• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

UFC: McGregor-Nurmagomedov

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,177
Pikët
113
Ndeshen sonte. Konsiderohet si perballja me e madhe ne histori te arteve marciale.

Orari me i keq i mundshem, ne ora 4 ne mengjes.

 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Fiton Khabib them une...
Ka teknike me te mire ne mundje , ndersa Conor eshte me i mire ne stand up.
Ndersa mjkerren te dy e kane te forte , perballojne goditje.

Me pike do ndahet besoj...
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,177
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Ekspertet e favorizojne Khabibin. Megjithate eshte dicipline e paparashikushme, mjafton nje goditje e mire dhe perfundon cdo gje.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Nuk e pashe ndeshjen , por lexova qe ishte bo lufte mbas dorezimit te mcgregor...

Kush ka ndonje video te ndeshjes ta hedhi ktu..
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
3,273
Pikët
113
Vendndodhja
Diku!
Fshatari irlandez me hunden perpjet , e futi koken te bytha dhe doli per nje teke whisky,
Si nje njeri i peshtire qe esht dhe dje ofendoj kundershtarin dhe stafin e tij qe jane familje , fene dhe origjinen , ndaj dhe ne fund khabib kerceu jashte ringe se dhe durimi ka nje kufi
 
Last edited:

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,177
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Khabib fitoi me merite por e dhjeu ne fund. Mund t’a rrezikoj titullin te cilin normalisht, ne oktagon, veshtire qe do t’ia merrte dikush deri ne pension.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,814
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Khabib ne moshen 9 vjecare duke u ndeshur me ariun :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mjfOeLQG9-M[/ame]
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=n8VmQeUAPrQ[/ame]
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,605
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

ne fakt i mbylli gojen atij pacavures irlandeze, por i humbi 2 milion dollare, rrezikon ti mirret titulli. Budadha mo, pse futesh ne ring, rrafu me publikun jashte telave :D dhe lere Grigorken te priste mbrenda deri te perfundon meçi :D
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,633
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Ka honger nja 7-8 lata dru te mira ky gojleshi prej katuneve te Irlandes dhe fale gojes se ndyre dhe kokes bosh ja con karma e prandaj po shkon keq e me keq.....fumbjet po i ben rresht.

Nurmagomedov dhe shumica e sportisteve te dale nga ajo rrace (kaukazi) kan qene e jane jashtezakonisht te forte e te qendrueshem fizikisht dhe superior si rrace.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fBS-jmztEZY[/ame]


Zenkat para ndeshjes
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=XHD03ne94gg[/ame]


Dhe llapaqeni leshator ka guxim dhe i kerkon nje ndeshje te dyte.......

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ImgkUf2VXlY[/ame]
 
Last edited:

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,177
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Conor padyshim qe eshte provokator i madh para ndeshjeve por edhe shume gjera behen per show apo entertainment, dmth jane skenare te pergatitura mire qe te rritet popullariteti i UFC.

Nje merite te madhe per kete popullaritet te UFC e ka pikerisht McGregor me budalliqet qe i beni brenda dhe jashte oktagonit.

Perndryshe njihet si bashkeshort i mire, baba i mire, dhuron donacione per femijet ne nevoje, spitalet etj.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,589
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Conor padyshim qe eshte provokator i madh para ndeshjeve por edhe shume gjera behen per show apo entertainment, dmth jane skenare te pergatitura mire qe te rritet popullariteti i UFC.

Nje merite te madhe per kete popullaritet te UFC e ka pikerisht McGregor me budalliqet qe i beni brenda dhe jashte oktagonit.

Perndryshe njihet si bashkeshort i mire, baba i mire, dhuron donacione per femijet ne nevoje, spitalet etj.
Megjithate provokimi kesaj rradhe kaperceu edhe ato caqe te pranueshme per publikun perendimor. Kesaj rradhe e teproi vertet.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,177
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Megjithate provokimi kesaj rradhe kaperceu edhe ato caqe te pranueshme per publikun perendimor. Kesaj rradhe e teproi vertet.
Eshte edhe perplasje e dy kulturave te ndryshme. Keto sharje ndodhin pothuajse gjithmone ne mes te kundeshtareve por ne kete rast jane perjetu ndryshe sepse Khabib vjen nga nje kulture tjeter ku keto ofendime merren me afer zemres.

Nese cdo gje nuk eshte pjese e ndonje skenari, do te shfrytezohet rasti qe t’ia marrin titullin me preteksin e rrezikimit te publikut etj.
E thash edhe ne nje postim qe ate titull me lufte nuk mund t’ia merr askush. S’ka konkurent tjeter te forte qe mund ta perballoj Khabibin.

Vetem nese rritet Reshat Mati dhe ky te jete aktiv deri atehere. Por edhe ai mund te percaktohet per boks. Perndryshe eshte nje talent qe do t’ia degjojme krismen shpejte.

Eshte ky

https://photo.boxingscene.com/uploads/reshat-mati.jpg
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Po te shohesh postimin qe kam bere #10 ne minuten 9:56 McGregor nuk e qellon kastile kundershtarin ( me berryl), por eshte i "perqendruar" te mbaj kemben e vet (ekuilibrin). Kaluan direkt ne mundje se McGregor ne kembe s'ka burre ta rrezoje per vet faktin se ka nje teknike te persosur. I gjithi eshte skenar dhe McGregor-it bravo i qofte se di si t'i nxjerre parate.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Qeka i forte ky rusi!!!Ka hulumtime perse Nevada State Athletic Commission si ka dhon qekun apo lekat???????????????????McGregor, nga ana tjetër,i mori paratë e tij pasiqe,kur u studiua video, u vendos që nuk kishte arsye përse mos tja mbanin apo tja nepnin..
Ai presidenti i Rusise dihet qfar ka than???????
TUNGI.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
5,111
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Mua me pelqeu rusi, vetem per veprimin qe beri qe ne takimin e pare duke drejtuar gishtin lart ne adhurim...Zoti mbi gjithcka!!!
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Megjithate provokimi kesaj rradhe kaperceu edhe ato caqe te pranueshme per publikun perendimor. Kesaj rradhe e teproi vertet.
Khabibi e kishte marre aq seriozisht sa Mcgregor i tha dhe gjate ndeshjes qe (It's Just Business) :D

Megjithate une mbasi pashe ndeshjen mendoj qe Mcgregor ishte shume larg formes qe ka pas para 2-3 viteve. Mcgregori i para 2-3 viteve ishte shume ofensiv ndryshe nga ai qe u pa te dielen qe ishte shume defensiv.

Duhet ti jepet dhe nje mundesi per rematch.
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
531
Pikët
43
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Khabibi e kishte marre aq seriozisht sa Mcgregor i tha dhe gjate ndeshjes qe (It's Just Business) :D

Megjithate une mbasi pashe ndeshjen mendoj qe Mcgregor ishte shume larg formes qe ka pas para 2-3 viteve. Mcgregori i para 2-3 viteve ishte shume ofensiv ndryshe nga ai qe u pa te dielen qe ishte shume defensiv.

Duhet ti jepet dhe nje mundesi per rematch.
Çfarë biznesi, mor ky njeri është i sëmurë psikikisht.
Ka nevojë për psikiatri...

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=63OCvuC-GSY"]https://www.youtube.com/watch?v=63OCvuC-GSY[/ame]
 
Top