• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ufo mbi jeruzalem.

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
[youtube]mHSqRKmhQcs[/youtube]
Nje sfere e ndritshme, eshte pare ne naten e se premtes ndersa fluturonte mbi Malin e Tempullit ne Jeruzalem. Kjo menjehere u be rruge hipoteze se behet fjale per Ufo.Ne pak dite filmimi i objektit fluturues mbi kupole, u soll ne youtube nga nje amator dhe u klikua nga 20 mije njerez, duke perfshire edhe eksperte te feneomenve paraonormale.

Ne fillim, sfrea e ndritshme shifet ndersa eshte vertikalisht ne Malin e Tempullit dhe prane Murit te Loteve, vende vecanerisht te shenjta te Judaizmit dhe Islamit.

Sfera pastaj bie, mbetet pezull ne lartesi te ulet per disa sekonda dhe pastaj befas shkon prapa ne shpejtesi te plote, e ndjekur dhe nga komentet e filmuesit Eligal Gedaliovic dhe shokeve te tij.

Sipas te perditshmes Maariv, disa jave me pare, disa turiste amerikane kane marre imazhe te ngjashme.

Ne kete rast, thekson gazeta, sfera e ndritshme kishte bere nje shfaqje siper Murit te Loteve ne mes te dites.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

...Dinë ku fluturojnë........
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Hehehehe shyqyr paska kaluar dhe nji ufo mbi Jeruzalem...

Busave, nje gje nuk kutoj une, ajo muzika e filmave triller pse ish fut ne ate video... apo mos e ben me te besueshme. Une e kam shume te veshtire ti besoj ktyre gjerave.

Fundja fundit eshte per tu habitur, e gjith bota shikon ufo, ndersa une dhe te gjith njerzit qe njoh une nuk kemi pare asnjehere. Me duket se kte pytje ja bejn shume veta vetes...?
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Hehehehe shyqyr paska kaluar dhe nji ufo mbi Jeruzalem...

Busave, nje gje nuk kutoj une, ajo muzika e filmave triller pse ish fut ne ate video... apo mos e ben me te besueshme. Une e kam shume te veshtire ti besoj ktyre gjerave.

Fundja fundit eshte per tu habitur, e gjith bota shikon ufo, ndersa une dhe te gjith njerzit qe njoh une nuk kemi pare asnjehere. Me duket se kte pytje ja bejn shume veta vetes...?
As une skam pa, amon mo le te vije njere ketej na ne se po i japim e nanji lek mos i dali rruga qyl :p

Pastaj se harrova ca ishke ky ufo i tejdukshem mo? ;p;
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

As une skam pa, amon mo le te vije njere ketej na ne se po i japim e nanji lek mos i dali rruga qyl :p

Pastaj se harrova ca ishke ky ufo i tejdukshem mo? ;p;
Ai ishte fantazem jo ufo, po nejse me kutoi filmin "Lord of the Rings" kur therret Aragoni ushtrine e te vdekurve per ndihme, dhe ata ngjyre jeshile ishin...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Morrison edhe Kryeplaku , une e postova por nuk thash se i besoj .. mua me duket si nje monazhë... por po sillet neper botë , e pse jo edhe ne kete forum :)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Morrison edhe Kryeplaku , une e postova por nuk thash se i besoj .. mua me duket si nje monazhë... por po sillet neper botë , e pse jo edhe ne kete forum :)
Mos e vri mendjen busavata, askush si beson , shaka po benim :)
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,249
Pikët
113
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

[youtube]mHSqRKmhQcs[/youtube]
Nje sfere e ndritshme, eshte pare ne naten e se premtes ndersa fluturonte mbi Malin e Tempullit ne Jeruzalem. Kjo menjehere u be rruge hipoteze se behet fjale per Ufo.Ne pak dite filmimi i objektit fluturues mbi kupole, u soll ne youtube nga nje amator dhe u klikua nga 20 mije njerez, duke perfshire edhe eksperte te feneomenve paraonormale.

Ne fillim, sfrea e ndritshme shifet ndersa eshte vertikalisht ne Malin e Tempullit dhe prane Murit te Loteve, vende vecanerisht te shenjta te Judaizmit dhe Islamit.

Sfera pastaj bie, mbetet pezull ne lartesi te ulet per disa sekonda dhe pastaj befas shkon prapa ne shpejtesi te plote, e ndjekur dhe nga komentet e filmuesit Eligal Gedaliovic dhe shokeve te tij.

Sipas te perditshmes Maariv, disa jave me pare, disa turiste amerikane kane marre imazhe te ngjashme.

Ne kete rast, thekson gazeta, sfera e ndritshme kishte bere nje shfaqje siper Murit te Loteve ne mes te dites.On 28 January 2011, at around 1am, several witnesses saw and filmed a glowing UFO hovering over the Dome of the Rock on Jerusalem’s Temple Mount. The Dome of the Rock is an important Islamic shrine located on the Temple Mount in the Old City of Jerusalem. Two witnesses who were at the Armon Hanatziv panoramic lookout over Mount Zion and the Temple Mount in Jerusalem, filmed what might be one of the most interesting UFO clips ever captured. Since then four video clips have been uploaded ontoYouTube – each taken independently of the others and from different angles but all corroborating each other’s experience.
At first a very bright star-like object seems to hang motionless over the city of Jerusalem; after some time it plummets vertically earthwards only to hang motionless again just above the horizon in one of the films. Some minutes later there is a brilliant explosion of light and the UFO soars straight up into the night sky and disappears. As the bright white light vanishes several red-orange glowing balls take its place and move about the sky in various formations.
The Sydney Morning Herald reported: “Perhaps more intriguing is the fact it was shot from various angles that all seem to be in sync, particularly at the moment when the object flies upwards at high speed.” The area is heavily guarded and no air traffic is allowed in the vicinity, as UK’s Channel 4 News noted: the videos appear to show “the exact same ball of light” and “the mystery deepens as flying is forbidden above the sacred site, so the light cannot come from a plane”. (Source: channel4.com; Israelnationalnews.com; youtube.com)
(According to … the UFO in Jerusalem was one of the four ‘stars’ seen around the world since December 2008 that herald … open emergence. The red-orange balls of light were smaller spacecraft which were servicing the ‘star’.)
Ky në fakt ka qenë "ylli" të cilin e kam përmendur shpeshherë këtu. Në realitet janë katër "yje" të këtillë, në të katër anët e botës dhe ekzistojnë (shfaqen) prej vitit 2008. Kurse, siç e kam përmendur disa herë, ky është Ylli Lajmëtar i cili lajmëron ardhjen e Njeriut më të shumëpritur, Shpëtimtarit të njerëzimit, i njohur me emra të ndryshëm, varësisht besimit/mosbesimit të njerëzve nga i gjithë rruzulli tokësor. Disa e quajnë Mesih, të tjerët Krisht, Imam Mahdi, Kalki-Avatar, Maitreya…etj.


Kurse kjo më poshtë është njëra nga paraqitjet/shfaqjet e ndryshme të Tij.
une sot e pash edhe nje video tjeter , Kalorsi i Vdekjes ne Egjypt ...si ta gjej do ta sjelli ..

po kjo asht :

http://www.youtube.com/watch?v=NAF4GBGpQxQ


The Rider on a White Horse in Cairo
A video clip of an ethereal figure in white, riding a white horse through the crowds gathered in Tahrir Square, was aired on Euronews on 3 February 2011. The footage was subsequently seen on MSNBC, CNN and uploaded over a dozen times to the popular video-sharing site YouTube, and captures a fleeting image of a rider dressed in white on a white charger. The figure is very erect, the horse appears to be wearing medieval barding and the rider and horse seem to weave their way quite quickly through the crowds only to lift off and float upwards over the heads of the people. They were seen by some people in the crowd.


…. confirms that the rider was Maitreya. His appearance was a blessing on the crowds and an endorsement of the happenings taking place in the square.


He has appeared many times as the Avatar on the White Horse, as Kalki Avatar – an age-old symbol of the Avatar to come. He has appeared as the Rider on a white horse several times in the past.
This appearance has nothing to do with the ‘four horsemen of the Apocalypse’. It is a sign from Him showing the immensity of what the Egyptian people are doing and that He is with them in their struggle for justice, peace and freedom.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,291
Pikët
113
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Po bohen kto ufot si puna e kerrave....kudo i kqyrin.
Tashti ka njel edhe ciper trojeve!!!!
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
71,593
Pikët
113
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Po bohen kto ufot si puna e kerrave....kudo i kqyrin.
Tashti ka njel edhe ciper trojeve!!!!
Na març të keqen se zbriti ufo para nja tre vjetësh mu në Roskovec. :D
 

bindi

dolcinio
Anëtar
Sep 24, 2010
Postime
1,884
Pikët
38
Vendndodhja
Ne bregdet
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Me teknologjine e sotme mund te manipulosh dhe spekulosh si te duash.., si dhe te krijosh iden te naivet,per lajmtar dhe te derguar nga sisteme dhe galaksi te ndryshme...
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
12,097
Pikët
113
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Po bohen kto ufot si puna e kerrave....kudo i kqyrin.
Tashti ka njel edhe ciper trojeve!!!!
"Po bohen kto ufot si puna e kurvave....kudo i kqyrin."!

Te falet gabim shtype kete here ! Heren tjeter kujdes!lol!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,291
Pikët
113
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

"Po bohen kto ufot si puna e kurvave....kudo i kqyrin."!

Te falet gabim shtype kete here ! Heren tjeter kujdes!lol!
drejt e ke.
Me 2009 u pane ne Norvegji....doli fake ishte satelit rus.
Me 2012 po ne Izrael e pane prape nje te tille,doli qe ishte testim i nje rakete ruse.
Per ato nga USA kemi pare boll!
Dhe lexon diku qe Kenedin e vrau Cia sepse zbuloi alienet.
A ka me SHTYP IDIOT????????????????????????
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,249
Pikët
113
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

drejt e ke.
Me 2009 u pane ne Norvegji....doli fake ishte satelit rus.
M?
Interesant a? I njejti "satelit rus" doli dhe mbi Kine, kurse Kina nuk reagoi dot. I njejti "satetil" qe pare gje gjetiu...


O.K.

U kapa per shkrimin tend meqe permende rastin e Noregjise, kurse ajo qe me shtyri per te reaguar ishin, pos postimit tend, postimet tjere. Keshtu qe desha, me kete rast, ta them nje gje:


"Te jesh injorant nuk eshte dhe aq tragjike. Sepse, sejcili nga ne, dikush me pak e dikush me shume, eshte injorant (njeri i paditur) ne lemi te caktuar(a). Por kur injoranti fillon te krenohet me injorancen e vet, atehere kemi te bejme me dic tragjike per ate individ (injorant). Sepse kur krenohesh me injorancen behesh IDIOT."


*
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,291
Pikët
113
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Interesant a? I njejti "satelit rus" doli dhe mbi Kine, kurse Kina nuk reagoi dot. I njejti "satetil" qe pare gje gjetiu...


O.K.

U kapa per shkrimin tend meqe permende rastin e Noregjise, kurse ajo qe me shtyri per te reaguar ishin, pos postimit tend, postimet tjere. Keshtu qe desha, me kete rast, ta them nje gje:


"Te jesh injorant nuk eshte dhe aq tragjike. Sepse, sejcili nga ne, dikush me pak e dikush me shume, eshte injorant (njeri i paditur) ne lemi te caktuar(a). Por kur injoranti fillon te krenohet me injorancen e vet, atehere kemi te bejme me dic tragjike per ate individ (injorant). Sepse kur krenohesh me injorancen behesh IDIOT."


*
Injoranca eshte ceshtje kendveshtrimi....me ata poshte meje e kam une fjalen!
 

Prishtinase

Medituese
Anëtar
Feb 15, 2015
Postime
397
Pikët
0
Vendndodhja
London
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Ufot e sajuar shkencerishte, tashme vertetuar qe nuk ekzistojne.

Por po, keni te drejte; jehudet jane ufot e tokes.
 

jarigas

Vete zot, vete shkop
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
516
Pikët
18
Vendndodhja
Napoli,Italy
Përgjigje e: Ufo mbi jeruzalem.

Por po, keni te drejte; jehudet jane ufot e tokes.
Vertet, "jehudet" na qenkan "objektet e paidentifikuara fluturuese" te tokes???!
Tobestakfurullah....sadak jarebi.....allah-allah ç'ka na lexojne syte.....``sak``
 
Top