• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

UFC: McGregor-Nurmagomedov

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Khabibi e kishte marre aq seriozisht sa Mcgregor i tha dhe gjate ndeshjes qe (It's Just Business) :D

Megjithate une mbasi pashe ndeshjen mendoj qe Mcgregor ishte shume larg formes qe ka pas para 2-3 viteve. Mcgregori i para 2-3 viteve ishte shume ofensiv ndryshe nga ai qe u pa te dielen qe ishte shume defensiv.

Duhet ti jepet dhe nje mundesi per rematch.
Nuk i jepet mundsi per rematch. Nuk i tako. Ai u dominu plotsisht

E ka fergusoni rradhen tani.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,383
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

I tako qe cke me te per.....<sjellje> te mire.N.q-se gage apo fitimi arrihet,HARROHEN ligjet dhe rregullat.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Nuk i jepet mundsi per rematch. Nuk i tako. Ai u dominu plotsisht

E ka fergusoni rradhen tani.
Ti mire e ke , por Mcgregor shet , eshte promovusi me i mire i UFC dhe nje rematch do sillte serish vemendjen e gjithe mediave boterore. Sot gjithcka behet per para , nuk llogarit njeri nese mcgregor u dominu apo jo nga Khabib. Megjithese une prap them qe nje Mcgregor ne forme nuk mund te dominohet kaq lehtesisht nga Khabib , por kur ke 2 vjet pa nje ndeshje ne UFC eshte normale qe te dominohesh nga dikush qe rekordin e kishte 26-0.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,655
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Mekat qe sot cdo lloj sporti eshte bere Show e Biznes...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,383
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Se cnodhi mas neshjes ka mendime te kunderta,ca pro disa jo.I lutesha zotit qe me kete majmunin ne kafaz te dyluftoja.Dhe ne kafaz i tregon skiponjes..................limitin.

GRANDE.

TUNGI per danas.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,383
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Putin takohet me Khabibin, ka një kërkesë interesante për babain e tij.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka pritur në vizitë Khabib Nurmagomedovin dhe babain e tij.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka kërkuar nga babai i Khabib Nurmagomedov të “mos e ndëshkojë shumë rëndë” për përfshirjen e tij në kacafytjen pas fitores ndaj Conor McGregor në Las Vegas.

Nurmagomedov i shoqëruar nga babai i tij u ftuan në vizitë nga Putin i cili e uroi për triumfin e tij.

Babai i Nurmagomedov ka paralajmëruar se do ta ndëshkojë Khabibin më shumë se UFC, përcjell lajmi.net.

Por, Putin kërkoi nga Abdulmabap Nurmagomedov të mos e ndëshkojë ashpër për përfshirjen e tij.

Khabib po ashtu iu falënderua Putinit për mbështetjen e tij.

Lajmi.net ....si burim

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=zUCGszxNBvg[/ame]

PS: qfar kuptimi ka ajo rrahja e shpatullave????

Apropo: the sun apo LESHI,na paska napur nje video qe ka malltrajtuar te pastrehet duke ju dhene $$ .E po.....qyl nuk ka.

Mendimi im: se qkam nje telepati qe do ta denojne per....agjitacion dhe propagande.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,548
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

UFC/ Khabib kërcënon Dana White “Mbaji paratë! Dëno vëllain tim dhe unë iki”Beteja që u fut në historinë e UFC-së për shkak të sherrit që pasoi fitoren e rusit Khabib Nurmagomedov ka rezultuar në dukje pa pasoja të rënda për dy luftëtarët, që janë dënuar vetëm me nga 10 ditë pezullim, duke filluar nga 15 tetori. Por ideja e Federatës së Arteve Marciale mix për të mos acaruar më tej situatën nuk ka qenë efikase.

UFC ka vendosur penalitete për stafin e Nurmagomedov, fajtorë për goditjen e McGregor dhe stafit të tij. Kjo ka sjellë reagimin e ashpër dhe kërcënues të Khabib, që ka qenë krejt i qartë në mesazhin përcjellë presidentit të UFC, Dana White…

Khabib Nurmagomedov:
Do doja ti thosha @ufc: Pse nuk shkarkuat askënd kur skuadra e tij sulmoi autobusin dhe disa njerëz u plagosën? Ata mund të kishin vrarë ndonjë, pse askush nuk tha gjë për fyerjet ndaj atdheut tim, fesë, kombit, familjes? Pse dënoni skuadrën time, kur të dyja skuadrat luftuan? Nëse thoni se e fillova unë, atëherë nuk jam dakord, unë mbarova atë që nisi ai.

Në cdo rast, më dënoni mua, @zubairatukhugov nuk ka të bëjë me këtë. Nëse mendoni se nuk do flas e keni gabim. Anulloni ndeshjen e Zubairas dhe e shkarkoni se goditi Conor. Por mos harroni se ishte Conor ai që goditi vëllain tjetër i pari, kontrolloni videon. Nëse vendosni ta hiqni, duhet ta dini se do më humbni edhe mua.

Ne nuk i lëmë vëllezërit vetëm në Rusi dhe unë do shkoja deri në fund për vëllain tim. Nëse vendosni ta hiqni atë, mos harroni të dërgoni edhe thyerjen e kontratës sime, ose do ta thyej vetë. Edhe dicka, mund ti mbani paratë e mia. Shpresoj të mos iu ngecin në fyt. Ne mbrojtëm nderin tonë dhe kjo është më e rëndësishmja. Kemi ndërmend të shkojmë deri në fund.

https://www.instagram.com/p/Boy2zCpn_m_/?utm_source=ig_embed
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,383
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

UFC/ Khabib kërcënon Dana White “Mbaji paratë! Dëno vëllain tim dhe unë iki”Beteja që u fut në historinë e UFC-së për shkak të sherrit që pasoi fitoren e rusit Khabib Nurmagomedov ka rezultuar në dukje pa pasoja të rënda për dy luftëtarët, që janë dënuar vetëm me nga 10 ditë pezullim, duke filluar nga 15 tetori. Por ideja e Federatës së Arteve Marciale mix për të mos acaruar më tej situatën nuk ka qenë efikase.

UFC ka vendosur penalitete për stafin e Nurmagomedov, fajtorë për goditjen e McGregor dhe stafit të tij. Kjo ka sjellë reagimin e ashpër dhe kërcënues të Khabib, që ka qenë krejt i qartë në mesazhin përcjellë presidentit të UFC, Dana White…

Khabib Nurmagomedov:
Do doja ti thosha @ufc: Pse nuk shkarkuat askënd kur skuadra e tij sulmoi autobusin dhe disa njerëz u plagosën? Ata mund të kishin vrarë ndonjë, pse askush nuk tha gjë për fyerjet ndaj atdheut tim, fesë, kombit, familjes? Pse dënoni skuadrën time, kur të dyja skuadrat luftuan? Nëse thoni se e fillova unë, atëherë nuk jam dakord, unë mbarova atë që nisi ai.

Në cdo rast, më dënoni mua, @zubairatukhugov nuk ka të bëjë me këtë. Nëse mendoni se nuk do flas e keni gabim. Anulloni ndeshjen e Zubairas dhe e shkarkoni se goditi Conor. Por mos harroni se ishte Conor ai që goditi vëllain tjetër i pari, kontrolloni videon. Nëse vendosni ta hiqni, duhet ta dini se do më humbni edhe mua.

Ne nuk i lëmë vëllezërit vetëm në Rusi dhe unë do shkoja deri në fund për vëllain tim. Nëse vendosni ta hiqni atë, mos harroni të dërgoni edhe thyerjen e kontratës sime, ose do ta thyej vetë. Edhe dicka, mund ti mbani paratë e mia. Shpresoj të mos iu ngecin në fyt. Ne mbrojtëm nderin tonë dhe kjo është më e rëndësishmja. Kemi ndërmend të shkojmë deri në fund.

https://www.instagram.com/p/Boy2zCpn_m_/?utm_source=ig_embed
Qeka cun me karakter....dhe jo lamash.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,148
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Po negociohet per nje duel Khabin - Mayweather. Te dy po e pranojne sfiden.

Mund te jete ndeshja me fitimprurese dhe me shikueshmerine me te larte ne histori.
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Po negociohet per nje duel Khabin - Mayweather. Te dy po e pranojne sfiden.

Mund te jete ndeshja me fitimprurese dhe me shikueshmerine me te larte ne histori.
KJo do ishte vetvrasje per karrieren e khabibit. Po i kthejn sportet ne cirk. Do jete i njejti perfundim ndoshta edhe ma keq se me Mcgregor, pika e forte e khabibit asht wrestling, mayweather e han per mgjes ate ne boxing ring

Ishalla nuk ndodh kjo
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

Khabibi duhet te ndeshet me Fergusonin. Po u ndesh me Mayweather karriera e tij mbaron aty. Leqe ne boxing skills eshte i dobet dhe do perdoret si thes nga mayweather.

Nqf se vendimi i dt 24 tetor e perjashton nga UFC (per t'cilen dyshoj se do ndodhe) Khabib duhet te futet ne BELLATOR qe eshte i ngjashem me UFC.

Ps.. Derjans vetvrasje the :D? Tet japin 200 milion usd ti e une do pranojshim edhe me luan me u ndesh e jo me ne ring me doreza boksi :p
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,685
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

KJo do ishte vetvrasje per karrieren e khabibit. Po i kthejn sportet ne cirk. Do jete i njejti perfundim ndoshta edhe ma keq se me Mcgregor, pika e forte e khabibit asht wrestling, mayweather e han per mgjes ate ne boxing ring

Ishalla nuk ndodh kjo
Flitet thshetheme se Mayweather do vij ne UFC dhe te paguhet 200 million por kjo zdo ndodh kurr se nuk ka shanc te fitoje, ndersa pa asnje merak Khabib kurr nuk do pranonte vetem box kunder mayweather.
Nejse, shyqyr qe humbi conor se kto irlandezt tifoza na merzisin bythen ktu cdohere qe ai rrahet. Pijanenca te neveritshem. Ksaj rradhe ishtin te gjithe te qete kudo.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,148
Pikët
113
Përgjigje e: UFC: McGregor-Nurmagomedov

KJo do ishte vetvrasje per karrieren e khabibit. Po i kthejn sportet ne cirk. Do jete i njejti perfundim ndoshta edhe ma keq se me Mcgregor, pika e forte e khabibit asht wrestling, mayweather e han per mgjes ate ne boxing ring

Ishalla nuk ndodh kjo
Per cfare karriere po flasim. Khabib eshte 30, deri sa te ndeshet me Mayweather mund te shkoj ne 31. Ai tjetri eshte mbi 40.

Tani llogarite i bejne me dollar.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Neser Khabib vs Dustin Poirier...
Pritet ndeshje me e ekulibruar se ajo me Mcgregor qe u dominu nga Khabib.
Stand up e ka shume te mire Poirier , por ne mundje khabibi eshte shume lart , dhe 5 raunde jane shume per Pourier qe ti shmanget stilit te mundjes qe perdor Khabib.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,685
Pikët
113
Ju lutem na sidhni ndonje link streaming live te ndeshjes ktu se nuk di ku ta shoh.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,685
Pikët
113
Anyone? Kush do behet hero and find me a free link ta shohim live abu dhabi UFC 242?
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
E jep supersporti , por se di nese e gjen dot online.
Po ngele keq shkarko aplikacionin Kudo dhe tet jap passin shife ne tel.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
E myti Khabib spo e le me marre fryme.
Sapo maroi raundi dyte....
 
Top