e ka te forte dhe bokson mire , por prap Jones eshte i forte.
E pash ne press conference Jones po thote qe ka ushtru shume boks dhe e ka ba boksin ma mir :p

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=SFuiZbufakQ[/ame]

Pra po m'doket Gustafsson ndoshta ka me pas probleme edhe ne boks. E shohim !!!!!


Latifi nuk e di ... por ndoshta e ke pa qysh ka fitu kunder Saint Preux kurse Jones vetem ka fitu me pika kunder ti .

Nuk e di a munet latifi mu ba kampion se keta Cormier, Jones, Johnson krejt jane t'fort, sidomos Jones dhe Cormier jane ne nivel tjeter se shumica kundershtaret... edhe Gustafsson dhe Latifi jane shok pra nuk besoj qe bahet nje ndeshje mes tyne.. ndoshta Latifi shkon ne heavyweight por ish kane diqka nese ish ba kampion .. :p
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,388
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Ilir Latifi ka me u ba kampion brenda vitit. Asht shume i fuqishem dhe shume exploziv. Ky jon johns eshte ma i miri MMA fighter ne histori por ben shume gabime jeten private, ben shume droga dhe krijon shume probleme per veten.
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Ilir Latifi ka me u ba kampion brenda vitit. Asht shume i fuqishem dhe shume exploziv. Ky jon johns eshte ma i miri MMA fighter ne histori por ben shume gabime jeten private, ben shume droga dhe krijon shume probleme per veten.
Nuk munet mu ba kampion brenda vitit sepse kjo ndeshje eshte me 29 kunder Anderson dhe nuk eshte per titull kampion .. Ajo eshte Jones vs Gustafsson dhe jane te njejten divison si Latifi. Kjo eshte masi qe ka shku Cormier ne heavyweight por ka thane ndoshta don mu kethu ne light heavyweight.

Nese fiton Gustafsson kunder Jones , Gustafsson bahet kampion, nuk besoj qe Latifi don nje ndeshje me mikun e vet athere pra ndoshta shkon ne heavyweight. Por kjo varet edhe sa munet Gustafsson me mbajt titullin dhe me kane rrehet next. Edhe a ju jepet Latifit ni shanc per titullin menihere nese fiton kunder Anderson.

por nese fiton Jones kunder Gustafsson bahen gjerat ndryshe.

Kam qef me pa Latifi vs Cormier.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,220
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Jones fitoi me TKO.
Ndersa Latifi humbi me pike.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,388
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Nuk munet mu ba kampion brenda vitit sepse kjo ndeshje eshte me 29 kunder Anderson dhe nuk eshte per titull kampion .. Ajo eshte Jones vs Gustafsson dhe jane te njejten divison si Latifi. Kjo eshte masi qe ka shku Cormier ne heavyweight por ka thane ndoshta don mu kethu ne light heavyweight.

Nese fiton Gustafsson kunder Jones , Gustafsson bahet kampion, nuk besoj qe Latifi don nje ndeshje me mikun e vet athere pra ndoshta shkon ne heavyweight. Por kjo varet edhe sa munet Gustafsson me mbajt titullin dhe me kane rrehet next. Edhe a ju jepet Latifit ni shanc per titullin menihere nese fiton kunder Anderson.

por nese fiton Jones kunder Gustafsson bahen gjerat ndryshe.

Kam qef me pa Latifi vs Cormier.
E kisha fjalen qe do marri nje vit nga ky moment, por e humbi kte ndeshjen megjithate meqe e ka humbur vetem me pike latifi ka akoma shprese te behet kampion.
 
Top